| alexa19 a întrebat:

Astazi o sa vina fostul meu prieten la mine ca sa imi faca pc-ul.Noi am fost 4 luni impreuna dar el a pus punct pentru ca spunea ca nu crede ca suntem potrivitisad. Eu as vrea sa ma impac cu el cu toate ca el a spus la ceilalti ca numai vrea sa se impace cu minestraight face. Mereu cand ne intalnim imi zambeste,, ma tachineaza mai incearca sa imi puna mana pe fund etc.
Ce as putea face ca sa ma impac cu el? ce semne sa ii dau? ce sa vorbesc cu el?

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

Draga mea, dragoste cu forta nu se poate! Daca el nu vrea sa se impace cu tine de ce insisti?! Faptul ca el incearca sa te mangaie si te tachineaza nu inseamna ca te mai iubeste ci poate doar ca si-ar dori sa se culce cu tine sau sa te faca sa suferi! Din punctul meu de vedere ar trebui sa discuti cu el si sa vezi daca e dispus sa se impace cu tine pentru ca asa simte sau nu vrea sa mai fiti impreuna si cel mai bine ar fi sa ramaneti amici. Sper sa nu fii suparata pe mine... asta e parerea mea! Mult succes!

4 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

L-ai chemat sati repare pc-ul? excelenta momeala pentru sexlove struck

| AdelaElena20 a răspuns:

Mai eu mai mult cred ca el mai tine la tine dar se tine in sus si tare el. Fa-o tu pea grozava si ignora-l, fate indiferenta cu el si ai sa vezi ce face, si din comportament ai sa iti dai cu seama cam ce ii poate capul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbeste deschis cu el despre sentimentele tale, și vezi dacă și el te m ai vrea.

| staff3006 a răspuns:

Ai putea sa-ti pui urmatoarea intrebare: daca el va dori sa faca sex cu tine diseara, ce vei alege? Raspunde tu pentru tine.

Am o sugestie: nu incerca sa faci sex cu el incercand prin asta sa il determini sa inceapa iar o relatie cu tine, nu va tine.

Am o propunere: cauta-ti un alt prieten, sunt atat de multi baieti... o sa vezi ca sunt altii chiar si mai buni decat el. Si in plus - baietii sunt atat de usor de agatat... Nu trebuie sa faci decat sa ii dai de inteles ca il placi, apoi se va ocupa el de restul.

Asta suna ca o axioma: daca vrei baieti/barbati de calitate, mai intai se cere sa fii tu de calitatea pe care o ceri/cauti.

Daca totusi vrei sa te impaci cu el fa urmatoarele lucruri:
1. Nu-i oferi sex indiferent ce-ar face!
2. Nu ii arata in niciun fel ca ai fi atrasa de el (asta il va face sa-si puna intrebari si ii a crea confuzie)!
3. Fii atragatoare: aspect/comportament/discutii, etc.
4. Fa-i pofta de tine prin diverse gesturi sexy cum ar fi sa-l lasi sa-ti vada decolteul, fundul (pantaloni stramti), apleaca-te peste al cat e la calculator pretinzand ca vrei sa iei ceva de pe birou si freaca-ti parul de gatul lui, etc...
5. Spune-i ca in timpul relatiei cu el ai invatat mai bine cum sa cuceresti barbatii si ca deja sunt cativa care vor sa fie cu tine.
Toate astea functioneaza in masura in care le aplici corect.
Daca le aplici corect, trebuie sa ai mila de el pentru ca o sa fie in limba dupa tine.
Mai sunt si alte lucruri de facut, insa nu ti le voi spune pentru ca ar insemna sa-l manipulezi si asta i-ar incalca lberul arbitru, ceea ce in final va fi neplacut pentru amandoi.

staff3006@yahoo.com