| Birdie a întrebat:

Aţi acorda a doua şansă? Dacă da, în ce condiţii? Peste ce nu aţi putea trece?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Da,as acorda o sansa daca l-as iubi si nu as putea sa ma despart de el iar greseala respectiva nu ar fi foarte mare.Nu as putea trece peste inselat si peste agresiuni fizice.

13 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

As acorda a 2 sansa daca aceea persoana mi-ar demonstra ca s-a schimbat cu adevarat.
Eu una am gresit acordandu-i o a 2 sansa fostului meu prieten.Nu a facut nimic altceva decat sa isi bata joc de mine si de sentimentele mele.Asta o sa imi fie ca o lectie de viata si anume sa numai cred atat de mult in vorbe, faptele conteaza cel mai multhappy

| mona a răspuns:

Depinde de situatie, as acorda a doua sansa daca as sti ca ceea ce a facut nu a fost cu intentie si ca intr-adevar regreta

| Bubulin4ik a răspuns:

Daca as sti ca se merita sa o dau as da-o, in caz contrar cit de greu nu mi-ar fi na-s faceo! Bafta!:*
p.s Mult depinde si de situatie!

| Azµre a răspuns:

Nu! Odată înșelat nu e cale de întoarcere!

| Lizzu a răspuns:

Buna,
Da, oricat ar fi de greu cred ca oricine merita a doua sansa, merita o sansa sa se schimbe. Poate prima data nu si-a dat seama sau nu a luat destul de serios situatia.
Bineinteles, acorzi o a doua sansa daca simti ceva totusi pentru persoana respectiva, daca o vrei mai departe langa tine. Daca toate sentimentele s-au dus atunci cand a gresit, nu cred ca mai e vorba de a incerca din nou.

Nu cred ca as putea trece peste partea cu inselatul.In viziunea mea,nimic nu mai e la fel dupa. Totul se duce de rapa, dar daca cel care a gresit isi da silinta sa recastige increderea celuilalt, atunci posibil sa fie o cale de intoarcere.

Oricum in situatia asta, va exista intotdeauna o umbra de suspiciune, de neincredere. Ceva se rupe si nu se mai lipeste la loc.

| Exilee a răspuns:

A doua sansa as acorda-o, dar la a treia sansa i-as darui indiferenta mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sub nici o formă nu aş acorda o a doua şansă.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Consiliere de cuplu.peste infidelitatea care e facuta din dorinta de a incerca si alt barbat.

| Voidwithin a răspuns:

As acorda a doua sansa daca stiu ca nu va mai fi nevoie de a 3.

| SefaTa97 a răspuns:

Nu nu as acorda a doua sansa. Asacum a gresit prima data, va gresi si a doua oara!
Succes in a face alegerea corecta!

| lolylolypops a răspuns:

Depinde de situatie, testeaza-l si vezi daca regreta! Daca regreta mai da-i o sansa daca nu, nu!

| Jackul336 a răspuns:

Nu exista a doua sansa! odata ce un ceas nu arata corect timpul nu te mai poti baza ca vei fi punctual!
cine inseala si este iertat va considera iertarea ca un semn de slabiciune!
merita concediat definitiv fara certuri, fara explicatii, asa cu sange rece!
gata si la revedere!

| PsychologyCupid a răspuns:

As trece peste orice in afara de infidelitate. O a doua sansa merita oricine, nu am vrut sa o dau pe a 3a cand a gresit iar, insa a cerut-o ea, cu conditia ca daca mai greseste se va desparti singura de mine. Determinarea conteaza, felul in care vorbeste cu tine, sa observi ca spune adevarul si ca vrea, insa eu acum vad cu tu esti utilizatoarea care a intrebat mai sus despre Infidelitate. Probabil aici te referi la acelasi lucru. Dai a doua sansa pentru orice, insa pentru inselat, las-o balta. Nu merita sa-ti strici inima pe asta ceva. Mult noroc happy