| Laurrius a întrebat:

Atunci cand e sculata maxim, preputul pot sa-l trag doar sub capul penisului. Mai mult de atat nu pot sa-l mai trag in jos. E ceva normal sau e fimoza?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca preputiu poate fi retras incat glandul penian sa fie complet decalotat, insa pielea preputiului sa ramana totusi ''blocata'' in santul balanopreputial adica adancitura existenta intre gland si trunchiul penisului, cel mai probabil se poate datora faptului ca diametrul inelului fibros care inca exista in capatul extrem al preputiului nu este suficient de bine/de mult largit si astfel este limitata intr-o anumita masura largimea deschiderii preputiului. In mod cert si sigur cu trecerea timpului preputiul va putea fi retras din ce in ce mai mult inspre baza penisului. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Din descrierea ta, pare a fi ceva normal.

| Celcestietot a răspuns:

Normal nu ar fi la noi la români, dar în America știam că da. Du-te la un doctor ca să te ajute mai bine cu aceasta problemă!

| Sofer a răspuns:

Trăgând ușor de fiecare data o sa poți în final sa îl decalotezi complet.