| Sebastian222 a întrebat:

Imi spuneti va rog ce-a mai frumoasa poveste de dragoste pe care a-ti trait-o vreodata? cum v-ati cunoscut? unde?:X funda pentru cea mai frumoasa povestepuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| LemonGreen a răspuns:

Aveam...vreo 8 anisori cand ne-am cunoscut.
Fratele meu s-a inscris la clubul de fotbal din sat.
M-am inscris si eu -tata a facut asta- din curiozitate.
Frat'mi-a a devenit din ce in ce mai popular din vina clubului si printre prietenii lui cei mai buni se afla Andrei.
Eu, iesind in evidenta fiind singura fata din club si fiind cea mai frumusica din zona, am devenit si eu ceva mai cunoscuta.
Am format un grup: 2 fete si vreo...3 baieti.
Mergeam in fiecare vara la tara, fiindca ma indragostisem de Andrei...
Jucam fotbal in curtea bunicii, ascunsa in gradina vecinei -si prietenei mele-
O data, pe la 11 seara, vroia sa ma imbratiseze -Andrei- si a pus baietii sa-l impinga spre mine. Eu ma feream de fiecare data happy Si acum ma mai intreb ce s-ar fi intamplat daca nu m-as fi ferit.
Jucam ascunsa si vroia sa numere cu mine.
Mergeam dupa lapte si cand ma intorceam, ma speria doar ca sa ma tachineze.
La jocuri ma alegea pe mine.
Ne-a invatat bunica un joc din tinerete in care eram nevoiti sa ne tinem de mana, atunci i-am simtit atingerea mai calduroasa ca niciodata.

Intr-o seara, am mers in cimitir sa jucam ascunsa.
Langa capela -cred ca asa se numeste-, unde iarba era mare, Andei statea pe burta, vazandu-ma ca nu-mi gasesc ascunzatoare si ca m-am dus exact langa el -eu nu am observat fiinda iarba era gigantica. Cine baga -numara- a terminat numaratoarea si Andrei m-a tras peste el -fiindca era o portiune mica de iarba. Am urlat putin fiindca m-am speriat. Mi-a pus mana la gura ca sa nu mai urlu happy
Ne-am uitat unul in ochii celuilalt si, pe neasteptate, am simtit ceva dulce si moale, erau buzele lui. Apoi ne-am tavalit prin iarba si am fost vazuti de majoritatea copiilor happy.
Mai sunt multe amintiri se spus.
De-atunci am venit din nou la oras fiindca vacanta de vara se incheiase...
Am avut niste probleme si 2 veri n-am mai putut merge acolo...
Vara asta, merg iarasi.Probabil o sa simta ceva fluturasi.
Eu sigur, fiindca il iubesc din toata inima. Si, aproape in fiecare noapte adorm cu gandul la el.
La clipele dintre noi.
Imi dadea din sticla lui cu suc si ma lasa sa-i dau goluri -era si e si in prezent, cel mai bun portar din cati cunosc-
Povestea continua in vara asta, desi nu cred ca v-a mai fi cu atatea amintiri frumoase, fiinda am auzit ca a prins aere de la 'fufele' satului cu care a inceput sa iasa.
Desi eu nu prea cred, ramane de vazut.

3 răspunsuri:
| mada1820 a răspuns:

Cea mai frumoasa poveste de dragoste este cea pe care am trait-o si inca o traiesc alaturi de iubitul meu.Ne-am cunoscut exact pe acest site.Am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem dupa care, am hotarat ca merita sa incercam sa formam o relatie.Si chiar a meritat!

| qMiruq a răspuns:

Eu si prietenul meu ne-am cunoscut pe un joc laughing [metin2]. Ne-am inteles super ok, am tot vorbit luni intregi, la telefon, prin mesaje, pe skype, pe mess, stateam 24/24 la telefon si la cele enumerate mai sus. Culmea culmilor am aflat ca el statea in orasul vecin si era apropiat de varsta mea. Cum tot vorbeam intr-o zi pe mess, eu fiind mai baietoasa i-am spus ca am chef sa ies la football, atunci el m-a chemat in orasu vecin ca sa jucam, m-am dus si am facut cunostinta fata-n fata, eu m-am indragostit pe loc de el. El cu timpul de mine, si timpu trecea si ne intelegeam tot mai bine, am reusit sa depasim o gramada de obstacole si am ajuns sa ne cunoastem mai bine intre noi decat pe propria noastra fiinta, relatia mai dureaza inca si-n prezent, tin sa mentionez ca pe-atunci eram copiii [13 si 14 ani]. ^o^ Si cam asta e love struck.

| qMiruq a răspuns (pentru qMiruq):

Ok si am uitat sa mentionez ca atunci cand a inceput sa-i placa de mine si sa se ataseze, m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am zis din toata inima "da!". Si nu am sa regret niciodata in toata viata mea deacum inainte decizia luata.happy