| anonim_4396 a întrebat:

As dori raspunsuri sincere de la cei care citesc intrebarile si decid sa si raspunda...Nu o faceti de dragul de a scrie...nu este spontan si inteligent!

De ce se ajunge la a insela? De ce uneori se strecoara flirturile straine chiar si atunci cand mergem de mana cu persoana iubita(sau cu care sustinem ca avem un raport serios, nu neaparat casnicie sau logodna)pe strada?

De ce unii au curajul sa spuna ca nu au fost niciodata atrasi de altcineva si nici nu vor fi, jurand iubire eterna persoanei de langa, desi in viitor nu exista nici cea mai mica idee de ceea ce se poate intampla?

Garantez un fapt referitor la aceasta postare...ca 80% din cititorii binevoitori sa raspunda, vor da raspunsuri total opuse comportamentelor ce le apartin, in acest tip de imprejurare interogat de mine mai sus!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am sa incerc sa-ti raspund cat se poate de simplu si la obiect! Normal, cand afirmi ca tii la cineva, o faci pentru ca asa simti Atunci, in clipa/ele acelea! si e clar ca o faci desi nu poti stii ce se va (mai) intampla in viitor! Inselatul (mai) apare si/cand celalalt nu te mai intelege (sau asa tise pare!), nu il mai percepi ca inainte, in vremurile bune, ti se pare (sau si esti/te) mai rece, mai distant, iti refuza diferite chestii - banale sau extravagante/pozitii noi/ fantasme, etc... plus Marea tentatie a factorului experimentativ!, care il poate tenta pe oricare, pe fondul celor de mai inainte! Iar raportul serios, cum spui tu, exista, da!, pana cand se intampla aia, aia, sau ailalta! Si, daca toate astea se aduna, intr-o zi se intampla acel flirt, sau inselat, si pe fondul realitatii senzoriale complexe!, atat de diferite, ca nevoi si pereceptii, ale celor doua sexe! Chiar ieri am avut o discutie cu cineva care divortase dupa 9 ani, si nu putea intelege de ce el se schimbase atat de mult, desi ea fusese corecta! - in viziunea ei! (F)Rigiditatea, Inflexibilitatea, in gandire si comportament, (datorate poate, si unei educatii rigide, depasite, neconforma cu realitatile de azi!), lipsa de comunicare sincera, etc,... duc numai la despartiri, dezamagiri si suferinte, care ar putea fi evitate, daca oamenii ar fi mai deschisi, mai intelegatori fata de celalalt, mai calzi si mai toleranti, si mai cooperanti! E foarte usor sa acuzi! E mult, mult mai greu sa (vrei) sa Intelegi! Sper sa te ajute toate acestea! Daca nu, in librarii sunt multe titluri despre relatia de cuplu!

| hândel a răspuns:

Nu-i nimic rau in faptul ca partenerul flirteaza cu alte persoane, atata timp cat tu esti cea pe care o tine de mana, ar trebui sa-ti spuna ceva. Nu toti care flirteaza ajung sa-si insele partenera, unii chiar isi respecta si iubesc sincer partenera. Ideea de a-ti petrece tot timpul cu aceiasi persoana e sufocant uneori, un flirt nevinovat mai elibereaza mica tensiune ce apare. Daca tu esti cea la care se intoarce cu monstre de afectiune, imbratisari, sarutari, alinturi, atunci n-ai de ce-ti face griji. Atunci cand iubesti pe cineva, nu mai exista iubire trecuta sau, posibil viitoare. Iubirea se traieste in prezent si crezi c-o vei simti mereu, desi se stinge incet - incet, dand nastere la alte sentimente, de afectiune sau nu. Eu ma bucur sa fiu parte din procentul de 20%. Asa gandesc, sunt sincer si, nu-mi pasa de pararea altora atata timp cat stiu ca nu gresesc. Am trait ceva ani in care am facut multe greseli. Cred ca pot recunoaste cand sunt pe cale sa comit o greseala si, pot evita. Numai bine utilizator anonim.

| DrageanElena a răspuns:

Atat si barbati cat si femeile vor tot timpul ceva nou. poate se cred mai buni daca inseala. uni sunt influentati si de prieteni.si se zice ca barbatii au in sange infidelitatea.gandesc cu capul "de jos "cand vad o femeie "buna"hee hee uita ca au o relatie serioasa sau o casnicie. nu se gandesc cat ar face pe cel de langa el sa sufere, nu se gandesc la consecinte.nu se pot controla.acelasi lucru se poate intampla si la femei/.

| copilu a răspuns:

Eu unu cred ca din plictiseala...adica. vrea sa vada daca mai are succes...sau.doar sa te oftice .astae parerea mea, acum tu decizi bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi plac mincinosii si ai dreptate, toti dau raspunsuri ingaduitoare si savante doar din interes.toti viseaza frumos da fac lucrurile murdare cautand aceste raspunsuri carei sprijina in actele lor si accepta mai usor greseala avand sustinatori.mincinosi.toate relele se ascund aici dupa vorbe frumoase si daca le spui verde in fata adevarul dureros fuga la admini cu para si reclama.asa ca te voi minti si eu frumos.sunt barbatul unic.nu mint din principiu, numi insel sotia si chiar cred in juramintele eterne pentru viitor fiind farte sigur ca nu le voi incalca. tu crezi ce vrei.eu stiu ce spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am spus toti? toti cei 80% ca sa-ti respect procentul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barabtii inseala pentru ca isi doresc o viata sexuala in continua schimbare, isi doresc mereu lucruri noi, isi doresc sa experimenteze ceea ce vad in filmele porno, isi doresc sa fie mereu sedusi, sa se simta iubiti. iar daca noi, femeile din viata lor nu le satisfacem dorintele ei cauta in alta parte fericirea...si noi ramanem cu buzele umflate. iar femeile inseala pentru ca nu sunt intelese de partener, nu sunt satisfacute, isi doresc sa se simta iubite...etc.am simtit-o pe pielea mea!