| RAY a întrebat:

Atractia fizica duce oare la iubire? oare fara atractie fizica nu poti iubi pe cineva?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

In momentul in care iubesti, esti involuntar atras fizic e catre acea persoana, oricat de ciudat pare, in acel moment iubitul tau e cel mai bun, cel mai frumos si cel mai destept chiar daca greseste. De obicei totul pleaca de la atractie fizica, esti atras fizic, incepeti sa vorbiti, formati un cuplu, va intelegeti, va atasati unul de altul si va iubiti. Cam asa decurge totul, deci nu cred ca poti iubi pe cineva fara sa fi fizic atras de el, insa asta nu inseamna ca atractia fizica duce la iubire. E posibil sa duca, e posibil sa nu fie asa, insa daca nu risti niciodata nu vei afla.

20 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Fara atractie fizica e iubire platonica. Nu iubire de cuplu.
Si da, atractia fizica normal ca duce la iubire. TOATE relatiile incep pe baza fizica si se transforma in timp in ceva mai profund.

| RAY explică (pentru sofisis):

Ce este iubirea platonica?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

E iubirea pe care o simti fata de prietena ta cea mai buna, cu care nu ai face sex. E iubirea de frate, de prieten. Pe scurt, persoane cu care nu ai avea in vecii vecilor o relatie romantica sau sexuala.

| RAY explică (pentru sofisis):

Dar cei care sunt de mici impreuna au iubirea asta?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

De principiu cuplu inseamna in primul rand intimitate fizica deci se pleaca din start de la premisa ca exista atractie fizica.
Poti iubi persoane fara sa fii atras fizic de ele, dar nu cred ca poti face casa cu ele.

| RAY explică (pentru sofisis):

Daca esti o persoana care nu emana atractie fizica clar vei vi mereu singur, as vrea sa discutam despre autoevaluarea noastra prin expriente adica o persoana urata are poate asteptari mai mici ca una frumoasa nu?

| Oana92 a răspuns:

Iubirea poate sa porneasca de la atractia fizica si sa creasca cu timpul. Iti place cum arata o persoana, incepi sa o cunosti mai bine si ajungi sa o iubesti.

Eu cred ca daca iubesti un om iti place de el si fizic, chiar daca nu e perfect. Adica il iubesti asa cum e, ca persoana si nu mai observi ca are nasul mare, fundul mic si etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Foxyyyy a răspuns:

Atratia fizica e doar un inceput, poate duce la iubire sau poate sa ramana doar atractie fizica. Iar la a doua intrebare depinde de fiecare, daca te atrage macar putin, zic ca poti iubi acea persoana.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Dar daca nu-i atractie fizica nu-i nimic?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu ce sa raspund, nu am patit asta pana acum deci nu stiu. Dar tu ce crezi in legatura cu intrebarea ta? happy Care e punctul tau de vedere?

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Ce sa spun iubirea poate trece de fizi dar nu mereeeeeeeeeeeeeeeeeee

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Pai consider ca ceva tot trebuie sa te atraga la partenerulu tau, altfel nu prea are logica. De ce ai fi cu o persoana a carui aspect nu iti place deloc?

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Ai dreptate, ti-a placut vreodata de cineva online?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Da,dar am vazut cum arata din poze.