| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa intreb si eu ceva, nu stiu poate pare stupid
Sunt cu prietena mea de 5 luni si ceva si in ultima vreme am iesit in fiecare zi afara si nu stiu parca nu mai simt sentimentul ala ca trebuie neaparat sa o vad.Cum as putea sa simt din noua cel sentiment adica eu nu vreau sa ma desaprt de ea pentru ca miar parea rau ca am tinut atat de mult la ea si inca ma tin...se poate spune ca m-am plctisit de ea? daca s-a intamplat lucrul acesta? sau doar m-am obisnuit cu ea si totul va fi bine?

Răspuns Câştigător
| MamaOmida69 a răspuns:

Buna! Pai... stii tu. exact asa mi s`a intamplat si mie candva. Si eu tineam candva la fostul meu prieten ffffff mult. sufocant de mult. iar cu timpul, sentimentul asta a cam disparut.
UIte ce mi-a zis mie cineva:"Cu timpul dragostea se tranfosrma intr-un sentiment linistit, un sentiment calm de acomodare cu persoana de langa tine si nu mai e atat de arzatoare ca la inceput"
Eu ti-as propune sa incerci ceva nou, nu stiu iesiti in fiecare zi atlundeva, la un film in un parc sau in locuri romantice unde sa fiti doar voi doi. Acorda`i mici atenti. o floare, un trandafir, fi mai dulce mai afectuos.

Iar ca respuns la intrebarile tale, cred ca doar te`ai obisnuit cu ea... nu te`ai plictisit de ea stai linistit! happy

5 răspunsuri:
| Intelligence a răspuns:

Stai linistit. nu e ceva grav.asa se intampla in mai toate relatiile care depasesc 4 luni. Nu te`ai pliktysit de ea, te`ai obisnuit cu ealove struck daca o iubesti.ramai cu ea. si nu`ti fa griji. lasa sa treaca timpu asa.si iti vei da seama daca chiar o iubesti.sau in final te`ai chiar saturat de ea:d. Sper ca am ajutat. oricum ce zici uh se intampla aproape peste tot, diferenta e.ca doar cei mai puternici si cu o iubire mare si putrnica reusesc sa depaseasca momentul`! love struck

| cupcake02 a răspuns:

Asta nu inteleg baietii niciodata laughing. Nu te-ai "plictisit" de ea, pur si simplu te-ai obisnuit cu ea si probabil nu mai simti "fluturasi" in stomac de cate ori o vezi. Incearca sa nu mai iesi chiar zi de zi cu ea si sa mergeti in locuri noi, poate la mare, ca e vara. In nicio relatie nu poti sa fii indragostit la nesfarsit, important e sa realizezi ca tii la ea si sa incerci sa faci fiecare zi petrecuta cu tine speciala. Succes. big grin

| bby a răspuns:

Hei love struck Deci acelasi lucru mi s-a intamplat si mie tongue am inceput sa ies pe afara si nu prea mai simteam sentimentul de a ma vedea cu pr meu happy si nu prea imi mai placea sa vb cu el big grin ma gandeam ca poate m-am plictisit si ar fi bine sa o terminam dar cand ma gandeam parca imi parea rau tongue dar am lasat timpul sa treaca si am zis "ce va fi aia se va intampla" tongue intr-adevar am cam terminat-o cu iesirile astea in fiecare zi pentru am fi bine in relatie si acum e totul ca inainte love struck nu e bine sa fi gelos I don't want to see noua fetelor nu ne place... daca sunteti asa gelosi noua ni se pare ca nu aveti incredere in noi...ce are daca vb cu altii baietii thinking sunt doar amici si nimeic mai multwinking
Succes! si sper ca te-am ajutat

| Blondda a răspuns:

Poi cand apare gelozia lucrurile se schimba. Daca o iubesti ai mi multa incredere in ea si nu mai fii gelos cand vorbeste cu altii. Gandeste.te ca dintre ei si tine te.ar alege pe tine. Incearca sa te apropii mai mult de ea. Sa faceti lucrurile pe care le faceati inainte.

Răspuns utilizator avertizat