| lllorenusssuumeu a întrebat:

Buna TPU cum pot sa imi dau seama daca prietenul meu ma iubeste si daca tine la mine, cand este beat imi spune ca ma iubeste si etc. dar imi cere si sa facem dragoste. puppy dog eyes bine eu sunt de acoord pentru ca suntem de 6 luni aproape impreuna ..nu zic ca nu o fac, doar ca mi-e frica ca, dupa aia o sa ma lase adica o sa ne despartim, asta e tot ce mi`e frica. vreau si eu niste intrebari sa ii pun cand e treaz va rog ma ajutati adica 1-ce ii place la mine si mai multe ma puteti ajuta happy dau funda:*si intrebarii vreau big hug

Ps- eu am 15 ani el 24. straight face dar eu zic ca daca vroia asta de la mine de la inceput imi cerea si nu eram de 6 luni impreuna.happy va pupacesc.

22 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Stai tuuuu. Lasa dragostea. Vorbeste cu el cand e treaz,si ia nu-l mai lasa tu sa fie beat asa de des.
Intreaba-l ce i-a placut la tine de te-a ales sa-i fii iubita. Sa stii o treaba.
Apoi intreaba-l ce ii place si ce nu ii place la tine in prezent (la fizic,la comportament). Daca o sa vezi ca stie multe lucruri despre tine si ca vorbeste cu mare drag de tine atunci da,tine la tine baiatul si nu ai ce-i comenta. Daca in schimb il vezi ca face numai din astea " pai totul..." sau "nu stiu". e clar. Daca spune "totul" spune-i sa detalieze.

Si eu gandesc ca tine (ca nu ar sta cu tine daca nu ar vrea ceva serios). Totusi, Azµreare dreptate. Diferenta e mare, si nu spun ca o relatie cu asemenea diferente de varsta nu poate supravietui, ca doar cunosc si eu destule cazuri, dar va vrea si altceva. Orice ai spune, tu esti inca mica si el e la varsta in care e liber sa faca de toate.
Tu daca esti constienta de toate astea si totusi vrei sa o faci cu el, esti libera sa faci asta (eu nu sunt de acord cu asta ca ai doar 15 ani, mai ai timp sincer).

Aaa. poate cel mai important, cat vorbiti ia intreaba-l asa frumos : "sincer, dar foarte sincer, sexul cat conteaza pentru tine? " iar apoi dupa ce iti raspunde, intreaba-l "daca eu nu sunt pregatita ai fi dispus sa ma astepti?" Asa, ca idee. Sa stii si tu. Oricum e foarte posibil sa iti spuna ce vrei tu sa auzi (ca nu cel mai important ) si el sa gandeasca altceva. Dar na, repet, macar ca idee.

Sper sa te ajute.

| lllorenusssuumeu explică (pentru BruneTTe):

Poi intrebarile ar veni cam asa nu? 1- ce ti-a placut la mine de mai ales sa fiu prietena ta? 2- Ce iti place la mine si ce nu iti place la mine? Si sexul at conteaza pentru tine aici cam ce ar trebui sa zica?

| BruneTTe a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Pai sa vezi,cat e de important sexul pentru el.
Adica daca e dispus sau nu sa te astepte.
ADICA daca spune ca nu e nicio problema,si ca asteapta pana vei fi pregatita e un MARE PLUS ca te place si ca intr-adevar tine la tine si ca nu sta numai asa...
Daca spune ca e foarte important si ca ar vrea cat mai curand inseamna ca numai pentru asta te vrea. Oricum, cred ca este destul de logic ca nu o sa iti spuna " da e foarte important, daca nu vrei, te las".
Asta deduci si tu din vorbele lui. Oricum, si daca iti spune ca te asteapta pana esti pregatita iar apoi peste 2 zile iar iti propune, inseamna ca te-a cam mintit.

Desi ia in calcul si asta: tu ai 15 ani, ai dreptul sa nu fi pregatita. El are 24 si la varsta asta, are nevoie si are si dreptul sa aiba parte de asta. Poate si de asta iti propune.

Ce iti recomand eu e sa mai astepti un timp sa il vezi cum reactioneaza si daca mai vine vorba despre dragoste spune-i ca nu esti pregatita si ca ai vrea sa te astepte. Daca nu accepta, pa, daca accepta, te ai ales cu un super iubit.
La urma urmei daca iti pasa de cineva te gandesti si la el, sau in primul rand la el.

