| anonim_4396 a întrebat:

Atarnatul la bara ajuta la lungirea picioarelor. vreau sa mai cresc in inaltime. FUNDA

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Asta e o mare prostie. Nu, nicidecum nu ajuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, atarnatul la bara nu ajuta la cresterea picioarelor!
Dar alergatul cate 5-10 km pe zi, ajuta la dezvoltarea lor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inaltimea fiecarui om este determinata de cresterea in lungime a oaselor scheletului sau, care nu se poate modifica deoarece marimea este "programata" de un cod genetic existent/inscris in cromozomii din ADN-ul fiecaruia dintre noi. Din pacate poti sta atarnat chiar ca si liliecii deoarece o vei face degeaba. Sanatate!

| Cristian_Catană_2000 a răspuns:

Nu, nu te ajuta cu nimic! Daca vrei sa cresti consuma foarte mult calciu cum ar fi lactate si chiar vitamine! Crede-ma ca te va ajuta!