| tweety_8071 a întrebat:

Ati patit vreodata sa iubiti o persoana care nu va iubeste. pe care nu ati vazut-o de un an, foarte mult? sa va ganditi mereu la ea sa suferiti si sa nu mai vedeti pe nimeni in jur decat pe ea? sa o iubiti cu toata inima? ati iubit cu adevarat vreodata? descrieti sentimentulhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut inimioara. ce mai faci? iar iubesti? nu te-ai invatat minte? la prima suferinta? acum iar? of, of, of. iubite-ar motanelu, de tweety. iubareata mai esti.pai eu o iubeam dar nu stiu daca ma iubea sau nu, ca nu am avut curaj sa-i spun.

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am iubit enorm un baiat, din fericire am fost cu el un an, dar din pacate ne-am despartit, eu inca nu l-am uitat, dar el sigur nu ma mai iubeste si m-a uitatsad, dar nu se mai poate face nimic pentru relatia noastra.sentimentul nu se poate descrie in cuvinte, nici iubirea, nici tristetea care ti-o provoaca o iubire neimpartasita sau neimplinita, la mine cred ca sunt ambele, cred ca nu m-a iubit deloc in tot acest timp, el sigur nu ii pasa de mine, doar mie de el, stiu cum e sa iubesti si sa nu fi cu cel iubit, dar totusi viata merge mai departe, indiferent de situatie, din iubire nu se moare, dar la inima te doaresad, trebuie sa fi optimista si oricum viata nu ia sfarsit din cauza unui baiat, sunt destui, stiu ca nimeni nu e ca el si ca pe el il iubesti, stiu cum e, dar totusi e bine sa iti traiesti viata si sa nu privesti in urma!

| pisoias29 a răspuns:

Momentan prin asta trec, iubesc o persoana care nu ma iubeste, pe care nu am mai vazut-o de 3 saptamani si sentimentele mele nu s-au schimbat deloc. Sentimentul? hmm sunt fericita pentru ca el e fericit si asta ma face sa ma simt implinita pe deplin, chiar daca el are pe altcineva, daca stiu ca el este bine si persoana de langa el il face fericit si eu sunt fericita... Iubirea incadreaza atat suferinta cat si fericirea in mod egal, nu vei iubi niciodata doar cu zambete, ci si cu lacrimi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iubesc o persoana pe care o vad in fiecare zi si care nu tine poate chiar deloc la mine.Si totusi traiesc acelasi sentiment de cand il cunosc, iar el e la fel de rece, la fel de nepasator.Am cam inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca asa a fost si asa va fi.Nu mai sufar, nu mai plang, nu mai cred ca va fi ceva vreodata, dar totusi sper...si daca ar veni o zi sa ma roage, nu as spune nu.

| lor3na a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita! dupa parerea mea este adevarata vorba. poate e o obsesie pentru tine sau deoarece nu l-ai mai vazut de atata timp dorinta de al vedea e mare si sentimentul acesta iti da impresia ca il iubesti/nu stiu ce sa zic.

Răspuns utilizator avertizat
| theodoraafi a răspuns:

Buna...
ma gandesc, cum oare sa descriu sentimentul astathinking
Aceasta iubire a avut mai multe parti, si fiecare parte e reprezentata de cate un sentimenut.
fericire, melancolie, tristete= suferinta din dragoste
nu se poate descrie sentimentul, pentru ca e ceva unic

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Dap.traiesc asta.sad. il iubesc enorm de mult.:X:X:X. dar lui nu ii pasa. s`au ii pasa.si totusi simt ca imi ascunde ceva. o prietena de-a mea`h mi-a spus ca ea crede ca simte ceva pentru mine dar ii e teama de parerea celorlalti.stii cum e lumea din ziua de azi.critica la orice pas.crying. si mi-as dori enorm sa fiu impreuna cu el. dar daca nu se poate asta e.mai sunt si alti baieti pe lumea asta.chiar daca e greu sa-l uit.totusi trebuie.winkingnu pot sa-l oblig sa ma iubeasca.parerea mea.big grin.asta e.stii doar ca dragostea e sora cu seferinta.crying

| ang3l_iN_the_night a răspuns:

Dap. iubesc enorm un baiat.desi este cu 6 ani mai are. el are 20 ani si eu 14. dar nu arata de 20 si nici eu de 14.in fne.nu asta conteaza.prima oara credeam ca nici nu o sa se uite la mine. el nu sta la mine pe strada dar varul lui sta aici si noi avem pe strada un bar unde se joaca biliard si sunt aparate din alea si asa am inceput sal plac ca venea mereu pe strada... dar nu eram singura care il placea.mai era si prietena mea cea mai buna.m-am gandit sa ii spon varului sau ca il plac.ai i-am spus. a treia zi s-a dus si i-a spus.insa nu mia parut rau. a aflat si din cate parea era foarte multumit de asta.cu timpul am inceput sa vb prin sms.imi arunca priviri :X nu stiu cum sa zic... dar imi arata ca ma place. dupa 2 luni am aflat de la varul lui ca a plecat in spania.crying eram distrusa si cred ca iti dai seama cum e.insa am vb pe mess.si ce crezi?(apropo am uitat sa-ti spun ca la toti cei de pe strada le-a spus ca ma place si mi-a spus-o chiar si mie si iti dai seama ca eram in culmea fericirii)asa. unde ramasesem? si ce crezi ca m-a intrebat? a aflat de la toti ca m-am schimbat foarte mult si in bine ma refer si astfel m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.doamne.nu mi-a venit sa cred.insa uite ca am avut noroc si noroc cu dumnezeu ca ma ajutat sa arat ca o femeie la doar 14 ani.si acum trebuie sa mai astept pana in martie

