| math a întrebat:

Ati putea ierta infidelitatea partenerului/partenerei de viata?

Răspuns Câştigător
| Spufff :x a răspuns:

NUhappy Daca a facut`o odata o face si a2a oara cata iubire mi-ar jurabatting eyelashes

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, aş putea ierta multe, dar aşa ceva nu. Dacă o persoană te iubeşte cu adevărat nu te înşeală.

| catthshshshs a răspuns:

Nu stiu, depinde. De preferat ar fi sa nu ma insele pentru ca ma va rani profund.

| lia a răspuns:

Chiar daca acum am tendinta sa spun ca nu, consider ca fiecare persoana actioneaza diferit in functie de context. Eu nu am trecut printr-o situatie asemanatoare ca sa stiu cum as reactiona.

| Puf a răspuns:

Daca ierti odata indiferenta lui/ei va crede ca tu poti ierta orice deoarece il iubesti mult, va spune ca asta e slabiciunea ta.Astfel nu va ezita sa se poarte asa, nu isi va schimba comportamentul crezand ca tu vei trece peste toate la infinit.

| lays a răspuns:

Categoric NU!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Daca te-a inselat cu trupul si nu cu inima.atunci poate ca as face o exceptie.desi nu sunt de acord cu infidelitatea daca l-as iubi poate as fi capabila sa trec peste.cine stie o fi fost ceva de moment sau la o betie.se mai intampla dar daca tot la tine se intoarce si pe tine te iubeste atunci eu zic ca am putea trece peste. dar daca o face si a doua oara e clar ca nu e cazul sa mai continui.

| andrei a răspuns:

Adica la ce te referi? daca iubeste pe cineva da cred adica la ca is eu de iubaret o sa iertlaughing odata dar o\a doua oara nu...

| JeTeLove a răspuns:

Da, daca il iubesc si daca imi demostreaza ca nu stie ce a fost in mintea lui, si ca regreta foarte mult!

| cristi_8798 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Depinde de ce fel de infidelitate daca s-a culcat cu respectiva respectivul, nu as mai ierta oricat de mult as iubi persoana respectiva, dar daca ar fi ceva asa doar de o seara niste sarutari si atata las ierta. pupicii:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pamint intelinit nu-i place nici unui taran inrait.