| UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex a întrebat:

Ati suferit vreodata din cauza Iubitului/Iubitei? Credeti ca a meritat sa fiti alaturi de el/ea?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa regreti o relatie. Din fiecare inveti ceva. Nu regret nimic si ma gandesc mereu la lucrurile frumoase din toate relatiile. Oricat de rau ajungi la un moment dat tot ai ceva frumos de care sa iti aduci aminte.

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da, am suferit, cu totii suferim, dar eu m-am lamurit in privinta iubirii, trebuie sa stii cui o daruiesti! A meritat, pentru ca a fost gandirea ta pe moment, face parte din tine. "Niciodata sa nu-ti para rau, pentru ce ai facut, important e sa nu repeti!"

| catthshshshs a răspuns:

In trecut da, am suferit. Dar din cauza iubitului pe care il am acum, de aproape 5 luni, nu am suferit nici macar o milisecunda. El mi-a aratat ce este de fapt iubirea si el merita tot ce este mai bun happy

| liz23 a răspuns:

In iubire nu spui niciodata la sfarsit "imi pare rau". regretul ca exista sentimente nu isi are locul. Odata ce au fost momente frumoase, au fost si cele mai putin frumoase, daca undeva ceva se rupe, nu poti regreta ca s-a intamplat, inveti si mergi mai departe.Meritul nu se pune ca o eticheta intr-un concurs, odata ce timpul te tine aproape unul de altul, impreuna prin tot ce se intampla si prin a-i dori binele celui de langa tine, se merita pe deplin.Suferinta provine din dezamagire, din tot ce cerem de la cel de langa noi, din momentul in care este pus pe un piedestal si dintr-o data totul dispare.Toti avem vise, dorinte.si de putine ori sunt comune.Toate fac parte din viata, cu acest amestec crestem si invatam.

| Farcas a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat, trebuie sa si suferi.In orice dragoste exista si putine durere.Eu am suferit si inca sufar in continuare la fiecare cearta cu iubitul meu, pentru ca din pacate pun mult suflet in tot si de aceea ajung sa sufar, dar stiu ca merita, pentru ca este barbatul cu care vreau sa imi petrec restul zilelor si pentru acest lucru merita sa si sufar dar sa si il iubesc love struck

| HBK a răspuns:

Ca in orice relatie, totul implica si o parte sensibila in care pui suflet.Ca a meritat, mai mult sau mai putin conteaza, important era sa nu ies prea sifonat din acea relatie si sa am puterea sa merg mai departe cu capul sus.

| Anecherry a răspuns:

Am suferit din cauza iubitului, si sincer cred ca a meritat sa fiu alaturi de el si am mai meritat si suferinta; daca nu o meritam nu o aveam doar.

soothe
| soothe a răspuns:

Este inevitabil ca in orice de care te atasezi; unde este atasament este si suferinta; intotdeauna!

| lostcontrol12 a răspuns:

Am suferit langa persoana iubita, fara pers iubita. dar a meritat si merita fiecare secunda petrecuta langa el:X

| Mina a răspuns:

Da, am suferit din cauza fostului meu iubit. Dar a meritat sa fiu cu el, am foarte multe amintiri frumoase. Nu regret nimic!

| cosm1n_9149 a răspuns:

E normal ca intr-o relatie sa fie si momente delicate cand suferi, dar nu putem sa fim lasi si sa renuntam la ea doar pentru ca am suferit un pic. Adevaratele personalitati se vad in momentele dificile nu cand totul e bine si frumos. Merita cu siguranta!