| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare: dupa ce ai facut sex.se observa? adica daca se uita cineva din spate observa ca mai esti sau nu virgina? am 15 ani. e bine ca la varsta mea saa imi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Nu vrei prea multe la varsta care o ai? de vazut.stai linistita ca nu se vede pe fata ta sau daca te vede mama ta dezbracata.doar medicul specialist poate sa spuna. Te simti tu pregatita fizic si psihic sa iti incepi viata sexuala? Sper sa nu aiba legatura cu vreo demonstratie de iubire...sau ca prietenele tale se lauda si vrei sa fi in pas cu moda...

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se observa pe strada sau altfel. Dar trebuie sa incepi sa te duci la ginecolog si asta o poti face pana la 18 ani doar cu un parinte, asa ca va trebui sa le spui parintilor tai.
Inceperea vietii sexuale la 15 ani este foarte nesanatoasa, iti ofera un risc de peste 90% de leziuni precanceroase de col uterin si iti creste dec vreo 10 ori riscul de a face cancer de col uterin. Ca sa limitezi intrucatva efectele negative, va trebui sa mergi la ginecolog la fiecare 6 luni (sau chiar mai des), sa suporti numeroase investigatii dureroase si destule interventii chirurgicale. Practic vei fi ca un copil care s-a nascut handicapat: vesnic dependenta de ginecolog, fara o viata cu adevarat normala.

| CevaNormal a răspuns:

Evident ca nu e bine sa incepi la varsta asta, nici sa nu te gandesti, iar daca ai s-o faci atunci nu ai minte in capusor, si la sigur ca o sa se vada din urma ca nu mai esti virgina, dar stii cum? o buca o sa fie mai sus ca cealalta rolling on the floor rolling on the floor

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e bine să îţi începi viaţa sexuală la vârsta asta. Mai aşteaptă câtiva ani. Te expui unui risc foarte mare de a face cancer de col uterin pentru că organismul tătu nu este suficient de dezvoltat. Şi da, se va observa că nu mai eşti virgină în momentul în care vei merge la ginecolog. Şi trebuie să mergi după ce ţi-ai început viaţa sexuală cel puţin o dată pe an.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur va observa mama ta din modul tau de comportare, te va duce la medicul ginecolog si acolo totul va iesi la iveala.Lunar trebuie sa mergi cu mama la control(fiindca esti minora ), iar cel care "a avut grija de tine" va fi judecat si condamnat pentru corupere de minore.

| madalicious a răspuns:

Mai asteapta un an doi pana incepi viata sexuala ca nu merita sa o incepi asa devremewinking, si nu, nu se observa daca mai esti virgina sau nutongue doar ca dupa ce faci sex te inrosesti la ochi putin [depinde si de persoane] dar trece in cateva minute sau 2 ore dupa actul sexual.

| marsy a răspuns:

Nu se observa. dar nu e bine la virsta ta. sa-ti incepi viata sexuala.

| viatadecacatt a răspuns:

Parca si pe mine ma scarma sa o fac[am tot 15].
Desi stiu ca m as putea expune la riscuri etc.
Dar. daca astept pana la 18 ani imi piere chefu dracurolling on the floor
Nu mi se mai pare asa incitant ca acumsmug

| Betty18 a răspuns:

O sa fii o cracacita daca o facilaughinglaughing
esti cam mica mai fata, mai asteapta 2-3 aniworried

succes

| theodoraafi a răspuns:

Ma copilelor... stati cuminti. si eu sunt fata si am tot 15 ani dar este devreme sa va ganditi la sex. am pritene care regreta. SUNTEM MICI PENTRU ASTA SI AVEM O VIATA INTREAGA SA FACEM ASTA.

| M.J. a răspuns:

Nu si nu.adica nu se observa doar daca se uita cineva la tine indiferent din ce parte si nu este deloc bine sa iti incepi viata sexuala la 15ani? chiar numai poti astepta, este asa o mare urgenta?

| JoJo a răspuns:

Mai copchii ma uimiti rau de tot!
Incep sa vad din ce in ce mai mult cum a ajuns Romania!
Vad din ce in ce mai multe postari de genu:"am 12/13/14/15 ani, e rau in a-mi incepe viata sexuala?"
Asteptati mai copii mai multi ani ca aveti toata viata inainte...Crede-ma, o sa-ti para rau.
Stiu multe cazuri de "mamici copii" ca sa le zic asa...Si asta dc crezi? pentru ca nu gandesc, nu-si iau masuri de protectie pentru ca "sunt dusi de val"
Asta se intampla din cauza parintilor care va ofera prea mult! Pai un copil de 10-11 ani nici nu ar trebui sa stie ce-i ala net! ca de pe net invata toate prostiile...filmele porno sunt peste tot, de asta va sta voua mintea numai la sex!
Incearca sa te gandesti ca la 15 anisori inca esti copil, asculta la mine si mai asteapta macar pana la 17-18 ca sa nu par invechita!

| roxy_5007 a răspuns:

Daca se uita din spate nu poate dar un ginecolog sau mamii cand te vede goala la baie ea ar putea

| dya_4589 a răspuns:

Ai pus 2 intrebari si amandoua au un singur raspuns: NU!

Răspuns utilizator avertizat
| mariutza a răspuns:

Nu nu este bine sa faci sex la 15 ani...Mai asteapta si tu 2-3 ani tongue

| Deea_4962 a răspuns:

Normal ca nu este bine sa iti incepi viata sexulala la 15 ani! Esti prea mica si corpul tau nu e maturizat destul, poti face cancer ce col uterin, asta vrei?
Cum vrei sa se observe din spate?raised eyebrows Mergi cumva dezbracata pe strada?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine daca ti-ai inceput viata sexuala la 15 ani. O sa se vada...ai sa ramai cracanata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu se observă nimic la mers, nici din față, nici din spate.
Trebuie să aștepți măcar peână la vârsta de 18 ani cel puțin. Atunci ești majoră, gândești un pic mai bine, privești situația în față cu bune și cu rele.
Ai timp toată viață pentru activități sexuale!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 15 ani si sunt de parere ca ar trebui sa astepti.Ai taota viata inainte.Eu an colege in clasa care au facut-o si la scoala se face misto de ele toata sc stie crezi ca la tine n-ar fi la fel?

| TancMircea a răspuns:

15 ani? hmm nust, dc nutongue de observat nu se observa!

| gmn a răspuns:

S-ar putea sa se observe daca iei vreo boala grava sau daca nasti vreun copil happy Dupa o partida de-asta "de 15 ani", s-ar putea sa regreti ceva timp (cam toata viata)