| forever4you a întrebat:

Ati simtit vreodata ca iubiti o persoana cu adevarat? Eu da dar iubirea pentru mine nu inseamna numai lapte si miere ci si suferintacrying

Răspuns Câştigător
| dorutza_9395 a răspuns:

Hei...nu fi trista, o sa treacahappy.
E un sentiment firesc suferinta, altfel iubirea nu ar imi avea nici un farmec.Incearca sa vezi partea buna, te-ai maturizat si data viitoare vei fi imi atenta cu ce "te joc", si ma refer in special la sentimentehappy.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bineinteles.Imi iubesc parintii cu adevaratbig grinSunt singurii care mertia astawhistling

| forever4you explică:

Si povestea mea este asemanatoare cu tot ce mi-ati spus voi... dupa fiecare cearta eram si mai indragostiti unul de altul pentru ca ne dadeam seama ca unul fara altul nu putem rezista, spun ca iubirea are si suferinta pentru ca cateodata lucrurile pe care le face partenerul tau te ranesc dar cel mai dureros lucru este despartirea pe care o traiesc acum pe pielea mea si numai cei care au trecut prin asta stiu ce simt eu...crying

| forever4you explică:

Exact doar parintii sunt persoanele care merita cu adevarat iubite...nu nesimtiti precum stefancrying

| VodkaCoca a răspuns:

Da si cred ca e cel mai frumos sentiment, atunci cand iubesti o persoana si esti iubita merge totul mai frumos, stii ca ai pe cineva langa tine care te ajuta, te sustine, te iubeste si iti ofera cele mai frumoase clipe, acum depinde ce vrei sa spui prin "si suferinta" si atunci cand iubesti si esti iubita este suferinta cel putin de exemplu port un discurs cu el si poate imi spune niste cuvinte care ma dor foarte tare fara ca el sa'si dea seama si imi raman acolo in suflet si ma gandesc daca oare chiar gandea acele lucruri, chiar daca vine si isi cere scuze dupa o rana tot ramane, de o despartire nici nu mai vorbim de suferinta si cat de gol ramane sufletul.

| Blondamea a răspuns:

Oo da cata dreptate ai

| dorutza_9395 a răspuns:

Iubirea e mult mai complexa decat crezi. Iubirea e atunci cand nu-ti pasa ca persoana iubita e fericita alaturi de altcineva fidca e fericita! Intr-adevar la varsta adolescentei credem ca iuubim, insa e doar un sentiment de suprafata.
Nu n-am iubit cu adevarat fiindca intodeauna am fost egoista, momente de "indragosteala" are oricine, insa prefer sa admir un om pentru ceea ce este, decat sa-l iubescwinking. Intr-un sfarsit ajungi tot cu inima cioburistraight face.

| 10011993 a răspuns:

Da, sa iubesti pe cineva este foarte frumos:* niciodata dragostea nu inseamna numai lapte si miere, in orice cuplu exista probleme! spre exemplu: eu cu iubitul meu avem o relatie speciala, tin la el, tine la mine! dar mai sunt momente in care ne certam( de obicei din nimicuri), dar cand ne impacam totul este dulce( poate chiar mai dulce decat ar fi fost fara acea mica cearta):* asa ca certurile sunt necesare:*