| shadow23 a întrebat:

Aseara l-am visat pe fostul meu prieten [ care inca mai tin la el]. eram la scoala si eu aveam o prepelita thinking si mi-a zburat pe geam si el s-a dus si mi-a adus-o, iar eu l-am pupat, l-am imbratisat si i-am zis mersi, apoi m-a luat si el in brate si ne-am impacat. Ce poate sa insemne? :-s Funda - pentru cele mai bune explicatii.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Tu inca il mai iubesti nu? Ai adormit gandintu-te la el? Ai o nelamurire in legatura cu el? Simti uneori ca ti-ar face placere sa iti spuna ca vrea sa fiti iar impreuna? Pe mine acest vis ma face sa ma gandesc ca poate la un moment dat veti fi iar impreuna.

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ca... v-ati impacat?

| Dizzydizz a răspuns:

Pff.Banuiesc ca inca te gandesti la el, ca azi te-ai gandit mai mult ca niciodata la el si te-a cuprins un dor enorm.
Semnificatiile ti le faci singura, dar ia legatura cu el.Am avut un vaz asemanator in trecut si... poate daca o sa il cauti iti vei da seama ca va potriviti si o luati de la capat

Nu te-ai gandit ca poate fi un semn
?
succes

| Rukhsandra a răspuns:

Si eu il visam pe fostul mai des cand eram despartiti decat cand eram impreuna...
inseamna ca inca il ma iubesti si ti-ai dori sa te impaci cu elhee hee

| Anna_5295 a răspuns:

Cred ca ar trebuie sa nu iti pesebig grin
asa visam si eu, dar tu ai vrea sa te impaci cu el?thinking\daca da, atunci cauta-l si vorbeste cu el, spune-i ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cand visezi o intamplare legata de dragoste sau iubire, visul reprezinta ceea ce ti-ai dori tu.
1. Am spus ca un vis pe tema iubirii intruchipeaza o dorinta a ta, de a saruta pe cineva, de a fi cu cineva impreuna.
2. Am specificat tema iubirii, pentru ca nu putem include si alte visuri ca fiind unele dorinte a noastre, cum ar fi cosmarurile, care oricare le avem mai des sau mai rar, mai devreme sau mai tarziu, dar si ele sunt tot vise.
Nu stiu cum am putea noi sa explicam un vis al tau legat de fostul tau prieten.
Ce pot spune eu e ca, cu siguranta nu ai refuza prilejul de a te intalni cu el daca acesta va veni.
Totusi, si eu de exemplu mai visez momente frumoase petrecute de fosta prietena dar asta nu inseamna ca as dori sa mai fie ceva vreodata intre noi.
Pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu il visez pe fostul meu prieten ...nu f des dar daca se intampla sa-l vad pe strada din intamplare, in ziua in care l-am vazut chiar si o secunda cat am trecut pe langa el, in noaptea ce urmeaza il visezhappy. Sincer eu cred ca nu tb neaparat sa te gandesti la el inainte sa adormi ca sa il poti visa, ci pentru ca subconstientul face asta fara sa vrei si poate de aceea se intampla sa iti apara in vis! pa pa!