| anonim_4396 a întrebat:

Ati trait o iubire interzisa? Cum s-a finalizat relatia? Ce invataminte ati tras din aceasta experienta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am trait si am facut multe greseli pe care acum le regret!
Ideea e ca am invatat multe din acele greseli si nu vor mai fi repetatewinking

O zi buna tongue

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ai la mine cam naspa situatia...am avut parte de o astfel de relatie, eu am 16 ani iar el 21, el cam bataus si vagabond, dar nu mi-a pasat, toti erau impotriva relatiei, nimeni de la mine nu a fost de acord, am fost pedepsita, certata, etc... m-am vazut pe ascuns cu el pentru ca nu puteam renunta la el, mereu am fost de parere ca trebuie sa risti pentru pers iubita si sa nu lasi pe nimeni sa se bage in relatie, asa am si facut, mi-am dat totul la o parte pentru el, prieteni, familie, toti ziceau ca nu e bine sa fiu cu el sa nu merita si ca isi bate joc, dar eu nu am ascultat deloc, am fost cu el cam un an, desi l-am iubit mult, nu am vrut sa imi incep viata sexuala cu el si tot asa, pana cand mi-a dat el mie papuciisad...si e destul de recent...am suferit mult, inca nu m-am vindecat dar viata merge inainte, nu imi pare rau, uite ca poate altora le-ar parea rau, altele poate in locul meu ar fi regretat ca a pierdut timp cu el si ca nu a ascultat de ceilalti, dar eu desi am trecut prin asta, tot nu regret ca mai bine sa imi para rau ca am facut decat ca nu am facut...relatia a luat sfarsit pana la urma deci...amintirile sunt multe si dureroase, e cam greu...cand imi amintesc ca fugeam pe furis, pe ploaie, pe van, pe ninsoare iarna, si de multe ori cand veneam acasa ma certa de mama focului... ce amintiri...parca imi vine sa plang cand imi amintescsad... oricum lui nu prea i-a pasat de noi 2, mai mult am pus eu suflet, m-a lasat dupa cate am facut pentru el, doar pentru ca nu eram pregatita sa fac sex cu el, nu a mai vrut sa ma asteptesad...asta e, nici nu imi pasa ca nu ma lasau sa fiu cu elhee hee, daca as mai fi in postura asta, sa fie o iubire interzisa, as risca din nouhee hee, nu regret nimic din ce am facut!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

O iubire interzisa este de obicei efemera. Dar nu intodeauna putem accepta. Ajungem sa ne revoltam chiar impotriva noastra si a vietii. Daca perseveram, s-ar putea sa fim ascultati. Totul este ca dupa aceea, iubirea sa ramana la fel.

| Cryssy a răspuns:

Nu. Nu am trait niciodata o iubire interzisa...
Numai bine!

| theodoraafi a răspuns:

Buna. daca am trait o iubire interzisa? se pune si faptul ca am fost indrgaostita de un barbat cu 10 ani mai mare(am 16 ani). am tinut la el enorm. si el la mine dar mi-a zis ca diferenta d varsta este foarte mare si nu i-ar placea sa fim judecati...

| r8driver a răspuns:

Eu nu stiu ce ai facut si nici nu stiu ce meriti, nu pot trimite mersi. private.
Dar totusi ce ai vrut s-a spui ca nu te-am anteleswinking

| Mixed a răspuns:

Da am trait ...nu vreau sa intru in amanunte... dar a fost aiurea oricum... e ceva in genul cum a povestit monyk...
Am invatat ca trebuie sa mai ascult si sfaturile celorlalti indiferent de ce imi spune inima...

| tuska a răspuns:

Da, as putea zice asa, dar stii cum, ce e interzis ramane interzis pe vecie...

| alin88 a răspuns:

Iubire interzisa? Nu, niciodata. Eu am trait si traiesc o iubire adevarata.

| XxXKevinXxX a răspuns:

Buna.
Am fost impreuna cu o fata 8 luni de zile.
Dar parintii ei nu au fost de accord sa mai fie cu mine, si cum s-a intamplat, neam iubit ff mult am gandit ca a venit raiul pe pamant atunci. Dar cand odata se auzea prin cartier la mine sa ma feresc de tatal ei ca ma cauta cu sabia sa-mi faca rau! Eu cand am auzit am luat mobilul si am sunat pe fosta mea iubita, si i-am spus:dc ma cauta taicatau pe mine cu sabia, cred ca eu nu tiam facut nici un rau daca se aud numai rele despre mine inseamna ca si de tine mi-am batut joc.Biata fata nu stia nimic a ramas ingrozita cand a auzit!
Bine am mers sa ma intalnesc cu taicasau si el tot una LASO PE FATA MEA CA O MARIT DUPA ALCINEVA, tot una a tinut-o pana mi-a facut capul cat un bloc de mare.Mam enervat si i-am spus tio las pe fata ta in pace dar si iea sa ma lase in pace ca nu mai am treaba ei! A doua zi cine suna la interfon draguta cu probleme, i-am deschis usa si a urcat la mine.Normal mi-a fost mila de ea ca am iubit-o ff mult ca a plans si mai mult.Si am avut o discutie mai lunga cu ea am convinso pana la urma ca nu mai putem sa continuam.Am suferit dar mi-a trecut omul care nu trece prin viata nu invata nimk.SCZ daca sunt greseli de ortografie.pwpwp:*:*:*

| spyceygirl a răspuns:

O iubire interzisa nu am trait. poate una neimplinita da...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu îmi place locul doi, îmi pare rău.
Nu îmi împlinesc fericirea pe neîmplinirea altora.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau pentru ca nu s-a terminat cu happy-end, monyk16 dar daca este adevarat ca tot raul e spre bine, acum ar trebui sa-ti fie bine! K3vin probabil ca tatal ei era vreun ninja, ceva, dar tu de ce nu ai luptat? ti-era teama? Misscanabiss sa nu regreti, pariez ca a fost frumos atat cat a fost! La fel si tu, LoCsU! Ceva sfaturi exista? Are cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am ferit de iubiri interzise, de cate ori am simtit ca ma ia valul si am stiut ca nu e bine, m-am retras.Mai bine suferi la inceput, tanjesti dupa cateva vorbe si emotii, decat sa suferi mai tarziu, sa ajungi sa cunosti fericirea iar apoi sa o pierzi.Mai bine previi decat sa combati.