| MsBeatrice a întrebat:

As dori si eu niste statusuri NOI. cele mai frumoase FUNDA!love struck

Răspuns Câştigător
| Gabrielaa90 a răspuns:

Sii acum haii sa ne salutam fostii care ne-au pierdut ca prostii.
~Lady, stai chill ei nu vor ceva serios! le-ai dat tot ce le-a trebuit si i`ai intors pe dos.
~Fetele cuminti sunt facute din miere si dulceata; x iar cele rele din Angelli si gheata; x.
~Ouff; x. Felu` ei de a fii rupe orice concurenta.
~Am un zambet fals ce toata lumea il crede;] si asta doar sa-i arat fraierului ce pierde!
~Sii sti ce?! Nu`mi pasa de nimeni si nimic iar daca ar fi sa ne impacam te-as lua la misto un pic.
~Nu o numii curvaaa! Candva o strigaii ''iubiiita''!
~Faptele mici dau sentimente mari e adevarat, ca ce e usor de inteles, e greu de explicat.
~~Îmi recunosc vina, însa nu cedez şi vezi, speranţa moare ultima, doar atunci când crezi, Căci lacrima de pe obrazul meu e încă vie.Nu pleca capu` nici de-a dracu', ce-o sa fie, o sa fie!
~Iubesc muzica asta ce are atatea intelesuri si iubesc stilou` asta ce-mi pompeaza-n vena versuri, iubesc zilele f****e printe tutun si hamei, Iubesc noptile pierdute, da` pierdute cu ai mei!
~Parca tot ce`ai face tu ai face dinadins.Parca tot ce stralucea inainte, acum ai stins.Parca tot ce`a fost frumos s`a dus si nu mai e...Ca prin magie, ce`mi place mie dispare repede.
~Sufletul meu e atat de elastic incat proomit sa profiit la maxim!
~Siiii daca ma gandesc putin, nu-i drama`! Scuza-ma putin, dar am uitat cum te cheama!?!
~~Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis >;] Eu Nu!; x
~~Zambetul tau e fals ca de obicei.Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti de acea fata care era preferata ta odata.
~~Aude ce vrea`. întelege numai ce`i convine`. oftica` te ca nu o doare de tine
~Este atât de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
~~Copilaria e cea mai tare perioada din viata ta, stii?! Mare pacat ca e lasata in mana unor copii.
~Niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu` mijlociu`!
~Vezi tu? Ea nu stie ce se intampla, dar stie ca o adori.Tu stii ca ei nu'i pasa si asta iti da fiori.Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte.Tu nu o prea minti pe ea...dar EA mereu te minte!
~O s'o vezi cum pleaca cu ochii goi.Tu esti prea mandru' sa o opresti crezand ca vine inapoi!
~Plangi pentru un baiat? Nu printes'o, ridica capul ca'ti cade coroana.
~Uite cum dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere
~Pe scurt? Sunt in bratele in care nu ca TREBUIE, ci vreau sa fiu.Si nu sunt ale tale!
~Si cand credeai c'o poti distruge, te uiti la ea si vezi ca'i dulce.
~Sa'l insel pe el? NEVER! Sa'mi iei ce'i al meu? Cea mai PROASTA miscare.
~Nu`mi spune ce sa fac;]ca sa nu`ti spun unde sa te ducii
~Sii vreauu` oricand libera sa zbor.`Sa stiu ca am trait inainte sa` mor!
~Auzi, papușa? Abține-te, gura mică! Pe tine te apără mă-ta, pe noi nimeni nu ne ridică!
~Si-ti mai spun ceva din ambitie, pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]big grin
~Trece timpul si se schimba fata, vorba ei : "Uite fraiere ca se`ntoarce roata!"
~Te aruncă în braţele altuia că e ocupat, si apoi te face tarfa că l-ai înşelat!
~''Nu eşti persoana care mă aşteptam să fi'';] ''Normal că nu, sunt mult mai mult decât căutai!''
