| Andrew9555 a întrebat:

As dori raspunsuri sincere la urmatoarea problema:
Iubesc o fata de 2 ani de zile, din clasa a VI-a, iar acum in clasa a VIII-a relatia noastra a devenit mai apropiata. M-am hotarat sa-i spun ca o iubesc si sa-i dau un cadou la sfarsitul orelor, ea din nefericire m-a refuzat, am reusit sa o conving sa pastreze totusi cadoul ( un lantisor frumos cu o inimioara). Totusi a spus ceva de genul "Nu, iubi!", nu pot intelege ce a vrut sa spuna si de ce m-a refuzat, fiindca am privit-o in ochi, si mai avea putin si plangea, nu cred nici un cuvant din ce mi-a spus, pentru ca o stiu de aproape 4 ani, ea chiar de m-ar fi refuzat ar fi facut-o altfel (adica sa ma lase sa spun si eu ce cred, sa purtam o discutie mai lunga doar noi doi). Acum nu stiu daca ar trebui sa mai incerc sa vb cu ea, mi-e teama de un alt refuz fiindca acesta de zilele trecute m-a afectat foarte rau, o iubesc cu adevarat.Va rog mult ajutati-ma, sufar nespus de mult, am nevoie de niste sfaturi, promit ca va dau si fundite si ce mai doriti voi, doar ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Sincer,nu vreau sa te dezamagesc,dar probabiil are pe alt cineva straight face
si faptul ca i-a dat o lacrima,inseamna ca si ea simte ceva pentru tine,iar ca sa nu te faca sa te simti si mai prost a acceptat in cele din urama cadoula tau (apropo,este un gest foarte frumos, nu maultii baieti mai au curajul si bunul simt sa faca aceste luncru in zilele noastre, bravo)
mna...sincer chiar cred ca tine la tine, dar poate are pe cineva, de care nu a vrut sa-ti spuna (ai zis ca esti mai apropiat de ea in ultima vreme) tocmai pentru a nu te face sa suferi straight face
-sincer imi pare rau sad

funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu te place si te tot refuza atunci nu ai sanse fiind o iubire imposibila, ai facut o greseala facand cadou acel lantisor.

| BRG a răspuns:

Salut probabil fata respectivă nu dorește ca tu să î-ți faci prea multe speranțe în privința ei,sigur ea te a refuzat cînd tu i ai dat acel cadou deoarece ori nu este pregătită să înceapă o relație cu tine (dată fiind și vîrsta, deci sînte ți prea mici), ori fata are deja pe cineva și nu vrea să te facă să suferi așa că nu î ți spune nu din prima,tu spui că atunci cînd i ai oferit cadoul ea a spus nu, iubi! Sigur a spus așa din prietenie, și nu a dorit să te refuze cu un NU hotărît,dat fiind faptul că la început cănd i ai dat acel cadou te a refuzat,ar fi bine să afli ce gîndește ea cu adevărat despre tine dar nu întrebînd o direct pe ea că sigur nu o să ți spună, ci pe prietena ei cea m ai bună, asta dacă și prietena ei este dispusă să î ți spună ce impresie are fata aceea despre tine. Singurul sfat ar fi să o dai uitării pe fata asta, momentan sînte ți mici amîndoi, și cu siguranță între voi nu este o dragoste adevărată, ci doar o pasiune trecătoare. Poate tu o iubești în felul tău pe acea domnișoară, și încerci să te apropii de ea cu gesturi frumoase, dar ea sigur nu te iubește, ține la tine ca la un coleg de clasă cu care nu vrea deocamdată să ajungă unde dorești tu, ai răbdare că cu timpul dacă e să fie a ta va fi, dacă nu atunci înseamnă că nu era fata potrivită pentru tine, și trebuie să încerci să te ocupi mai mult de școală, și o să vezi că o să găsești perechea potrivită pentru tine. Mult succes î ti doresc și sper că te am putut ajuta cumva. Cristi.

| albastrualb77 a răspuns:

Eu una zic ca trebuie sa faci cumva sa te intalnesti cu ea si sa porti o discutie cu ea. Daca o iubesti cu adevarat, vei face orice iti sta in putinta sa ii spui ce sentimente ai tu pentru ea, poate atunci iti va spune si ea de ce te refuza, Crede-ma, voi doi trebuie sa va rezolvati aceasta problema, nu altii. Incearca totusi sa vorbesti cu ea...

| Anonima_3560 a răspuns:

Offf... nusjtiu foarte najpa... dar nu renunta. incearca sa vorbesti cu ea sau sa realizezi ceva ce ei chiar ii place nu te da batut, daca o iubesti merita tot efortul. multa bafta si sa imi spui ce ai facut in continuuare cu ea.