| albastrel a întrebat:

Ati trait vreodata o dragoste interzisa? Cum ati uitat-o?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

De uitat nu am uitat-o... dar am trecut peste ea.
De fapt.nici nu stiu daca pot sa o numesc dragoste.Nu a fost dragoste. A fost a atractie alimentata de faptul ca era interzisa.Si cum tot ce e interzis e mai palpitant...si ti-l doresti mai tare...iti dai seama ce a iesit laughing
Pana la urma mi-am dat seama ca nu e deloc in regula ce facem...si am renuntat.Am trecut amandoi peste.

Chiar si acum ma atrage un baiat pe care il puteam avea...doar ca am fost eu fraiera la momentul respectiv.Stii tu vorba aia...doar dupa ce pierzi iti dai seama ca puteai avea.Asa am fost si eu.Acum.nu-mi permit sa ma bag peste nimeni.pentru ca nu e frumos sa furi prietenul nimanui.
Stam...ne zambim...ne tachinam...radem impreuna...si doar atat.Eu stiu ca inca ii sunt foarte draga...in schimb el habar nu are ca pentru mine e mai... special decat un simplu prieten.

40 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna.inca nu am uitat acea iubire interzisa... a fost o iubire adevarata si intensa... el era un vagabond, bataus si cam alcoolic, tot ce e mai rausad...si era si mai mare cu 5 ani ca mine, eu fiind minora...insa am luptat pentru el si nu m-am dat batuta, era o iubire interzisa pentru ca nimeni nu era de acord cu rel noastra si parinti s-au opus relatiei noastre, eu fugeam de acasa sa il vad... timp de un an am fost cu el, desi nu era pentru mine si acum s-a terminat a fost foarte frumos dar am avut parte de multe probleme din cauza acestei relatii...

| psiholoaga a răspuns:

Nu i-as zice dragoste, poate o relatie "interzisa", cu toate ingredientele de care ziceai: el era mult mai mare, mai departe, erau si alti oameni la mijloc, de ambele parti. A fost complicat. A fost frumos atat cat a durat, am invatat multe lucruri de la el si inca suntem amici. Nu am vrut sa uit relatia, iar sentimentele s-au schimbat in timp.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mă tot întreb ce ar face o iubire imposibilă după moralitatea mea. Şi nu găsesc nici un motiv.
Normele sociale, ok, interzic multe. Normele sociale interziceau la un moment dat şi căsătoria.
Eu, când iubesc, iubesc. Nu am căutat aprobarea lui. L-am iubit şi gata. Dacă nu a fost o iubire împărtăşită, asta este. A fost alegerea inimii mele să îl iubesc: nu mi-am cerut scuze, nu am plâns, nu am regretat.

Am iubit. Atât.

Iar uitatea a intervenit automat, pentru că un foc neîntreţinut nu arde mult timp.

| Silvia a răspuns:

Harciog ce mi-ai placut ce ai zislove struck
Chiar mi-au at lacrimile...mai si ascultam o mel tristapuppy dog eyes
Nu stiu daca a fost interzisa sau nu, dar nu am putut fi impreuna din cauza prietenilor...sigh
Si...nu am uitat straight face
love struck puppy dog eyes

auran
| auran a răspuns:

Stii zicala "cui pe cui se scoate"? asa am uitat-o...mai nasol este cand nu vrei sa gasesti cuiul...

| albastrel explică:

Florar... tu aici... el acolo...mai multe persoane la mijloc...mai multi ani la mijloc...multi km... multa durere...multe sentimente... ti-ai adus aminte?

| albastrel explică:

Tudor voi ati facut-o interzisa...era mai mik cu 3 ani! era minora da, dar nu iti era interzisa!
eu nu am puterea de a lupta pentru aceasta iubire...pentru ca este intr-adevar interzisa...

http://www.youtube.com/watch?v=i9S9szsYbHc pupimik pentru tine :)... si eu am regretat ca nu am fost cu cineva, insa am avut mereu orice baiat am vrut...in afara de EL... :-

| albastrel explică:

Cristi27 daca era asta ceea ce ma impiedica pe mine sa fiu cu el acum saream intr-un picior de bucurie...pe bune...cum puteti sa renuntati asa la o dragoste? intre parinti mei este o diferenta de 9 ani...mama la 15 ani a plecat cu tata de acasa... el 24.eu ama vut anul' trecut o relatie cu cineva. avea 28 de ani eu 18... l-am lasat pentru ca era prea bun pentru mine...desi a ramas in sufletelul meu sad

| albastrel explică:

Mucea ...cine a spus despre zoofilie ceva?rolling on the floor

| rebeca a răspuns:

Da.Traiesc.E cu ceva ani mai mare. E de la 300 de km distanta si cu toate astea venea mereu la mine.Langa el am invatat ce e iubirea.Chiar daca poate am facut o greseala, nu regret.Il iubesc si acum.Insa am ales sa renunt pentru ca nu era viitor impreuna. Mi-a promis ca o sa ne revedem peste cativa anibig grin Nu vreau sa uit. Dar incerc sa fac sa fie la fel de frumos ce traiesc acum.

| Ben. a răspuns:

N/am avut niciodata o dragoste interzisa.

| kh1ss a răspuns:

De uitat, nu cred ca ai o uiti vreodata, trebuie sa iti vezi de viata ta in continuare, si sa lasi trecutul in urma, sa traiesti in prezent.happy

| CrucifiedCountess a răspuns:

A trecut de la sine... m-am maturizat si am gasit ceva mai bun si numai al meutongue

| Misterious a răspuns:

Intrebarea e..Am uitat-o?! happy

| Misterious a răspuns:

