| NuConteaza_5153 a întrebat:

As avea o problema, cam ciudata. Imi place de un baiat mai mic decat mine (la varsta) si putin mai scund decat mine la inaltime. Sunt prietena foarte buna cu el si nu as vrea sa stric o rietenie asa frumoasa cu el. Mi-a dat multe semne de inteles ca ma place (ca de el : la scoala facea el ce facea de statea mereu cu ochi pe mine; s-a combinat cu una ca sa ma faca geloasa, etc...). Maine am sa plec intr-un alt oras (la matusamea cu familia), si o sa vin tot maine ori in alta zi; si ma gandeam sa ii spun pe mass ceea ce simt eu pentru el, dar mi-e frica ca el sa nu ma placa, iar daca ar afla ca il plac, nu as mai da ochii cu el si as mai strica si prietenia cu el. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| manowar1 a răspuns:

Nu e nimic rau sa ai de aface cu cineva mai mic de varsta.dar de cele mai multe ori o relatie poate strica o prietenie.nu neaparat sa fie si cazul tau.incearca sa discuti cu el mai pe departe si ai sa vezi daca se merita sa iti arati sentimentele, sau ramaneti la acelasi stagiu.

| ana_8108 a răspuns:

Pai ai spus ca da semne ca te place, apoi ai spus ca iti e frica sa nu te placa.Depinde cat de mic e.Si...fara frica ii spui ca tu in tot timpul asta te-ai indragostit de el, si intreaba-l daca el simte ceva pentru tine.Dar nu pe net. Fata in fata este cel mai bine.Ia id meu sa imi spui mai multe despre asta: easykill2002

| keyti a răspuns:

Hmmm aceeasi poveste ca a mea.Eu cu un an de zile in urma am cunoscut un baiat cu 2 ani mai mik decit mine si putin mai maruntel decit mine, am vormit multeori pe net.Si nu stiu cum m-am indragostit de el.El avea o verisoara,si eu eam spus ei ca mie imi place foarte mult de varul ei,ea cind a auit nu a zis nimic,iar a doua zi imi spunea mereu ca sa-i spun sentimentele pe care le simt,am tinut asa o saptamana pina cind me-am luat inima in dinti si eam spus,si el me-a zis ca tot ii place de mine doar ca ii era rusine sa spuna deoarece se temea ca va fi respins,cu persoana draga eu ma intilnesc si in ziua de azi, pot sa spun ca amcel mai super iubit! Nustiu poti sa incerti sa-i spui sentimetele, nu ai de pierdut nimic.

| NuConteaza_5153 explică:

Apropo, diferenta e de un an big grin