| alexandra_3253 a răspuns:

da acum trec printr-un moment ca asta... iubesc pe cineva enorm de mult si nu stiu cum sa fac sa trec prin asta. tare mult as vrea sa il pot vedea pentru ca numai el este in mintea mea.
numai pe el il vad in fata ochilor
il iubesc ce sa mailove struck

| blunts a răspuns:

Pai ce sa zic
. Eu mereu patesc asa. Ma indragostesc asa aiurea de prima fata frumoasa care imi iese in cale, si ies cu buza umflata.De exemplu anul trecut m-am indragostit de o fata din liceu da mi-a fost rusine sa vorbesc cu ea.Si eram atat de indragostit de ea incat nu imi mai placea alta fata oricat de bine arata ...Si mi-a trecut deoarece a aparut alta laughing

Abh
| Abh a răspuns:

N-aveţi ocupaţie.

| Razvan a răspuns:

Da am patit-o si pe asta.Pana intr-o zi cand mi-am dat seama ca totul e o mare prostie din partea mea. Daca baiatul nu ma iubea nu era vina lui.Pacat ca mi-a luat ceva timp sa imi dau seama.Acum suntem buni prieteni. Fara resentimentelaughing

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da...in acest moment trec prin asta. iubesc un baiat cu care am fost 4 luni de zile. ne-am despartit pentru ca el a ales sa fie din nou cu fosta lui prietenawinking
la inceput nu am putut accepta ideea dar in timp am inteles ca poate a fost mai bine asa...si daca el e fericit sunt si eu, indiferent daca e cu altcineva.

| simoSTAR a răspuns:

Mm...prima mea dragoste! am fost impreuna cam 1 an, dar eram copil, aveam 16 ani si nu stiam sa pretuiesc ce aveam langa mine. el timp de 1 an nu mi-a gresit cu nimic si tocmai de astaea faceam fel si fel de faze, pentru ca stiam ca orice as face el s-ar intoarce la mine.pana cand nu a mai rezistat si s-a cuplat cu cineva, nu vr nici la tel sa imi raspunda... dupa 4 luni de zile s-a despartit de ea si ne-am impacat, dar cum se spune:mai bine sa nu incerci sa repari o oglinda sparta pentru ca risti sa te tai in ea! focul odata stins nu se mai aprinde! dupa 2 saptamana ne-am despartit pentru ca incepuse sa tina la ea.si 2 ani de zile am fost doar eu si umbra lui.il vedeam peste tot, in toti, pe strada, 2 ani de zile nu l-am vazut decat in poza, 2 ani in care daca am vb de 5 ori la tel deja e prea mult. dupa 2 ani de zile ne-am intalnit, a venit el la mare la practica de vara(era student la academia de politie in bucuresti, eu fiind din constanta). am stat cu el 2 saptamani ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, fara sa vb de trecut, fara sa ne facem reprosuri si toti ne admirau si ne spuneau sa ne iubim mult! dar apoi a plecat si am luat-o de la capat, stand spate in spate si fiecare mergand in fata happy

| zuzi a răspuns:

Eu am simtit de cateva ori, iar sentimentul este minunat...se simt intr-adevat fluturasii aia din stomac happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tz sa dau raspunsu. da totusi stiu cum e sentsad. Asa patesc si eu.ne'am desp de 2 luni. el a pus capat.deoarece ca nu mai simte nimic pentru mine si nu ma iubeste.si totusi un an si 3 luni am fost impreuna.simteam cum a cazut cerul pe mine.ma intr in mom ala cu ce gresesc.merit asta? si totusi nu m-am lasat cazuta la pamant.am decis sa merg mai departe.suntem tineri.viata e scurta si merita traita din plin.si apoi ce e al nostru. e pus deoparte.fi tare si indiferent/a ca doare cel mai tare decat adevarul sau minciunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum e cand iubesti? nu mai tii cont de distanta si timp, nu mai stii. nu mai poti sa stii si nu mai vrei sa stii! si plangi si azi ca ieri nu ai plans suficient.si din nou strangi pumnii si te ridici si zambesti.vesnica masca pe care o porti! si vrei sa uiti si te rogi de toti sfintii din calendar sa-ti pierzi memoria dar cel mai mare cosmar ar fi sa nu-ti mai amintesti chipul lui pentru ca doar el te tine in viata, pentru el respiri si traiesti! si incepi sa rascolesti cu disperare prin amintiri sa-i vezi ochii ca sa poti merge inainte.si ce conteaza ca nu te iubeste cand el e viata ta? si iarasi plangi! oare de unde mai ai lacrimi? si doare...si nu stii cum sa scapi de golul din suflet...nu poti sa-l umpli cu nimic.Cineva mi-a spus odata ca fericirea e in mainile mele si sa n-o las sa-mi scape, dar acel cineva nu stia ca am mainile legate!