Vad ca m-ati bagat la nefelositoare laughing
Da din cate vad nimeni nu uita... A fost interzisa din cauza familiei mele nu era din alta "rasa" sau de alta culoare ci dintr-o familie pe care ei nu o vedeau bine...am reusit sa depasim ceea ce a fost interzis si distanta a vrut sa ne desparta si a reusit...
Au trecut multe luni de atunci sinu am uitat happy.si prea curand nu o sa uit.
*ma simteam datoare sa dau explicatie* :p

| cristi27 a răspuns:

Am trecut printr-o astfel de relatie pana prin octombrie 2007 si problema e ca nu am uitato si nu cred ca voi putea sa o uit vreodata. A fost f greu, toata lumea era impotriva noastra, si parintii mei si ai ei si asta doar din cauza diferentei de varsta intre noi, eu aveam 26, ea 20 si toata lumea a crezut ca diferenta e mare intre noi, am trecut f greu peste acel moment, mi-a trebuit aproape un an sa imi revin. e greu sa tii o astfel de relatie cand vezi ca toata lumea este impotriva acestei relatii

| cristi27 a răspuns:

@alinu stiu;noi tineam mult unul la celalalt dar deja aveam certuri imense cu ai parintii mei si la ea era teroare,a puso maicasa sa aleaga ori pe ei ori pe mine,eu eram pregatit sa renunt la tot pt ea,la ea era mai dificil si am ales sa ii fie ei bine,o bateau si o faceau parintii ei in toate felurile si ma dureau lucrurile astea,pt binele ei am zis ca e mai bine asa...oricum noi am ramas amici si vb destul de des la telefon si cand putem sa ne ajutam intre noi o facem cu cea mai mare placere

| cristi27 a răspuns:

@alinu stiu; noi tineam mult unul la celalalt dar deja aveam certuri imense cu ai parintii mei si la ea era teroare, a pus-o maicasa sa aleaga ori pe ei ori pe mine, eu eram pregatit sa renunt la tot pentru ea, la ea era mai dificil si am ales sa ii fie ei bine, o bateau si o faceau parintii ei in toate felurile si ma dureau lucrurile astea, pentru binele ei am zis ca e mai bine asa... oricum noi am ramas amici si vb destul de des la telefon si cand putem sa ne ajutam intre noi o facem cu cea mai mare placere

| cristi27 a răspuns:

@alinu stiu;noi tineam mult unul la celalalt dar deja aveam certuri imense cu ai parintii mei si la ea era teroare,a puso maicasa sa aleaga ori pe ei ori pe mine,eu eram pregatit sa renunt la tot pt ea,la ea era mai dificil si am ales sa ii fie ei bine,o bateau si o faceau parintii ei in toate felurile si ma dureau lucrurile astea,pt binele ei am zis ca e mai bine asa...oricum noi am ramas amici si vb destul de des la telefon si cand putem sa ne ajutam intre noi o facem cu cea mai mare placere

| BUBULINA a răspuns:

Da eu, interezisa ca el era alta (rasa) si nah familia nu il placea
dar nu am tinut cont de asa ceva

| Ellena a răspuns:

Traiesc...

| florar a răspuns:

Defineste dragoste interzisa. C- am uitat-o si nu mai stiu ce era.serios acum, domeniul e larg. raspunsul nun poate fi simplu.

| sym0nyck a răspuns:

Da.inca o traiesc!sad
am fost impreuna o perioada... pot sa zic ca era totul perfect. din pct meu de vedere... pana intr-o zi cand am aflat, si nu de la el... ca mai avea o relatie cu o alta fata... si cu care avea sa se casatoreasca in scurt timp sad
pot spune ca imi este interzisa aceasta dragoste. deoarece il iubesc si acum. dupa aproape 1 an. si inca nu l-am putut uita sad

| happy.....withoutyou a răspuns:

Exista oare dragoste interzisa? Poate fi doar daca tu o consideri asa! Cine sa iti interzica tie pe cine sa iubesti sau sa nu? Cum ar putea ei sa-ti interzica, daca nici macar tu nu poti, pentru ca e prea mare si puternica, si nu-ti ajung forte...si nu se uita, daca e adevarata, se mentine pe toata viata! Da, am trait asa ceva si pare ireala, irationala, fara sens si stupid, dar sufletul nu vrea sa renuntecrying(, mi-a fost greu sa scriu pentru ca am trezit unele amintirihappyin inima mea, asa ca astept fundita!

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Da am trait de multe ori si mi-a fost foarte greu sa uit de respectivu

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Am trait o dragoste interzisa sh inca o mai traiescsad... diferenta d ani...9 ani...parintii nu sunt d acord... zic k este prea mare pentru mine... dar noua nu ne pasa...sh ne-am continuat relatia... fara sa stie parintii...

| Yly a răspuns:

Inca traiesc dragostea interzisa.

| Secretkkk a răspuns:

Da e foarte frumos sa traiesti o dragoste interzisa, eu m-am intilnit cu un baiat pe deascuns din cauza ca parinti mei erau inpotriva lui. Nu voi uita niciodata momentele cind eseam fara voie din casa, acele momente in care imi era frica sa nu ma prinda ai mei, dar iesind si stind cu el uitam de toate si de toti. Sau momentele in care suna pe fix si eu cautam explicatii ce sa le zic la ai mei, ca a dorit sa imprumute ceva sau diferite lucruri inventate, pentru a nusi da seama, sau atunci cind esea la drum ziua si ne suprindea, iar toarna la minciuni si gogoneli pentru ca parinti sa nu aiba suspicii. Era adorabil, dar totul s-a sfirsit... Si sa nu uitati astfel de nazbitii nu se uita niciodata. Eu nu am uitat si nici nu voi uita uita cit de curind, deoarece au fost clipe momente minunate ce nu se uita niciodata. Si inca mai tin la el...

| spiritul a răspuns:

Nu se uita