| Cristynacriss a întrebat:

As avea si eu o problema care ma macina.Am 20 de ani si am prieten de aproape un an si intre noi inca nu s-a intamplat nimic, inca nu am avut contact sexual si sunt inca virgina.De ceva timp insa am prins incredere in el si l-am lasat sa ma penetreze cu degetul dupa ce inainte a fost la dus.Eu sunt foarte ingrijorata.El spune ca la dus nu s-a intamplat nimic, adica nu a ejaculat sau masturbat.El a zis de asemenea ca at cand s-a intamplat s-a spalat pe maini.E posibil sa fiu insarcinata? De atunci am facut 3 teste toate negative.Menstruatia mi-a venit cand trebuia sa vina dar imi este frica pentru ca am inteles ca poti fi insarcinata chiar daca iti vine menstruatia si nu stiu ce sa cred.Menstruatia nu m-a tinut cat ma tine de obicei adica 3 zile si un pic, m-a tinut 2 zile.Ca sa fiu sigura am mai facut un test si tot negativ a iesit(l-am facut acum 3 zile). Maine ar fi 5 saptamani de cand s-a intamplat.Acum am saliva excesiva in gura si cateodata ma mai doare burta dar doar atat, si simt ca ma arde in capul pieptului.Parca si la toaleta ma duc mai des dar poate e doar paranoia. sad sad Sunt foarte ingrijorata.Va rog dati-mi un sfat, o parere.Astazi am mai facut un test si tot negativ a iesit.Tot timpul ma gandesc numai la asta, nu pot face nimic altceva, si de altfel nu stiu ce as face daca as fi insarcinata.Va rog frumos, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| AdrianBica a răspuns:

Ceea ce ai tu este exces de frica si de spaima; din cauza faptului ca poate nu ai vorbit cu nimeni niciodata despre educatia sexuala.
Te doare burta si ai saliva din cauza efectului Placebo; efectul Placebo s-a dovedit stiintific ca exista, adica: tu te gandesti ca te doare burta si ai salvia iar simptomele or sa apara chiar daca nu ai nimic. Este ca si baba cu nasturele, bea nasturele si ii trece. Singurul lucru care tu il poti face ii sa te linistesti; stiu ca daca iti spun sa te linistesti ii ca si cum as spune unui om care traverseaza un pod subred si inalta sa nu se uite in jos; dar n-ai ce face. Calmeazate si relaxeazate.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, ai dezvoltat o obsesie, vorbeste cu un psiholog. Multe fete patesc asta la pierderea virginitatii, asa cum ai patit si tu (masturbarea de catre partener este act sexual, deci nu mai esti virgina).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce l-ai lăsat să te penetreze cu degetul, a vrut să vadă dacă mai ești virgină?
Sarcină nu este, la tine este stresul care te macină.
Un ceai de crețișoară te ajută să îți reglezi menstra.
Pe viitor, nu te mai juca că te vei frige rău.
Deja ai 20 de ani și nu ești suficient de informată privind viața sexuală, cu bune și cu rele.
Ai grijă de tine și nu mai accepta orice din partea lui.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Stai linistita, nu esti insarcinata atata vreme cat testele au iesit negative! Starile pe care le ai ti le induci de frica! Atata vreme cat te protejezi nu ai de ce te teme!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Ai 20 de ani? Parca ai avea 10, fara suparare.Cum sa fi asa ridicola si sa iti faci griji din orice nimic? Daca mai stai mult cu ingrijorarea asta, o sa fuga prietenul de tine ca o sa te considere nebuna.

| Cristynacriss explică (pentru DirectDinBerceni92):

Da stiu ca poate ma comport prosteste dar mie nu mi s-a mai intamplat asta niciodata si ma ingrozeste ideea.cum am mai spus nu vreau sa par ca nu stiu cum se fac copii.dar ma ingrijorez pentru ca am o salivatie excesiva de 3 zile si ma cam doare burtasad

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Cristynacriss):

Te complici aiurea.Cel mai bine ar fi sa te duci la psiholog, sa scapi de frica asta, ca daca nu, prietenul tau nu te poate astepta o viata...

| AdrianBica a răspuns (pentru Cristynacriss):