~Îmi recunosc vina, însa nu cedez şi vezi, speranţa moare ultima, doar atunci când crezi, Căci lacrima de pe obrazul meu e încă vie.Nu pleca capu` nici de-a dracu', ce-o sa fie, o sa fie!
~~Iubesc muzica asta ce are atatea intelesuri si iubesc stilou` asta ce-mi pompeaza-n vena versuri, iubesc zilele f****e printe tutun si hamei, Iubesc noptile pierdute, da` pierdute cu ai mei!
~Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni.
~Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!
~De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!
~Mi-am deschis agenda` la capitolul` EX;]Tu esti cap de lista la minciuni cu` te iubesc`.
~Azi nu mai sunt, daca ti`e dor de cea de ieri`. ` Fa`mi cu mana ori de cate ori privesti spre cer…`!
~ Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, au fost poze si lacrimii si diverse tentative.
~ Inevitabil, clipa m-a ajuns.Pentru o secundă, toţi ochii s-au oprit din plâns!
~Inima vede tot! Iarta ce poate...
~Intr`o buna zi am sa-ti lipsesc.Iti promit!`
~Auzii papusaa? Te suport cat te suport da` si cand te dau dracu` te dau din toata inima!`.
~Sii totusi am ambitia mea.`daca voi cadea ma voi ridica!
~Uraste`ma! Ca de iubit n`ai fost in stare.
~Idei pesimiste, sfaturi camuflate,dacă îi priveşti de-aproape, le vezi feţele trucate.
~De ce sa plâng pentru ceva ce toate îsi doresc? Când pot sa râd ca a fost doar al meu!
~Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.
~Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.
~Şi odată cu timpul... Sper să rămânem la fel şi dacă trecem prin noroi, ne oprim să ne jucăm în el...
~Femeia nu te iartă, mai tare te apasă, când ţi-e lumea mai dragă pleacă şi te lasă.
~Lipsa durerii doare mai tare decât efectul ei.
~Vărs o lacrimă că nu e uşor :"Unde-i copilăria mea frate, că mi-e dor?"
~Orice-ar face acum, nu mai are rost, esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc, ma prefac ca nu-l cunosc.
~Ca ei nu te cunosc, urmaresc doar interese, cand ti-ai ales prietenii, ar fi trebuit sa-ti pese!
~ Adaugam la tot un strop de gelozie.Si ne certam prea des, din cea mai mica prostie
~Ai vrea să te întorci acolo dar nu poți, ți-ai dat seama că și el e la fel ca toți.
~Că era frumos și credeam că va fi întotdeauna, dar nu știam că el mai strângea și alteia mâna.
~Acceptă ca din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.
~Odată-n viaţa ta renunţă la orgoliu şi nu-mi vorbi urât, căci eu te port în inimă şi-n gând.
~Şi propun să ciocnim un pahar de băutură, pentru toţi cei ce m-au pierdut, să-i *** în gură
~Viaţa nu e light ca ţigările Kent, dar îţi rupe capu' când o tragi în piept.
~Atunci caut-o, să renunţi ar fi păcat. Lasă sticla și nu plânge, fii bărbat!
~Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti.
~Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
~După ce pleca lăsa în urma ei mereu inimi ucise. Zâmbea ştiind că va iubi poate în basme şi vise.
~Şi râd şi plâng şi strâng din dinţi. Iar dacă spui că n-o iubeşti atunci tu minţi!
~Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
~Putem să ne batem, să facem...revoluţie! Să ne luăm inima în dinţi e unica soluţie.
~Daţi-mi un bilet spre nicăieri şi către tot. Şi daţi-mi doar de dus. Nu ştiu când mă mai întorc.
~Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece, când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege

2 răspunsuri:
| prizeFTW a răspuns:

+Oameni laşi,falşi care vor să te dărâme doar din simplul fapt că se tem că eşti mai bun decât ei există peste tot prietene! Hai bââşt.
+Nu fac aceiaşi prostie de două ori,mai sunt şi alte prostii noi de făcut!
+Viaţa e tristă, dar salariul amuzant.
+Oamenii sunt trecători, dar nu toţi trecătorii sunt oameni.
+Învaţă şi din greşelile altora, nu vei avea timp să le faci pe toate.
+Politicienii sunt ca pamperşii: trebuie schimbaţi toţi mereu din acelaşi motiv.
+Dacă mă urăşti trage în mine cu pistolul, dar să nu nimereşti în inimă pentru că acolo eşti tu! love struck
+Mai mulţi bărbaţi şi-ar părăsi nevestele dacă ar şti să-şi facă bagajele.
Sper că merit o fundiţă sper să ai o seară plăcută! happy

| Gabrielaa90 a răspuns:

~Sii acum haii sa ne salutam fostii care ne-au pierdut ca prostii.
~Lady, stai chill ei nu vor ceva serios! le-ai dat tot ce le-a trebuit si i`ai intors pe dos.
~Fetele cuminti sunt facute din miere si dulceata; x iar cele rele din Angelli si gheata; x.
~Ouff; x. Felu` ei de a fii rupe orice concurenta.
~Am un zambet fals ce toata lumea il crede;] si asta doar sa-i arat fraierului ce pierde!
~Sii sti ce?! Nu`mi pasa de nimeni si nimic iar daca ar fi sa ne impacam te-as lua la misto un pic.
~Nu o numii curvaaa! Candva o strigaii ''iubiiita''!
~Faptele mici dau sentimente mari e adevarat, ca ce e usor de inteles, e greu de explicat.
~~Îmi recunosc vina, însa nu cedez şi vezi, speranţa moare ultima, doar atunci când crezi, Căci lacrima de pe obrazul meu e încă vie.Nu pleca capu` nici de-a dracu', ce-o sa fie, o sa fie!
~Iubesc muzica asta ce are atatea intelesuri si iubesc stilou` asta ce-mi pompeaza-n vena versuri, iubesc zilele f****e printe tutun si hamei, Iubesc noptile pierdute, da` pierdute cu ai mei!
~Parca tot ce`ai face tu ai face dinadins.Parca tot ce stralucea inainte, acum ai stins.Parca tot ce`a fost frumos s`a dus si nu mai e...Ca prin magie, ce`mi place mie dispare repede.
~Sufletul meu e atat de elastic incat proomit sa profiit la maxim!
~Siiii daca ma gandesc putin, nu-i drama`! Scuza-ma putin, dar am uitat cum te cheama!?!
~~Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis >;] Eu Nu!; x
~~Zambetul tau e fals ca de obicei.Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti de acea fata care era preferata ta odata.
~~Aude ce vrea`. întelege numai ce`i convine`. oftica` te ca nu o doare de tine
~Este atât de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
~~Copilaria e cea mai tare perioada din viata ta, stii?! Mare pacat ca e lasata in mana unor copii.
~Niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu` mijlociu`!
~Vezi tu? Ea nu stie ce se intampla, dar stie ca o adori.Tu stii ca ei nu'i pasa si asta iti da fiori.Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte.Tu nu o prea minti pe ea...dar EA mereu te minte!
~O s'o vezi cum pleaca cu ochii goi.Tu esti prea mandru' sa o opresti crezand ca vine inapoi!
~Plangi pentru un baiat? Nu printes'o, ridica capul ca'ti cade coroana.
~Uite cum dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere
~Pe scurt? Sunt in bratele in care nu ca TREBUIE, ci vreau sa fiu.Si nu sunt ale tale!
~Si cand credeai c'o poti distruge, te uiti la ea si vezi ca'i dulce.
~Sa'l insel pe el? NEVER! Sa'mi iei ce'i al meu? Cea mai PROASTA miscare.
~Nu`mi spune ce sa fac;]ca sa nu`ti spun unde sa te ducii
~Sii vreauu` oricand libera sa zbor.`Sa stiu ca am trait inainte sa` mor!
~Auzi, papușa? Abține-te, gura mică! Pe tine te apără mă-ta, pe noi nimeni nu ne ridică!
~Si-ti mai spun ceva din ambitie, pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]big grin
~Trece timpul si se schimba fata, vorba ei : "Uite fraiere ca se`ntoarce roata!"
~Te aruncă în braţele altuia că e ocupat, si apoi te face tarfa că l-ai înşelat!
~''Nu eşti persoana care mă aşteptam să fi'';] ''Normal că nu, sunt mult mai mult decât căutai!''
~Îmi recunosc vina, însa nu cedez şi vezi, speranţa moare ultima, doar atunci când crezi, Căci lacrima de pe obrazul meu e încă vie.Nu pleca capu` nici de-a dracu', ce-o sa fie, o sa fie!
~~Iubesc muzica asta ce are atatea intelesuri si iubesc stilou` asta ce-mi pompeaza-n vena versuri, iubesc zilele f****e printe tutun si hamei, Iubesc noptile pierdute, da` pierdute cu ai mei!
~Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni.
~Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!
~De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!
~Mi-am deschis agenda` la capitolul` EX;]Tu esti cap de lista la minciuni cu` te iubesc`.
~Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti.
~Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
~După ce pleca lăsa în urma ei mereu inimi ucise. Zâmbea ştiind că va iubi poate în basme şi vise.
~Şi râd şi plâng şi strâng din dinţi. Iar dacă spui că n-o iubeşti atunci tu minţi!
~Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
~Putem să ne batem, să facem...revoluţie! Să ne luăm inima în dinţi e unica soluţie.
~Daţi-mi un bilet spre nicăieri şi către tot. Şi daţi-mi doar de dus. Nu ştiu când mă mai întorc.
~Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece, când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege