| roxanaaa a întrebat:

As vrea sa ma ajutati. eu si prietenul meu suntem impreuna de 2-3 luni. si el ma intrebare acum cateva zile... daca vreau sa ma culc cu el. dar nu stiu ce sa. i zic eu nu sunt pregatita dar el imi tot spune sa am incredere in el. dar mi-e imi e frica. nu am abia eu incredere in mine sa o fac. si el tot insista pe motivul sa o facem.

eu am vb si cu prietena mea cea mai buna. si totusi ea a zis sa nu o fac. oricat as tine la el ca asa o sa-mi distrug viata.

dar eu chiar tin mult la el... as face orice.

ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca nu te simti pregatita, si asta inteleg eu din ce ai spus tu, nu o face. Gandeste-te ca tu regreti apoi. Cate fete nu si-au pierdut virginitatea dintr-o prostie la o varsta frageda si acum regreta? Iti spun eu ca sunt destule. El stie ca il iubesti si de aia insista, dar daca esti fata desteapta ii spui asa "Nu e vorba ca nu am incredere in tine, doar ca nu ma simt pregatita si prefer sa mai astept. Daca tu ma iubesti, ma astepti, mai ales ca eu sunt virgina''. Si ia vezi, ce-ti zice? Daca zice ca nu te poate astepta e clar ca nu tine la tine, asta urmareste si oricum te va lasa daca o faci. Si decat sa regreti apoi si sa nu mai ai ce face eu zic sa stai cuminte acum. Trebuie sa te gandesti ca exista si riscuri, ca ia putea ramane insarcinata etc.

Si eu am prieten de doua luni. Eu am aproape 16 ani, iar el e cu 4 ani jumate mai mare ca mine, dar pana acum nu mi-a propus asa ceva(si eu sunt virgina). Eu nu zic acum ca el te poate astepta o viata, dar ar trebui sa fi foarte sigura inainte s ao faci ca el te iubeste si ca nu te va parasi dupa. In timpul asta poti face petting(e foarte placut crede-ma pentru ca si eu fac asta cu prietenul meu). Ia propune-i tu sa va,, jucati'' si sa lasati sexul pe mai tarziu. Sigur va accepta.

Si inca ceva... Daca nu te simti pregatita nu o face. Si chiar daca te simti pregatita(ceea ce momentan mi se pare ca nu esti) fi sigura ca te iubeste. E un moment unic, presupun ca o sa-ti amintesti mereu de el.

Eu una as mai astepta(ti-am zis ca sunt intr-o situatie asemanatoare, doar ca el nu mi-a cerut-o direct) macar pana facem 6 luni impreuna si sunt sigura ca il iubesc ca ma iubeste si ca el e cel care merita.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu te simti pregatita. daca tine macar putin la tine, te va intelege si nu va mai aduce vorba multa vreme de acum incolo. Nici o femeie nu este pregatita pentru sex intr-o relatie de 2-3 luni. Partenerul tau nu are prea multe sentimente pentru tine, cel putin deocamdata. S-a gandit ca ati putea face sex sportiv, fara implicatii, fara sentimente prea profunde, doar pentru placere. Dar sunt convinsa ca daca ii spui ca nu esti pregatita, va intelege si nu va mai insista. Nici un barbat normal nu vrea sex cu forta. Toti vor sa fie doriti foarte foarte mult.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Explică-i că nu eşti pregătită, când vrei să faci acest pas trebuie să fi sigură pe tine şi să-ţi doreşti tu în primul rând asta, dacă nu, nu va fi bine. Explică-i şi lui şi dacă nu ţine doar la asta, va înţelege. Baftă!

| xxdd a răspuns:

Stii. 2-3 luni nu e chiar asa mult timp in care sa poti sa te apropi asa de mult de el, sa-l cunosti asa de bine incat sa ai atata incredere in el. Asa ca lasa-l...
Daca are si el incredere in tine si ar face orice pentru tine si te iubeste, o sa inteleaga si o sa astepte pana te vei simti tu pregatita.

Răspuns utilizator avertizat
| rbby a răspuns:

Daca te iubeste va intelege ca nu esti pregatita. daca nu intelege inseamna ca doar te foloseste sa se culce cu tine

| alexX0otso a răspuns:

Sunt de un an si ceva cu o fata si nici macar acum nu am facut`ohee hee. Nu fa asa ceva. Ve`i regreta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta:iti spun din propria experienta, nu o face cu el! ii dau dreptate prietenei talewinkingdaca nu te simti pregatita nu o face! daca el te iubeste cu adevarat te va astepta, pana cand vei fi pregatitawinkingmai tarziu vei regreta nespus cele facute. dragostea e trecatoare.si poate ca nu ma vei asculta acum, dar pe viitor imi vei da dreptate! si poate va fi prea tarziu si pentru tine! nu te lasa! si reproseaza'i ca sa te inteleaga si atunci vei realiza daca intr-adevar te iubeste indeajuns incat sa tina la tine si sa te astepte.pentru ca daca nu peste ceva timp ai sa iti spui "uite ce proasta am fost si ceam putut sa fac?!"sa nu te lasi intimidata! in caz ca iti va spune ca se desparte de tine daca nu o faci cu el.asta inseamna ca nu tine la tine cu adevarat! baieti sunt o mie fata draga! si poate ca nu ma crezi! dar ai sa vezi o sa-ti apara altu in viata.totusi nu cred ca o sa stai toata viata cu el si ai sa vezi atunci ca amintirele raman indiferent de ce ar urma! totul se iarta dar nimic nu se uitawinkingsi vei fi macinata de aceste ganduri si greseli toata viata! si o sa vrei sa dai timpul inapoi si nu vei putea! iar la mine nu au fost 2-3 luni, ci un an si 2 luni, cat am suferit.si cand mi-a trecut am realizat ce proasta sunt! dar era prea tarziu pentru mine! dar eu nu am avut pe nimeni langa mine care sa-mi spuna toate aceste cuvinte.ca poate acum nu as fi regretat atat si daca nu ma asculti toata viata vei regreta! crede-ma ca nu iti vreau raul! si iti spun asta pentru ca am fost in aceeasi situatie ca tine...fi desteapta si invata din greselile altora...winking:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bine a zis-o roby, 100% corect

| KeshaTikTok a răspuns:

Nu o face fato. Stai potolita, ai innebunit?

| damini a răspuns:

Daca tu nu te simti pregatita sa o faci cu el nu o fa intr-adevar daca ai faceo asta ti-ar putea distruge viata daca tu regreti dupa aceea. oricum spune-i lui ca tu nu esti pregatita si ca atunci cand vei fi o vei face cu el dar deocamndata sa mai astepte

| Alexa_8947 a răspuns:

Pai daca u nu te simti pregatita nu o face
succes!winking