| Anonims090 a întrebat:

Uitaţi-vă aşă un caz : cel mai bun prieten al meu este îndrăgostit de o fată la nebunie, spune că de mic o iubeşte şi nu ştie cum să facă ca să n-o piardă şi îi este frică atunci cînd aude că ea a vorbit, s-a vazut.etc Eu i-am spus du-te şi spune ca o iubeşti da el mi-a reproşat, mai eu mă tem ca ea asa imi spună ca nu vrea sa fie cu mine, eu mă tem de cel mai mic refuz al ei.Şi eu îi spun, no cît o să ţii asta în tine, o data trebuie de spus i-aţi curaj şi du-te la sigur, te va înţelege.Si aşa şi a facut.M-am dus cu dînsul ca sa-l incurajez.El a chemat fata, eu m-am dat la o parte şi dintr-o parte ascultam convorbirea lor.El a inceput să-i spună tot ce simte pentru ea ca nu poate fară ea etc. Şi spre finalul discuţii ea i-a răspuns tu eşti un baiat bun la sigur îţi vei gasi fata cea care te va iubi, dar înţelege-mă ca nu te iubesc, adica fata incet îl refuza.Atunci prietenul meu s-a aruncat spre ea, a cuprins-o îi curgea lacrimi nu voia s-o lase să se ducă (da el plângea foarte tare).((Fata tot încerca să-l calmeze dar, el nu se oprea de plîns şi explicat o ţinea strîns cu mainele şi tot plângea şi plângea.Nu ştiu nici eu face corect că plânge? Ştiu că fetelor le plac băieţii puternici, increzuţi dar totuş el avea un motiv puternic că plângea.Şi eu vă intreb pe voi fetelor, a facut corect ca plângea asa tare şi că se temea de refuz? Ştiu că voi iubiţi băieţi care va suprind prin glume, cadouri, etc Dar el putea să facă şi aşa ceva dar nu ştia ce va raspunde ea, mai pe scurt era dezorientat.Şi a decis să-i spună aşa cum este tot ce are pe inimă. Adică prietenul meu nu era de acel tip şmecher. Avea respect de fete deschidea uşa etc. era politicos cu oarecare fata.Şi la urmă fata ea raspuns off mai v..nu ştiu cum să procedez cu tine.Da el zice nu ştiu intelege-mă cum vrei dar să nu te desparţi de mine niciodată pentru că cu lacrimi in ochi TE IUBESC! Aşa i-a spus.
Acum vă rog fetelor cu ziceţi, fata va vrea să mai fie cu dînsul după o aşa deschidere cu lacrimi? E ceva care nu vă place cînd un baiat vă spune cu lacrimi durerea? Consideraţi aşa băieţi muieri? Va rog ajutaţi-mă să inţeleg şi eu.Cum e mai corect să procedezi dacă o iubeşti nespus de mult şi te temi de necunoscut. Ajutaţi-mă!♡♡

Răspuns Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa intelegi atat tu cat si prietenul tau ca lacrimile nu ajuta in nici un fel, fata aia nu-l iubeste si nu simte nimic pentru el, caz in care, dragoste cu sila nu se poate.
Toti am avut in viata noastra cate o fata sau un baiat, dupa care am oftat, dar nu s-a intamplat nimic, pentru ca atat fetele cat si baietii sunt persoane vii, inteligente, cu simtaminte si preferinte, care nu poti iubii la comanda, pe cineva impus.
Prietenul asta al tau va trebui sa se calmeze, ca nu a murit nimeni.
Disperarea lui este fara temei!
Fata nu i-a fost iubita si nici nu l-a parasit, doar i-a spus clar ca nu poate fi nimic intre ei, pentru ca ea nu-l iubeste!
In acest caz, baiatul se retrage si isi cauta o alta fata. Poate observa ceva la urmatoarea, ca-l place, ca-i zambeste, ca-i raspunde, ca-l vrea.
In dragoste este nevoie de 2 oameni cu sentimente puternice, ca relatia sa fie fericita.
In pare rau pentru prietenul tau, dar nimeni nu-l poate ajuta.
Va trebui sa priceapa ca, nu poti forta pe nimeni sa-l iubeasca!

| TsunadeSama a răspuns:

Eu cred ca fata respectiva avea nevoie de masini puternice, nu de sentimente puternice.

| Anonims090 explică:

Toate fetele sunt atrase de maşini şi bani, dar sentimentele vin atunci cînd, spre exemplu : mie imi place de o fată, da fata respectivă nu mă place deloc ..eu fac rost de o maşină luxoasă şi o iau pe prietena ei cea mai bună şi o plimb îmi dau întîlniri cu ea.iar pe fata pe care o plac cu adevărat o evit şi pur şi simplu nu-i acord atenţia ..Atunci fata care nu mă place (adică fata pe care o plac eu ) îşi va da nişte sentimente la mine ..se va semţi cam furstată ..pentru că prietena ei cea mai bună se plimbă cu mine.
Nui aşa? TsunadeSama))

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când înveți să te exprimi coerent, îți vom citi și noi romanele. Mie îmi e greu să traduc din română în română

| Anonims090 explică (pentru anonim_4396):

Trageţi mai o plamă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma aptin sa nu rad.Un sfat pentru prietenul tau spune sa se duca la o fata care o vede doar ca pe o bucata de carne.

| TsunadeSama a răspuns:

Mi-au dat si mie lacrimile, pe bune. sad Ceea ce a facut prietenul tau e... nici nu am cuvinte, absolut minunat. "Muieri"? Penibil. Orice fata are o parere proasta despre o astfel de manifestare e o piti superficiala. Imi pare teribil de rau pentru el, si mi se pare ca a procedat 100% corect. Intr-adevar, asa se face, trebuie sa-ti deschizi inima, NU sa-ti incorzi muschii. Personal, as fi fost naucita si topita de gest, probabil as fi preferat sa-mi tai limba decat sa-l refuz in acel moment. Sper din tot sufletul sa fiu pusa in situatia fetei aceleia. Transmite-i prietenului tau respectele mele.