| anonim_4396 a întrebat:

Casatorita de un an si ne cunoastem de doi ani, el era divortat de 5 ani si are o fata in custodia mamei sale,impreuna avem o casa nu avem copii si la o cearta ma supar si plec de la el,ma duc la mama,el nu ma suna nimic,el tine legatura k fiica sa pe mesenger eu intru in istoricul messengerului si aflu k vrea sa o aduca pe foste,fac poza la tot ce scria, ma intorc acasa si ii arat si imi raspunde si ce am de zis nu mi-a zis ca daca plec aduce pe alta, dar nu imi zisese mie ii spusese lui cumnatul meu si s.a gandit k imi spune, si de aici ma inplic ii trimit mersi lu fosta lu fisa si imi sare toti in cap pana si el face misto.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună seara!
Nu ştiu dacă sunt în măsură să vă dau sfaturi deoarece am doar 17 ani însă părerea mea este că acel bărbat nu are sentimente prea puternice pentru dumneavoastră. Ar trebui să discutaţi să ajungeţi la un consens, ori e alb, ori e negru, nu griu.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu de ce pleci? Te superi, iti iei jucariile si pleci! Amandoi va jucati cu casatoria, un fel de pierde vreme! Casatoria inseamna pe langa iubire si multe responsabilitati. Daca le-ati avea nu ati avea timp de asemenea copilarii!

| MihaelaDart a răspuns:

Din moment ce te-ai implicat cu un barbat divortat si de pe urma casatoriei anterioare a rezultat un copil, trebuie sa suporti consecintele, el are dreptul de cate ori sa-si aduca fata, sa ii trimita pensie alimentara lunara, cat timp copilul implineste 18 ani, relatia dintre cei doi va fi stransa, cu toate ca si dupa varsta majoratului. Cu toate ca ai un comportament ciudat, cand nu-ti convine, trantesti usa. Apropo ce varsta ai? Tot ce sa cred ca ai in jur de 20 si ceva, daca ai fi scris si mai coerent "suferinta" ta, am fi inteles mai mult si sensul intrebarii. Incearca sa fi mai matura, mai ales ca in ce te-ai bagat, o vei suporta toata viata!

BAFTA!

| Minks a răspuns:

Asa, si care e intrebarea? Nu esti deloc coerenta in exprimare, scuza-ma ca iti zic.

| tuGatita a răspuns:

Da..nu am inteles nimic. frumoasa intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand esti casatorita, nu poti sa-ti iei jucariile si sa pleci cand nu-ti convine ceva.
El ti-a spus ca o aduce pe fosta inapoi ca sa te faca geloasa, dar din moment ce tu te-ai apucat sa-i trimiti mesaje fostei, normal ca s-a complicat situatia.
Cel mai bine ar fi sa va impacati sa terminati cu chestiile astea cu "plec la mama","du-te, ca eu o sa o aduc pe fosta"...astea-s doar intepaturi.
Intr-o casnicie nu se fac chestiile astea, vorbiti serios si lamuriti lucrurile.

| SmokeyEye a răspuns:

Cand l-ai luat, cunosteai situatia lui, stiai despre fosta sotie, copil...Acea fata il va lega de trecut, o viata intreaga, iar tu trebuie sa accepti asta.
De ce s-a despartit de fosta? Poate ea l-a lasat ca nu era bun, de aia a si ramas copilul la ea, daca nu era ea ok, ramanea fata la el,( daca era denaturata). Un barbat cu trecut sifonat trebuie testat cel putin 3 ani, ca sa vezi daca totusi e ceva bun la el. Eu am avut relatii de 3 ani, dar dupa 2 ani nu mai era la fel. Ar fi trebuit sa ai rabdare.
Misto? Cum sa faca misto? Sotul ar trebui sa iti tina partea, indiferent de situatie. Pune-l sa aleaga.