| anahianahi a întrebat:

Imi place de un coleg de vreo 2 ani.Acum am 18. Insa el e extrem de indiferent cu mine. Stiu, simt ca ma place insa nu face nici un pas. Strange alte fete in brate cand vad eu, le saruta, iar pe mine ma doare foarte tare. E adevarat, sunt o fata serioasa, putintel timida, insa sunt 100%sigura ca ii plac, prin limbajul corpului si alte chestii am observat lucrul asta. Problema este ca majoritatea baietilor procedeaza asa cu mine, se poarta indiferent. II observ ca ma privesc, insa atunci cand ma uit la ei si le zambesc isi muta privirea si devin seriosi.Care este problema? Ce semnale gresite le transmit? Mentionez ca nu sunt genul de pitzipoanca, sunt o tipa draguta si simpla, ingrijita, insa ceva se intampla deoarece baietii nu au curajul sa ma abordeze.Ma gandeam uneori ca poate, datorita faptului ca par asa mai stapana pe mine, sa creada ca nu sunt destul de buni pentru mine? Chiar nu stiuVad alte fete, uratele, prostute, insa care au parte de iubire.Si parca mi-ar placea sa fiu si eu ca ele, vreau sa am parte de o imbratisare, un sentiment, ceva. reveind la colegul meu, pe care chiar il plac, ce credeti ca ar trebui sa fac? m-ar ajuta enorm niste pareri. mersi

Răspuns Câştigător
| N3rvos a răspuns:

Comportamentul celorlalti vis a vis de tine este din cauza ca probabil vazand ca esti timida, face o legatura intre timiditate si frigiditate si au probabil impresia ca daca se dau la tine ca sa zic asa fac un pas gresit pentru ca esti frigita si o sa ii respingi, si tot de acea cu gesturile care sa te faca pe tine sa vezi anumite gesturi e un fel de apropo ca u esti altfel si ca ai face bine sa fii si u ca si colegile tale, incearca si u sa fii mai comunicativa, mai deskisa cu persoanele de langa tine dar cu grija sa nu ai incredere prea mare in persoane din prima pentru ca de multe ori o sa iti fie tradata si o sa ai de suferit asta e parerea mea sper ca am fost de folos! Numai Bine!big grin

2 răspunsuri:
| bulgaras_3493 a răspuns:

Il placi de 2 ani... el cam da semne ce te place dar nu sufcient cat sa iti propuna sa aveti o relatie, daca in acesti anii nu a facut nimic il legatura cu "atractia asta" nu cred ca o va face nici de acum incolo...Muta-ti priverea catre altcineva care sa te merite.bafta :*

| djalexhd a răspuns:

Bagatiid asta:djalexhd si mai vb o sa iti spun cei de facut