| deea16_3869 a întrebat:

e o poveste mai lunga. fara chestii de genu ce ma preocupa pe mine la scoala. am fost decurand intr-o excursie. nu au fost prea multi de la mine din clasa, eu si inca 2 fete si cativa baieti. A fost si un baiat cu mine in clasa de care imi place mie acum. Seara cand eram in drum spre casa, in autocar, imi facea semne sa ma duc pana la el, dar nu m-am dus. Apoi s-e jucau un joc cu porunci si m-am dus si eu la ei. El punea provocari numai de mine. adica pup-o sau chestii din astea. Colegele mele (2) au venit si ele. Iar pentru ca ma plictisisem de jocul acela am vrut sa plec, colegele mele au plecat dar acel baiat ma tinea sa nu plec. Apoi m-am pus langa el ( pentru ca nu ma lasa sa plec si era locu liber) si asculta muzica la casti si m-am uitat putin la el si i-am luat si eu o casca si ascultam muzica. Apoi i-am zis ca vreau sa ma plec si atunci m-a lasat. Fara sa stie profesorii, baietii si-au luat bere si au baut putin. Iar acel baiat mereu imi facea semne sa vin sa stau cu el. Dar nu m-am dus. Apoi se ducea la unul din prietenii lui ( care statea in fata mea) si cand s-a intors a cazut peste mine, am inceput cu totii sa radem. La scoala nu mai dadea niciun semn ca m-a place( el nu stie ca-l plac) dar ieri se uita la mine si de cateva ori m-am uitat si eu si am intors capu cand l-am vazut ca se uita la mine. si in ziua aia s-a mai intamplat de cateva ori sa faca asa. tot in aceeasi zi, statea la geam si m-am dus si eu si am pus mana pe unul din globurile de la brad ( bradu era langa geam) a venit si el si ma intreba daca sunt din plastic, am apasat pe un glob si sa indoit ( eu tineam inca mana pe glob) iar el a pus mana peste a mea si a strans-o. atunci s-a spart globu si am inceput sa radem. dupa aceea am avut desen si stiga in clasa dupa mine. si dupa aia a venit la mine si face: deseneaza-mi si mie te rog. statea si se uita la mine cum desenez si i-am zis : pleaca ca-mi stai in cap. si a plecat. acum vreo 2 zile am avut sportu i-ar eu stateam pe banca. si cand am plecat de la ora eu m-am dus la baie si o intreba pe o colega de-a mea : da unde e? nu vine la scoala? ca nu am vazut-o.

ma place? considerand ca doar in ultimele 2 zile si in excursie a facut astfel de lucruri.

apropo : in excursie a fost si o colega care il place si i-a zis asta, dar el nu o place. ma gandeam ca facea asa doar sa o faca geloasa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

O intreaga istorie aici.
Mai din ce vad eu aici cred ca baiatul te place ( exculzand partea cu "apropo" ). Nu stiu ce sa zic. Du'te si intreaba'l. "Vreau sa'mi spui un lcuru. De ce te'ai purtat asa cu mine? Pana acum erai diferit dar acum esti foarte apropiat de mine.". Si vezi ce iti spune.

Cam atat iti pot spune.

Pa-pa!

3 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Din cate ai spus tu aici se pare ca baiatul te place, nu cred ca vroia sa o faca geloasa pe colega ta deoarece nu o place in schimb se observa clar ca de tine ii place, mai ales ca ii place sa stea mult pe langa tine iar daca nu te vede devine agitat si intreaba de tine dupa cum ai spus.astea sunt semne ca te placelove struckastea sunt cateva semnale, la unii baieti coincidlove struckincearca sa il privesti adanc in ochi mai tot timpul iar el in final o sa isi dea seama si o sa iti spuna adevarullove struckca te placelove struck

| deea16_3869 explică:

Dau fundita. va rog mai multe raspunsuri. nu stiu ce sa fac

| symona_8867 a răspuns:

Mai mi s-a intamplat si mie asta sincera sa fiu.Si tot intr-o excursie.Eu cred ca baiatul chiar te place(o spun din proprie experienta) daca este atat de insistent.Eu am avut astfel de tentative cu fostul timp de doi ani pana a indraznit sa imi spuna.Asa ca vorbeste cu el si cine stie! Poate va fi o relatie ok.