Ceea ce ai tu este exces de frica si de spaima; din cauza faptului ca poate nu ai vorbit cu nimeni niciodata despre educatia sexuala.
Te doare burta si ai saliva din cauza efectului Placebo; efectul Placebo s-a dovedit stiintific ca exista, adica: tu te gandesti ca te doare burta si ai salvia iar simptomele or sa apara chiar daca nu ai nimic. Este ca si baba cu nasturele, bea nasturele si ii trece. Singurul lucru care tu il poti face ii sa te linistesti; stiu ca daca iti spun sa te linistesti ii ca si cum as spune unui om care traverseaza un pod subred si inalta sa nu se uite in jos; dar n-ai ce face. Calmeazate si relaxeazate.

| Amelya02 a răspuns:

Stai linistita, nu ai absolut nimic, e doar ingrijorarea ta.
Daca avea degetul curat, nu sunt sanse, si chiar daca ar fi fost spermatozoizii nu rezista in contact cu aerul.

| rox13yy a răspuns:

Serios acum? cum sa ramai insarcinata cu un singur deget?
Las-o mai moale cu ingrijorarile acestea si documenteaza-te pe internet despre relatiile sexuale

| Cristynacriss explică (pentru rox13yy):

Nu vreau sa credeti ca nu stiu cum se fac copii, doar ca ma sperii foarte tare.sad.si inca o intrebare. daca se intampla sa ejaculeze prin pantaloni si statea lipit de mine.adika pe piciorul drept...dar el a zis ca nu a ejaculat pe mine.el nu era gol... avea pantaloni scurti pe el.nici asa nu are cum, nu? sa raman. daca printr-o nenorocire au ajuns dansii unde nu trebuie?

| rox13yy a răspuns:

Ai facut teste si a iesit negativ, de ce inca te mai temi? spermatozoizii nu traiesc atat de mult incat sa iasa din pantalonii lui si sa intre in pantalonii tai si apoi sa ajunga in vagin, ei in contact cu aerul mor. Daca ejacula in tine atunci puteai fi gravida, dar nu asa

| Cristynacriss explică (pentru rox13yy):

Va multumesc foarte mult pentru raspunsurihappy... sper sa nu ma mai gandesc si sa fie binesad

| DracusorImpielitat a răspuns:

Daca ai facut 5 teste si toate negative, nu esti gravida. In plus, faza cu saliva si mersul la toaleta le iei acum in considerare si ti se pare ca e grav, dar nu e.

| Liquor a răspuns:

Esti paranoica.straight face..sa mor eu

| andra000 a răspuns:

Eu cred ca ai vreo 15, 16 ani.lasa pe mai tarziu ceea ce faci tu acum, iar pana atunci ai si timp sa te informezi catusi de putin, si nu mai treci nici prin asemenea situatii.si nici macar eu una, parerea mea si nu e vorba doar de tine....nu faceti sex cu iubitii vostri,sa nu va penetreze cu penisul,dar cu degetul,da. daca nu va simtiti pregatite pentru asta, asteptati. odata cu varsta va veni si un alt iubit, o relatie serioasa, in care va veti dori sa fiti virgine si atunci sa fie,, prima data,,. virginitatea se pierde si cu degetul...deci..de ce degetul si nu penisul pana la urma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita! De obicei testele nu mint. happy

| SakonSIUkon a răspuns:

Nu ai 20 de ani

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Brevo o sa ai un copilas un bebel un plod

| Chrisa28 a răspuns:

Stai linistita e totu in regula doar calmeaza-te ca de la atata stres ai inceput sa delireziwinking

| Cristynacriss explică:

Si mai inca o intrebare. daca el a ejaculat pe piciorul meu fiind imbracat exista vreo posibilitate sa fiu? a ejaculat pe piciorul meu drept.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristynacriss):

Pe dreptul e ok...pe stangul daca ejacula era problema...

| Cristynacriss explică (pentru anonim_4396):

Eu vorbesc serios si nu fac misto.chiar sunt foarte speriata

| Gabriela_Manciu_1948 a răspuns:

Nu inteleg jocul acesta pe care il practicati.Ai 20 de ani, apta pentru a face dragoste cu barbatul pe care il iubesti.Din tot ce este normal nu poate fi pacatos.Cu toate masurile de siguranta(prezervativ-obligatoriu, igiena si neaparat dragoste), puteti fi fericiti si satisfacuti.