| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a întrebat:

Ati simtit vreodata ca nu mai aveti putere sa treceti peste problemele care vi se intampla? Cum ati reusit sa faceti fata situatiei.ma refer la suferinta din dragoste?!

Răspuns Câştigător
| nicol20 a răspuns:

Sincer te inteleg perfect deoarece cine trece prin suferinta stie cum este sa suferi ceilalti doar ne compatimesc dar sfatl meu este sa nu te dai batuta si de cate ori sa cazi de atatea ori sa te ridici fi puternica nu trebuie sa te cobori la nivelul orcui.Fi tare si nu te lasa doborata ca esti tanara frumoasa ce este al tau este pus deoparte.Bafta

7 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Sunt de acord cu belltechhappy.

| kaya a răspuns:

Am simitit asta si a trebuit la fiecare dezamagire sa ma ridic de jos si sa merg inainte cu fruntea sus si nu odata de mai multe ori.In viata te pot intampina multe altele chiar mai grave ca "suferinta in dragoste" in cazul meu am lasat timpul de fiecare data sa stearga tot si sa astept sa uit chiar daca amintirile dureroase au ramas asta se uita in timp cele rele trec si vin altele mai bune.happy

| Andreia1 a răspuns:

Pai cam greuu.sad pe mine ma`u ajutat prietenii big grin. dar de la o vreme nu prea imi mai pasa de minciunile baietilorlaughing

| eugem35 a răspuns:

Simplu nu pune la sufle constiinta se spal cu bere. nu este greu putina auto sugestie si alti la rand ca doar nu au intra barbati in sac sau femeile si nu mai suntalti toti sunt de inlocuit

| Katherine † Pierce a răspuns:

Pey...am tinut foarte mult la un baiat... iar el si'a batut joc. O luna intreaga am fost foaarte suparata.In unele momente ma gandeam chiar si la sinucidere. Dar apoi m-am gandit ca sa fug de problemele mele nu este cea mai buna optiune.Si am trecut peste asta doar cu prietenii, care m-au ajutat foarte mult.

| belltech a răspuns:

Aparent cel mai usor este sa iti iei pe altcineva, iti ocupa mintea mai mult. ranile se vindeca dar ai nevoie de timp. sau te scufunzi in munca, si tragi ca un caine la sanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imunostim, somn mai mult, un organism odihnit gandeste sanatos, si nu uita bucuriile cat de mici dar sa existe, o sa spui ca nu sunt, ba sunt cauta-le.
Necazuri in dragoste? eu cand am renuntat sau el a renuntat, gata am inchis culoarul de trecere, de a doua zi merg la coafor manichiura pedichiura domn cat pot de mult chem o prietena, ies in parc, fac ceva dar nu stau cu ochii in tavan.