| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori i-ati acorda cuiva o "a doua sansa"?

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de acel cineva și de gravitatea greșelilor.
Dacă vorbim despre ceva foarte serios, cel mult o dată.

| harciog a răspuns:

De cite ori si-o cistiga saingur(a).

| Paulla a răspuns:

Pentru mine nu există o 'a doua şansă'.
Dacă greşelea e minoră, trec cu vederea. Dar dacă vorbim de o greşeală de o importanţă semnificativă, o a doua şansă nu-şi are rostul. Până la urmă poţi să ierţi, dar poţi să uiţi?

| pwp a răspuns:

Din pacate, de prea multe ori sad
Totusi, iert, dar nu uit niciodata!

| FlorinDiablo a răspuns:

Practic a 2-a sansa e una singura nu faci cum trebuie pa si la revedere.

| bogdan1004 a răspuns:

De prea multe ori cred ca nu se poate numara dar ce sa face, iertam dar important e sa nu uitam

| Hmmmm a răspuns:

Nimeni nu acorda o "a doua sansa", decat teoretic, ca deh, ce pierd daca ti-o ofer? Ti-o ofer ca sa te simti bine, dar in mintea mea nu mai esti ce ai fost niciodata; daca ai fi, nu ai fi avut nevoie de o a doua sansa. A doua sansa nu se acorda niciodata de catre un om cu principii.

| SaBriinaa a răspuns:

Se intampla greseli.Da, as acorda o sansa daca merita, daca a fost o greseala nevruta sau spusa doar la nervi.Dar nu merita sa ierti pe cineva care nu te respecta asa cum esti si doar profita de tine.Decat sa ii mai dai o a doua sansa, mai bine il ierti sau o ierti in sufletul tau (ca sa fi impacata) dar o lasi sau il lasi balta.Si,utilizatorul pup avea dreptate:Cateodata iertam de prea multe ori dar e mai bine sa nu uitam.

| hahaha a răspuns:

NICIODATA! te-a tradat/ti-a gresit o data? cu siguranta se va intampla si a doua oara.

| Lipsa47 a răspuns:

Depine ...de ce a facur...dar o singura sansa as acorda indiferent de ce ar facewinking

| BeyondTheMusic a răspuns:

Nu stiu. depinde cine e acel "cuiva" de cate ori este nevoie happy

| BiuL a răspuns:

Odata, pentru ca de aceea se numeste a 2a sansa, si nu a treaia, a patra etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O singura data.Totusi iert, ca si eu sunt om si mai gresesc.Dar e clar " O a doua sansa" nu "O a treia sansa"..Reiese din context.Depinde si de situatie.
Sper ca ti-am fost de ajutor:*!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate in legatura cu contextul, dar eu m-am folosit de un joc de cuvinte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

winking m-am prins. oricum asta era opinia mea.Acum,tu acorzi a 2a sansa de cate ori vrei tu.Nu am nimic in potriva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi-ti de viata ta si nu pune pe altii in situatia ta ca nu au date suficiente...tu trebuie sa decizi...

| millyca a răspuns:

De regula nu acord nici prima sansa.

| Itstimetosayhello a răspuns:

Daca acea persoana m-ar insela(sau s-ar da la alta, stiu si eu) nu m-as mai uita la ea deloc...nici macar ca prieten, dar daca ar gresi altcumva, ca doar toti gresim cred ca i-as acorda-o de mai multe ori, in special daca o iubesti pe acea persoana

| Caroline07Forbes a răspuns:

De şaptezeci de ori câte şapte, sau niciuna.

| ritza200 a răspuns:

De cete este nevoie daca ti la persoana respectiva fundita

| ur2sw33t2b4g10 a răspuns:

Nu cred ca as acorda a doua sansa in cazul in care m-ar insela. Daca a facut-o o data si a fost iertata stie ca si a doua oara va fi asa si si se intampla iar