| a lui ;x a întrebat:

As` vrea sa stiu dk am ramas cu "bebe" dk am facut sex neprotejat` sh a ejacuat in mine putin crying? dp cate zile pot sa`mi fac un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt toate sansele sa te fi pricopsit cu un copil. Poti face testul de sarcina dupa 21 de zile dupa contactul neprotejat, sau 7 zile dupa intarzierea menstruatiei. Dar gandeste-te ca daca e intr-adevar asa ca esti insarcinata... e pacat sa omori un suflet inca nenascut.Copilul nu are nici o vina!

Te rog sa ne infosrmezi si pe noi ce se intampla!
MULT SUCCES!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul test concludent de sarcina il poti face dupa minim 21 de zile de la contactul sexual din prima urina de dimineata. Ceva mai repede poti afla facand un test de sarcina din sange (dozarea hormonului gonadotrofina corionica umana) dupa 14-17 zile de la contactul sexual.

| Floreenofficial a răspuns:

O picatura de sperma poate fi egala cu un bebe... sad
dupa doua saptamani.

| lays a răspuns:

Tu ce crezi? evident ca sunt sanse! testul merge facut abia dupa 2 saptamani.

| 2696 a răspuns:

nu conteaza cat a ejaculat poate sa fie catusi de putin o picatura de sperma contine milioane de spermatozoizi si doar unul iti trebuie ca sa ramai...nu stiu de ce nu va protejati pana la urma un prezervativ nu e asa scump si te scapa de multe griji. apropo daca ai facut sex recent ia repede pilula de a 2 a zi! se numeste escapelle si o gasesti cam in toate farmaciilewinking

| roxpau a răspuns:

Minim la 21 de zile de la contactul neprotejat sau 7 zile de la intarzierea mensturatiei, imi pare rau sa iti zic dar sunt toate sansele sa ramai insarcinata, nu va pot intelege de ce nu va protejati daca nu va doriti copii? voi nu stiti la ce riscuri va supuneti? o sarcina nedorita, SIDA, boli venerice si lista este lunga... merita sa va asumati un risc asa mare?

| Nic0L a răspuns:

.; d aiurea dupa 2 saptamana poti face un test. adica. vreo 10 zilesad. ai grija

| misscuriosity a răspuns:

Desi a ejaculat in tine putin, s-ar putea sa fii insarcinata putin mai multwinking fataaa, nu mai sta pe net si fa-ti un test de sarcina in puii mei oh go on

| irinaa a răspuns:

Da... logic ca poti sa faci test de sarcina. daca iese pozitiv cu anticonceptionale nu mai rezolvitongue trebuie sa faci avortstraight face

| vyvyana a răspuns:

Este posibil sa fi ramas... cel mai bine ar fi sa iti faci unh test de sarcina ziua urmatoare...

| a lui ;x explică:

Dar dk is cu "bebe" nu vreau sa fac avort crying mi se pare o crima broken heart... ce fac dk testele ies pozitive si is cu "bebe" crying ma omoara ai mei

| a lui ;x explică:

Dk am ramas cu "bebe" ce sa fac?sad nu vreau sa avortez ca e o crima crying