| anonim_4396 a întrebat:

Ați putea ierta infidelitatea partenerului de viață (soțul/soția)?

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Constient,in fata comunitatii e clar ca nu.Dar ramin trairile intru cuplu si e mai greu de hotarit cu toate ca sintem porniti rau intru infidelitatea respectivului, dar sint dator sa spun ca toate astea le prevad dintr-un unghi al intelegerii umane care, probabil, este inchis intelegerii multora dintre noi.

| fluturas a răspuns:

Nu, azi nuhee hee
poate doar in unele situatii happy

| EmaS a răspuns:

Nu.Atata timp cat eu sunt fidela, am pretentii.

| Hombre a răspuns:

Da, pentru ca si eu am fost iertat. Totusi mi-e greu sa cred ca sunt parteneri fideli pe viata. Personal nu am fost niciodata fidel si nici nu voi fi, imi ascult instinctul de mascul in ceea ce priveste sexul, morala asta care zice sa nu ravnesti pentru mine nu face doi bani, nu pot sa-mi interzic emotiile cand vad o femeie frumoasa.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Atunci de ce naiba te-ai mai însurat?! (dacă te-ai însurat)
Oamenii ca tine ar trebui să rămână celibatari toată viața. Nu să faci promisiuni solemne cuiva, pentru a avea ulterior de ce-ți bate joc.
Patul conjugal e sfânt, și nicio a 3-a persoană nu are, cu niciun chip, loc în el, sub el, după el, lângă el.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo nu mai ma certa cu atata rautate, nu mai sunt insurat, imi ajunge, am devenit celibatar.
Atentie cu convingerile tale, "Patul conjugal e sfânt, și nicio a 3-a persoană nu are, cu niciun chip, loc în el, sub el, după el, lângă el." pentru ca exista paturi si la hotel.laughing

| 4b a răspuns:

Peste cadavrul meulaughing gluma ca gluma, insa problema-i serioasa; deseori se ivesc astfel de cazuri, si foarte rar oameni care sa mearga mai departe dupa ''furtuna'' astasad ar trebui sa-l iert, asta mie datoria, si n-as fi OK daca i-as purta ura, insa cand vine vorba de casniciei, aiaiaia, aci e alta mancare de peste; tinerii trebuie sa caste bine ochetii inainte de-a face acest pas, iar odata facut... dragostea ar trebui sa acopere toate greselile, DAR sa iubesti nu inseamna sa fi prosthappy

| Liviu_2019 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://i.imgur.com/oZ7yc.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice om are dreptul la o a 2 a sansa.Chiar daca sint un sfint in aceasta privinta, As asculta si raspunsul lui sau ei si abia atunci as lua o decizie.Numai bine.

| Pitzipoanca a răspuns:

Da.

| JamilaGizeh a răspuns:

Din pacate da, in unele situatii.

| ShadowGhost a răspuns:

Depinde cat de grav este, dar toti merita o a2a sansa, deci da, cred ca da.

| Măduuțaa a răspuns:

Nu,dar acum depinde de cauza. Daca barbatul nu este multumit de serviciile aduse de femeie atunci chiar m-as supara, dar daca ar fi motive financiare, na, nici aici nu prea ar fi ceva de iertat fiindca se ajunge la infidelitate.

| Sweetyass a răspuns:

Nuuuuuuuuuu! Asta inseamna ca nu ma mai vrea si doreste pe altcineva.

| razvyx a răspuns:

Sincer fiecare vede problema din perspectiva lui.
Insa sfatul meu este cabig grinecizia este grea insa trebuie sa pui piciorul in prag si sa o terminati, gandeste-te doar atat, daca a facut chestia asta acum oare nu o va face si maine cand esti la serviviu? sau saptamana viitoare?
Eu nu vreau sa fiu in postura ta ca sigur as ajunge la,, Parnaie''.
Insa tu decizi si gandeste-te bine la tot...
Imi pare rau ca ai patit asa ceva

| gabriela32 a răspuns:

Depinde cazul. În mod normal, nu.