Sper ca nu am batut campii prea mult. Faza e ca am atatea de spus si nu prea reusesc sa le spun sintetizate.
laughing

| DeeaMarry a răspuns:

Doar cand este beat iti spune ca te iubeste?!
In primul rand nu ar trebui sa stai cu un baiat cu 9 ani mai mare ca tine.
In al doilea rand nu ar trebui sa stai cu un baiat care se imbata.
In al treilea rand mi se pare aiurea sa te iei dupa ce zice cand e beat.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Categoric o sa te lase balta..asta nu te iubeste. laughing
Un barbat care iubeste o fata nu ii cere asta!
Si e mare, esti o copila pentru el, vrea sa te prosteasca, nu te lasa pacalita happy Nu merita

| Azµre a răspuns:

Ai 15 ani, el are 24 ce te face să crezi că va sta după tine? Eu cred că te iubește acum, de moment. Peste un an nu cred că va mai fi la fel... Diferență prea mare de vârstă.
Clar te va lasă după ce vei face sex cu el...

| h3r a răspuns:

Și noi te pupăcim, dar tu ne superi iar happy, de ce mai ești cu el?
Nu ți-a cerut pentru că i-a oferit alta draga mea, altfel nu stătea 6 luni după o fată de 15 ani.
Te rog, nu te mai lăsa după el.

| lllorenusssuumeu explică (pentru h3r):

Nu poot crying imi vorbeste prea frumos si etc. sad nu stiu ce sa mai cred :l. nu cred ca i`a oferit alta el mi-a zis cand aveam eu 14 ani ca nu`ma ce am facut 15 ca ma astepata pana sunt si eu pregatita. dar acu intr-o seara cand mam int cu el a venit langa mine si facea chesti ca si cum vroia s. din cate am vzut eu si i-am zis nu acum! sad...

| h3r a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Doar crezi, însă nu ești sigură... vezi?
Țin minte toate întrebările postate de tine, este clar că el te înșeală! Gândește-te puțin, nu vrea nimic serios!
Vrei să ajungi să-l prinzi cu mâța-nsac și să suferi?

| lllorenusssuumeu explică (pentru h3r):

Nu nu vreau sa sufar sad, dar vreau in seara asta sa ma intalnesc cu el si sa ii pun cateva intrebari si imi dau seama daca ma minte.big grin te rog ma ajuti si daca zice ceva ce nu-mi convine si asa o sa pun punct cand sunt cu el sa vad ce face atunci peste ceva timp.big grin big hug Te rog imi zici cam ce intrebari sa-i spun big grin?:*

| NuMaSuporti a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Degeaba ii pui intrebari, asta nu te va ajuta sa aflii adevarul, doar in cazul in care il torturezi sau ii aplici serul adevarului. Gandeste-te el are 24 de ani, ce sa vada la o pustoaica de 15 ani? El in curand se va gandi la casatorie, la un viitor, alaturi de tine nu cred ca ar avea vreun viitor. Eu cred ca esti foarte naiva...cam ca toate celelalte fete de varsta ta care se las prostite asa de usor de tipii mari. Aparentele inseala! El se poate purta exemplar de frumos cu tine si 2 ani etc pentru ca pe el nu il costa nimic asta, dupa ce se vede cu tine se duce la alta si asa poate sa astepte dupa tine si 1-2 ani, magulindu-te, iar apoi tu sai cazi in plasa. Nu fa prostia asta si mai ales nu fa dragoste la 15 ani! mai ales cu unu de 24! Si apoi, el poate face puscarie foarte usor pentru pedofilie si intretinere de acte sexuale cu un minor.

| h3r a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Nu contează ce întrebări îi pui, el știe și are pregătite răspunsurile de mult pentru tine...
Știu că n-o să pui singură punct niciodată, degeaba spui că după anumite întrebări îți dai seama, așa că profită de orice gest făcut de el, bagă motive, spune că nu mai ai încredere în el și gata.
Nu mai sta lângă el, tu habar n-ai sub ce pericol te expui.

| Oana92 a răspuns:

Dar voi numa din astia cu probleme grave gasiti? Unu care nu bea si nu se drogheaza nu mai exista prin tara asta?

Fata draga, esti prea mica pentru ca sa permiti unui betiv sa isi bata joc de tine!

| Cristiann25 a răspuns:

