| anonim_4396 a întrebat:

Atunci când sunteți cu o fată cum începeți sa faceți "mișcarea" pentru sărut?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O amenit cu arma

| Violleta2022 a răspuns:

Apropiindu-ti capul ...de capul ei si evident, la un moment dat, ii intalnesti gurita si o pupi.

| Emazio a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum ii dai de inteles a vrei sa o săruți? Pentru ca am emotii din teama de a nu fi refuzat atunci cand ma duc pentru sarut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Nu trebuie sa o anunti sau sa-i dai de inteles, se intampla spontan, in momentul cand sunteti fata in fata si va apropiati obrajii sau guritele.
Dar nu-i cazul sa-ti faci probleme din ataat lucru, te descurci tu la momentul ala.
daca fata este mai rusinoasa, nu o speria de la prima intalanire...iesiti doar sa va plimbati, unul pe langa celalalt si in timp, o iei de mana, mai apoi la plecare o pupi pe obraz si cand s-a obisnuit, o poti pupa si pe gurita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te gândești un pic înainte de mișcare, ceea ce recunosc că e cam greu. După ce faci mișcarea, o să mai vrea, iar pe urmă nu mai scapi de ea.

| Emazio a răspuns (pentru sadrian46):

Si cum iti dai seama ca si ea vrea sa te sarute?

| ywar a răspuns:

Ma ridic intr-o parte si iau ca o cazma de jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai proasta miscare e sa o saruti la 4-a intalnire si sa faci sex dupã 4 ani.

Cea mai buna miscare, folosesc apa de gurã si gumã.

| 90210 a răspuns:

Sincer imi pare atat de rau pentru baieti ca trebuie sa faca ei primul pas. Cred ca aveti niste emotii...pentru ca eu stiu sigur ca sunt mult prea rusinoasa pentru ca face primul pas. Daca era dupa mine cred ca nici pana acum nu-mi faceam curaj sa-mi sarut iubitul laughing)

Sfatul meu este sa n-o saruti de la prima intalnire. O imbratisare sau un pupic pe obraz sunt suficiente. Daca accepta sa iasa la a doua intalnire cu tine atunci esti sigur ca te place si ea si n-o sa mai ai atat de multe emotii. Pe mine iubitul meu m-a surprins si m-a sarutat din senin cand stateam pe banca in parc la a 4a intalnire. Cred ca devenise prea nerabdator laughing)

Cu cat te apropii mai mult de fata fetei cu atat o sa inteleaga si ea ca vrei sa o saruti. Va intelege mesajul corpului tau. Daca se trage si nu vrea sa stea prea aproape inseamna ca ori nu te place ori e prea timida si vei trebui s-o suprinzi. Pana la urma ce e cel mai rau lucru care se poate intampla?

Bafta.