| anahianahi a întrebat:

Astept un raspuns de la cei care au iubit vreodata, care au simtit nevoia de iubire.happy Imi place de un coleg de vreo 2 ani.Acum am 18. Insa el e extrem de indiferent cu mine. Stiu, simt ca ma place insa nu face nici un pas. Strange alte fete in brate cand vad eu, le saruta, iar pe mine ma doare foarte tare. E adevarat, sunt o fata serioasa, putintel timida, insa sunt 100%sigura ca ii plac, prin limbajul corpului si alte chestii am observat lucrul asta. Problema este ca majoritatea baietilor procedeaza asa cu mine, se poarta indiferent. II observ ca ma privesc, insa atunci cand ma uit la ei si le zambesc isi muta privirea si devin seriosi.Care este problema? Ce semnale gresite le transmit? Mentionez ca nu sunt genul de pitzipoanca, sunt o tipa draguta si simpla, ingrijita, insa ceva se intampla deoarece baietii nu au curajul sa ma abordeze.Ma gandeam uneori ca poate, datorita faptului ca par asa mai stapana pe mine, sa creada ca nu sunt destul de buni pentru mine? Chiar nu stiuVad alte fete, uratele, prostute, insa care au parte de iubire.Si parca mi-ar placea sa fiu si eu ca ele, vreau sa am parte de o imbratisare, un sentiment, ceva. reveind la colegul meu, pe care chiar il plac, ce credeti ca ar trebui sa fac? m-ar ajuta enorm niste pareri. mersi

Răspuns Câştigător
| WhiteBaloons a răspuns:

Ma bucur pentru tine ca nu esti pitipoanca =] sincer... din cate mi-ai zis tu. mi se pare genul de baiat care nu este stabil intr-o relatie. doar se joaca. nici nu cred ca ar merita atentia ta. invata sa citesti persoanele si sa iti dai seama.happy si eu am fost ca tine. eu intotdeauna am cautat sa am in jurul meu persoane cel putin la fel de bune ca mine. asa ca de ce ti-ai dori sa fii cu cineva care ia in brate fel de fel de fete in fata ta? eu nici macar nu m`as fi uitat la el si l`as fi tratat cu indiferenta.happyo sa vina si randul tau stai linistita. chiar cred ca in timpurile noastre mai exista si baieti cu capul pe umeri, nu copilarosi. cauta un baiat serios ca tine happy nu te mai uita dupa toti fraieriihappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu stiu cum arati, probabil ai vreun defect care nu le place la baieti cand te vad, dar nu iti pierde sperantele, probabil acel baiat pe care il placi tu nu este jumatatea ta si vor veni timpuri mai bune.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Stiu, simt ca ma place insa nu face nici un pas." - două comentarii am de făcut la afirmaţia asta, care e de fapt cheia întregii postări.
1. Ia uite unde stătea clar-văzătoarea. Acum ştiu că femeile se cred mai speciale şi că au nu-ştiu-ce simţuri în plus (de fapt au multe în minus, dar în fine) dar cum poţi să te minţi singură în halul ăsta?
2. Presupunând că ce-am spus la punctul 1 nu se aplică şi că "simţirea" ta e corectă, atunci vine întrebarea: Tu de ce nu faci nimic în sensul ăsta? Le invidiezi pe fătucile pe care le jigneşti în mod subtil (urâte şi proaste) şi ţi-ai dori ca tu, fără să faci nimic, să vină ăla direct căţeluş la tine. Tipic feminin de altfel căci aşa sunteţi majoritatea. Nu vreţi să faceţi nimic pentru voi ci doar toţi să facă totul pentru voi. La faza asta eşti egocentrică, superficială şi ai senzaţia că totul ţi se cuvine.
Bine ai venit în lumea reală unde nu totul ţi se cuvine doar pentru că respiri şi mai trebuie şi tu să te zbaţi!
De fapt tu nu transmiţi niciun semnal. Ce faci tu greşit? Păi nu faci nimic greşit pentru că nu faci nimic în general în sensul ăsta.
Sunteţi culmea unele dintre voi care aşteptaţi ca totul să vi se ofere pe tavă. Îl placi? Ia dă-te la el mai cu subiect şi predicat că poate nu toţi sunt mediumi psihici ca tine să "simtă" când unul sau altul îi place.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca acest baiat nu iti merita nici macar pe sfert din atentie...pacat ca pierde o fata ca tine deoarece din ce ai spus pari o fata sigura pe tine, nu-l mai astepta daca nu te merita:-d

| CH3ARTA a răspuns:

Toate fetele sa apeleze la mine