| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! as vrea sa ma ajutati si pe mine! situatia mea este ca pe 25 februarie am avut un contact sexual neprotejat cu partenerul meu, dar nu a ejacuat in mine! de atunci mi-a venit CM de 2 ori... mi-am facut si 2 teste aprox. o luna dupa contact care au iesit negative! in schimb in ultimul timp am o mica balonare, niste dureri usoare in zona abdomenului, si mici intepaturi la ovare, cind la sting, cind la drept sad nu stiu ce ar putea fi, poate fi vorba de o sarcina? imi doresc un bebe, insa acum e devreme! va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Sarcina este exclusă din moment ce ai avut CM de 2 ori de la ultimul contact. E posibil ca acum să fie perioada de dinaintea menstruației, când femeile de obicei simt o ușoară presiune în ovare, tensiune în sâni, balonare/dismenoree, etc.

Totuși e bine să faci un control ginecologic periodic de acum înainte, mai ales dacă ai în plan să faci un bebe pe viitor. big hug baftă.

| nikol1 a răspuns:

Sigur nu esti gravida, poate esti racita l ovare, sau alt ceva.dar gravida nu esti. ca sa dormi mai bine da fugutza l un ginecolog bun ca sa vezi adevarata kuza, asa ne apukm toate sa ne dam cu parere si mai rau te stresam. un ginecolog bun si de preferat particular este cea mai buna alegere pentru a te lamuri. iti recomand ginecolog particular deoarece mi se pare mai igienic, in spital se duc aproape toate femeile si tiganci si nespalate si poti lua vreun virus ca te duci sanatoasa si pleci bonlava...este parerea mea si nu trebuie sa fie toata lumea de acord.

| Andrei32133 a răspuns:

Vorba de o sarcina e exclusa da ma rog sigur nu a ejaculat?

| katy2541 a răspuns:

Va multumesc mult pentru raspunsuri! la ginecolog merg din 6 in 6 luni, am fost acum 2 luni, si mi-a fost gasit un chist pe ovarul sting, poate asta o fi cauza! oricum in curind voi merge din nou! va multumesc inca odata!

| katy2541 a răspuns:

MirciuLiKK : da sigur ca nu a ejaculat, este foarte atent, dar imi e putin frica de lichidul care e inaintea ejacularii! sper ca nu e nimic! mersi pentru atentie :*