La 24 de ani, tu 15 stii ca se numeste pedofil? Nu o sa stai mai mult de 2 ani cu el ai sa vezi si apoi o sa regreti ca ai facut-o cu un barbat alaturi de care nu ai fii avut vreun viitor.
Eu m-am lasat de 1 an jumate de baut (nu eram betiv dar ma refer ca nu mai pun picatura de alcool in gura). Cand ma mai ameteam sincer le iubeam pe toate fetele.De la "aburii" alcoolului te lasi dus de val si spui multe lucruri crede-ma pe care apoi poate nici nu tii le mai amintesti!
Sfatul meu este sa NU te culci cu el pentru ca vei REGRETA mai devreme sau mai tarziu!
Nu sunt de moda veche dar cand o sa ai alt iubit nu o sa te creada ca ai facut-o doar cu unul si o sa zica, ca cine stie cati ai avut!
Gaseste pe cineva mai de 17-18 ani si cand crezi ca e momentul si baiatul potrivit atunci fa si acest pas IMPORTANT si FOARTE SPECIAL in viata FIECAREI fete! Sa ai grija de tine, Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,drăguţa.
Faptul că te întrebi ' oare mă va lăsa după ce vom face?' e un semn că nu eşti pregătită.
Pasul ăsta e foarte important,nu doar pentru voi, ca şi cuplu, ci pentru tine ÎN PRIMUL RÂND. Fă asta pentru că TU simţi nevoia şi pentru că eşti SIGURĂ că acel băiat te iubeşte şi e alături de tine.
E foarte uşor să îţi dai seama dacă te iubeşte: gesturi, fapte, privire..modul în care se comportă cu tine, dacă e atent.
În astea 6 luni de zile trebuia să îţi dai seama dacă te iubeşte, dacă te face să te simţi iubită.

Ai o vârstă fragedă pentru a-ţi începe viaţa sexuală. Dacă te iubeşte, crede-mă că îţi va respecta decizia indiferent cât de greu îi este.
Ştiu ce spun happy

Succes şi ai grijă ce faci! Nu-ţi pierde capul :-s

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguto.

Felicitari pentru alegerile facute : o sa ai viitor de aur.
Tu minora, iubitul tau cam betoc, si major.

si eu te pupacesc. si vezi ca poate ai de facut lectii.

| GreenBubble a răspuns:

Avand in vedere diferenta de varsa nu vad un viitor al relatiei voastre deci nu cred ca ar trebui sa o faci.Desi e barbat si are anumite nevoi tu esti inca mica, daca te iubeste ar fi trebuit sa lase asta sa se intample de la sine, nu sa iti ceara asta... poate doar sa discutati despre si in functie de cum decurgeau discutiile sa inteleaga daca o sa se intample sau nu...thinking
Oricum daca ai indoieli mai bine nu o face, decat sa o faci acum si sa regreti mai tarziu, mai bine mai asteapta o perioada.
In legatura cu intrebarile pe care sa i le pui, intrebari subtile din care sa intelegi ce crede.Sau cand iti mai propune sa face-ti dragoste intreba-l pur si simplu de ce, si vezi ce raspuns iti dahappy.
Si un sfat, fereste-te de omul care bea, nu e cea mai buna alegere.
Good luck

Răspuns utilizator avertizat
| NuMaSuporti a răspuns:

Draga mea, in primul rand cauta si tu unul de 15-16 ani daca nu poti ia unu de 18 dar 24? Si nu te lasa prostita de vorbele mieroase si dulci si ce mai zice el! Baietii astia mari sunt specializati sa stea mult timp cu fete fara sa le ceara sex pentru a le face pe ele sa creada ca ei chiar le iubesc etc, iti vorbeste frumos se comporta foarte frumos cu tine dar dupa ce o sa faceti sex relatia voastra se va raci, el va fi mai distant etc si va cauta alta fata naiva de 15 ani. Plus ca la 24 de ani, si dupa ce spui tu mai sus e si betiv, eu iti zi deacum! Lasal dracu si cauta unu de varsta ta! Ai mare grija nu te lasa prostita de vorbele frumoase si comportamentul sau, ei sunt experti in asa ceva, au foarte multa rabdare, dar dupa ce primesc ce doresc zic pa pa. Asa ca nu fa prostia asta si dupa vei regreta foarte mult si astfel de traume te urmaresc toata viata, cate tragedii nu se intampla din cauza naivitatii. Si nu stiu ce cauti cu el daca e betiv

| extreme0708 a răspuns:

Nu poti sa aflii daca te place punandu-i niste intrebari. Iti vei da seama de acest lucru dupa cum se comporta cu tine. daca ii place sa petreceti mult timp impreuna, este dragut si dragastos cu tine (nu in modul pervers) te face sa razi si sa te simti bine alaturi de el inseamna ca te iubeste si tine la tinehappy
Si in legatura cu sexul nu il poti judeca pentru ca isi doreste acest lucru. Daca nu esti pregatita mai asteapta si spune-i exact ceea ce simti sau ce parere ai tu despre acest lucru iar dupa cat de intelegator este ai putea sa-ti dai seama ce simte pentru tinehappy

| XxDennise a răspuns:

Hmm.păi eu cred că el aştepta să treacă, câteva luni ca să "poată pune mâna pe tine", adică tu ai doar 15 ani iar el 24, el vrea ceva de la tine iar tu esti mică încă, te-ai gândit de ce îţi spune că te iubeşte doar când este beat? Sfatul meu este să îl laşi până nu va fi prea târziu. happy