| ratuska a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu sfaturi intr-o problema. sunt casatorita de 10 luni si impreuna cu sotul de aproape 9 ani si am 25 ani.Anul trecut prin noiembrie am avut impresia ca sotul meu vb la tel cu alta fata(vazusem 2 bip-uri date pe numarul ei intr-o zi cand el nu ramasese acasa si era la bunicu la tara) el imi zisese ca e nr sefulului dar intr-o saptamana aflasem cine era fata si anume una care locuia intr-un orasel f apropiat de satul bunicului. Sotul a recunoscut ca vb de ceva vreme cu ea la tel chiar de cateva luni, dar ca nu s-au intalnit deloc, numai ca eu am dubii in ceea ce priveste noaptea cand el a ramas la bunicu,(patul era facut, in soba nu prea cred ca era bagat, si era si f atent in seara aia cu mine la tel ca sa imi zica ca e cu bunicu, ca mi-l da la tel in fine mai multe) bineinteles de atunci el nu a mai vb cu ea (asa imi zice acum) de cand eu am aflat mai ales cine e ca de fapt el imi spusese ca el alta fata de departe, ea a continuat sa-l mai sune camla 3 saptamani si el imi zicea ca il suna dar nu ii raspundea.
Acum eu sunt insarcinata si nu stiu daca voi putea trece peste momentul ala suntem impreauna, este grijului cu mine, e acasa mereu dar daca el atunci a fost cu ea in nopatea aia desi s-a jurat ca nu. Sa mai dezgrop "mortii" sa il mai intreb daca a fost cu ea fiind si in situatia sarcinii, si atatea luni trecute trecute. ar mai avea rost s-au sa ne vedem de bebe? va rog mult sfaturi

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca alegi sa faci 'cercetari' tot tu vei fi cea care sufera, deci las-o asa cum a cazut, zic eu!

In locul tau cred ca ma duceam dupa aia si o paruiam de mama focului sau macar o sunam si aflam mai multe, dar avand in vedere ca tu astepti un copil, nu e recomandat sa te superi caci il poti pierde!

Dupa nasterea copilului, daca vrei sa afli adevarul si esti pregatita sa ii faci fata, atunci confrunta problema cu inselatul!

| Barajag a răspuns:

Eu zic sa ierti, daca a jurat si tu nu crezi in spusele lui, ar insemna sa nu ai incredere totala in el.Gandeste-te ca vine pe lume un copilas care va avea nevoie de ambii parinti si este pacat sa dezgropi mortii, mai gandeste-te la faptul ca sotul tau chiar te iubeste, altfel ar fi continuat acea relatie care poate nu a existat vreodata. Bucurati-va de aceste momente frumoase, tu insarcinata, el are grija de tine.De ce sa stricati tocmai acum ce ati cladit? Bafta si nastere usoara!

| Yang a răspuns:

Eu nu as suporta sa iert pentru ca iubesc dar in suflet sa traiesc si sa ma gandesc la aceasta posibilitate copil sau nu sincer pentru mine totul are o limita.Constientizez bine faptul ca sunt o femeie puternica si ca pot merge mai departe nu neaparat singura sau fara el dar as aduce discutia macar sa recunoasca daca e asa sau nu, m-as duce la ea si o iau la intrebari iar cand m-am convins foarte bine mergem mai departe dar sa traiesc cu o incertitudine de genul asta nu cred ca as fi capabila.Deci as lamuri macar daca te gandesti ca nu poti, ca e pentru copil, ca e pentru tine indiferent de motive meriti sa ti se intoarca acel respect si acea incredere pe care noi femeile o dam neconditionat si de multe ori degeaba

| claudiea79 a răspuns:

Eu zic sa stai linistita si sa faci copilu si sa fii fericita ca te-ai casatorit. eu nu am banii sa ma casatoresc desi as vrea. sa fii fericita ca se poarta frumos sotul cu tine. iubitul meu a fost plecat in deplasare 8 luni venea la 2 saptaminii. vorbeam cind avea timp si nu il inebuneam cu gelozia. stiam ca are ochii nu mai pentru mine, ma saruta doar pe mine si vorbeam la telefon si la pauza de prinz si seara si la 6 dimineata si totul a fost ok. eu spun ca este bine sa iti iubesti sotul si copilu si sa fii fericita. bine ca te-ai casatorit. ca ai casa ta. si ca poti sa faci copil eu nu am banii nici de casa nici sa fac un copil. considerate norocoasa

| LovelyMan a răspuns:

Eu zic sa va vedeti de sarcina, mai ales ca acum se poarta bine cu tine.
Ce s-a intamplat sau nu atunci, nu stiu daca mai are vreo relevanta, atat timp cat n-ai cum sa afli. Decat, poate, sa te duci dupa fata aia, desi nu stii daca merita sau nu efortul pentru ca poate chiar nu s-a intamplat nimic.
Ideea e ca tu, pe viitor, sa fii mult mai atenta si putin mai suspicioasa (nu geloasa) in ceea ce-l priveste pe el.

| zuzulici a răspuns:

Cred ca cel mi bine sa nu dezgropi amintirile neplacute, nu privi in trecut gandeste-te la prezent si la viitor asta cred ca conteaza cel mai mult, stii, o gresit o data l-ai iertat acum incearca sa traiesti in prezent si daca spui ca so schimbat si mai bine, aveti grija de bebe si nu te mai gandi la acea intamplare. sa va traiasca bebykultongue:*