| lollypop_4293 a întrebat:

Asta este o intrebare referitoare la una anterioara. Daca i-as spune pur si simplu baiatului respectiv: ba baiete mie imi place de tine si as vrea sa ne cunoastem mai bine poate candva va fi ceva mai mult, ce are? Adica nu sunt chiar genul care sa innebuneasca baieti pentru ca nu am mai facut asta pana acum.

4 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, de ce sa ii spui "ba baiete mie imi place de tine si as vrea sa ne cunoastem mai bine", ba e echivalentul la fa, nici tie nu ti-ar conveni sa iti zica un baiat" fa fatita mie imi place de tine", e foarte bine ca vrei sa ii spui in fata, fara sa o mai ocolesti dar ar fi mai frumos sa i-o spui pe alt mod, asta e parerea mea sa nu folosesti formula pe care ai scris-o aici! Bafta!

| GTFORetard a răspuns:

Vorbind exact asa cu el nu cred ca va fi prea impresionat... Dar spunandu-i doar ca il simpatizezi si ca ai vrea sa va cunoasteti mai bine in speranta unei posibile relatii nu ar fi o problema.

Mult succes.

| alicool a răspuns:

Pai eu am facut asa, iar acum regret deoarece colegii lui ma tot sacaie dar tu poti sa incerci

| Mayhem_8215 a răspuns:

Doamne, astept ziua cand una o sa-ti zica asa ceva! Mie mi se pare o abordare cat de cat rationala si bine-intentionata, fata de chestiile gen "ce status sa-mi pun ca sa-si dea seama ca il iubesc de 4 ani dar nu am curaj sa-i zic ". Serios, mi se pare corect sa procedezi asa, dar ai grija sa nu fie vreun fatalau, adica sa intrepreteze in cele doua moduri total nepotrivite : sa dea fuga la mami speriat sau sa urle din toti plamanii : x mi-a dat intalnireeee eiiiii. Daca el e ok, atunci iese bine.

Multa bafta.