| fetita97 a întrebat:

am 14 ani si 1.50 cum pot sa cresc in inaltime? am parintii cam scunzi dar sper sa cresc, atarnatul de bara ajuta? sunt fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ajuta. Ar fi bine sa faci si inot, baschet, volei, sa sari coarda, sa mananci sanatos, sa iei vitamine si sa dormi minim 8 ore din 24.
Succes!

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Corpul are anumite perioade de crestere,asa ca nu il poti forta sa creasca cand vrei tu. Oricum,la varsta la care esti tu s-ar putea sa incepi sa cresti deodata foarte repede in inaltime, asa ca nu dispera! Incearca sa faci sport(ideal ar fi sa te apuci de un anumit sport) si sa mananci lactate, legume.

| Vertou a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa zic, esti cam mica de statura pentru varsta ta. Dar intr-un fel e bine, nu trebuie sa fi foarte inalta.clapauga, inalta ca gardu...proasta ca bradu(nu ma refeream la tine). Dar iti recomand Handbal...in 4-5 luni o sa te inalti. Cam asta cred.

P.S.: Mie imi plac fetele scunde si frumoase :p:p