| anonim_4396 a întrebat:

Așa e că unui barbat îi crește tensiunea când îi intră penisul în erecție? laughing straight face

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este bineinteles ca DA si cele amintite de tine in intrebarea postata, se produc datorita faptului ca inima isi mareste semnificativ ritmul cardiac/de activitatea pentru a reusi sa pompeze o cantitate mult mai mare de sange si cu o mult mai mare presiune in arterele aparatului sangvin/circultor. Totodata creste atat pulsul cat si tensiunea arteriala pe intreaga perioada cat este prezenta si se manifesta excitatia si penisul ramane in erectie. Sanatate!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aș zice mai degrabă că lucrurile se întâmplă împreună, nu unul din cauza celuilalt.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| christine99 a răspuns:

Numai sa nu faca atac la inima, parca am auzit care au murit in timpul actului probabil o fi fost gluma laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru christine99):

Nu e deloc glumă, se întâmplă.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Adică să faci infarct. Apoi paianjenul femelă te mănâncă.

| Gofigi a răspuns:

Da

| Miclaus69 a răspuns:

#SalBatic