| consilierindragoste a întrebat:

10 Fapte si gesturi care demonstreaza infidelitatea sotiei sau sotului, partenerei sau partenerului.

Răspuns Câştigător
| Deea :x a răspuns:

In mod normal, esti convins/a ca daca te-ar insela prietenul/a tau, ai simti imediat. Si totusi, de multe ori, se intampla sa observe toata lumea, mai putin tu. Iata cateva semen clare ca ceva nu este in regula cu el/ea…
• Este exagerat de politicos/a si atent cu tine, insa ii sare tandara din senin si se terezeste urland apparent fara motiv.
• Evita situatiile de apropiere cu tine, invocand tot felul de probleme si stresuri.
• Evita sa mergeti intr-un anumit loc, unde altadata mergea cu placere.
• Isi ia mobilul cu el/ea si cand merge la toaleta.
• E refractar la orice plan comun – de exemplu, atunci cand vrei sa vorbesti cu el/ea despre ce veti de Valentine’s Day!
• Vine tot mai des cu pretexte (plauzibile) pentru intarzieri si amnari de intalniri.
• Incep sa-l/s-o deranjeze lucruri la tine care nu-l/n-o deranjau inainte.
• Cand sunteti impreuna, isi da telefonul pe silent si il controleaza toata vremea sau il inchide.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Investeşte în a nu-i da motive să te înşele decât în a urmări îndeaproape cu aspect paranoic fiecare gest să vezi dacă corespunde "diagramei".
Şi-n plus, există gesturi sau fapte care ÎŢI SUGEREAZĂ infidelitatea şi există oameni care n-au ce face şi au publicat sute astfel de fapte şi gesturi, care mai de care mai stupide.
Care să demonstreze însă... în afară de să o prind efectiv asupra faptului sau să-mi spună că e însărcinată în 2 luni deşi noi am făcut-o ultima dată acum 3 luni... în rest, fapte care să demonstreze, nu prea sunt.
Nu ştiu, ar mai fi să am vreo filmare cu ea sărutându-se şi urcând în casa altuia, dar în rest chiar că nu există.
Totuşi, e mai util să investeşti în a nu-i da partenerului/ei să te înşele decât în gelozii stupide şi joaca de-a detectivul/a.
Salut.

| Zenithf a răspuns:

Bravo @harciog, si celorlalti care au dat un raspuns asemanator. Lasa dovezile de infidelitate si cauta-le pe cele de dragoste. Si ofera partenerului dovezi de dragoste. Si apoi faceti ceea ce trebuie pentru voi doi, pentru familie...

| Derye a răspuns:

Pai... unul din ele ar fi ca isi satisface sexual secretara.

| Adyr0 a răspuns:

Cine crezi ca asteapta 10 fapte? La primele 2-3 ii atragi atentia si daca nu se opreste ii dai cu flit.

| Anileda a răspuns:

Nu te mai baga in seama

Nu te mai suna

Nu iti mai acorda atentie

Pleaca de multe ori fara sa iti spuna

Nu iti zice cand pleaca

Este retras

Nu vorbeste cu tine

| consilierindragoste explică:

Problema e ca toti raspund din puct de vedere al unei prieteni sau relatii dar v-ati pus intrebarea ca ce se intampla atunci cand esti casatorit/a si aveti si un copil cum iti dai seama ca este infidel/a si ce fapte si gesturi ar sugera acest neplacut lucru.

| luiza a răspuns:

Nu cred ca exista anumite "reguli" pentru infidelitate, si nu cred ca merita sa te gandesti ca cel de langa tine este infidel, dar daca ai vreo banuiala merita sa discuti deschis cu partenerul, asa eviti certurile si momentele neplacut pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi mai putin de 10 sau mai mult de 10 fapte si gesturi care demonstreaza asta.Depinde cum si ce face. Daca ti se pare ca e ceva neregula, discuti cu el/ea. Daca nici atunci nu te lamuresti atunci nu ramane decat sa...iei o decizie cat mai potrivita pentru situatie!