| pysi a întrebat:

Au trecut 2 ani de cand ne-am despartit, sunt implicata intr-o alta relatie dar tot nu am reusit sa il uit si faza naspa e ca...am inceput sa ne intalnim, vine la mine, ma suna, are momente cand imi arata ca ii mai pasa de mine, dar cand ii dau de inteles ca as vrea mai mult, ca nu mai vreau sa ne intalnim pe ascuns... tace si imi zice ca e nesigur(el fiind de asemenea implicat intr-o relatie). ce sa fac? oare mai tine la mine sau vrea pur si simplu distractie?

8 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

E un adio, dar ramai cu mine... un joc in care u ai de pierdut.Gandeste-te ca in primul rand daca vroia sa fie cu tine, erai prima si unica nu a doua, apoi ia in considerare ca vei rani pe cel care acum e langa tine, cel care nu te tine de rezerva. In timp ce tu te multumesti cu putinul care ti-l da, pentru el e perfect, face ce vrea, cand are chef. Ca el sa se gandesca bine ce face, mai intai pui u niste limite, fie te vrea doar pe tine fie fiecare pe drumul sau.Ca el sa te respecte mai intai trebuie sa te respecti tu tragand linie.Asa nu rezolvi nimic, doar ca va veni la tine din ce in ce mai rar pana se va plictisi...si u pentru putinele momente frumoase vei avea de tras mult imp.Gandeste-te bine ce vrei pentru tine si concluzia poate nu e placuta pe termen scurt dar pe termen lung iti va fi mai bine.

| clauss a răspuns:

Te mai iubeste dar nu suficient, sentimentele lui sunt inpartite si e nehotarat, e un joc pe care vad ca iti place ti tie, tu il mai iubesti?

| rey a răspuns:

Distractie... nu e cuvantul potrivit.
Dar cine pe cine a parasit, daca tu pe el fac pariu ca inca te iubeste si iti simte lipsa, cand vrea sa iti arate ca nu ii pasa poate ca in acelasi timp vrea sa-si arate si lui.
Sau daca el pe tine mai mult ca sigur regreta.
Sau pur si simplu nu si-a incheiat socotelile cu tine, fanteziile lui, si daca este cam destept ar putea fi un joc.

Good Luck, eu am o vorba, gandeste cu capul, nu cu inima, cel putin pana ai o idee ce vrea.

| ._6225 a răspuns:

Parerea mea e ca nu stie ce vrea. Sau... pentru el e doar ceva de moment, o... simpla "distractie"

| zuzi a răspuns:

Cred ca trebui sa-i mai dai timp sa-si limpezeasca gandurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal, mai ales, in ziua de azi.Arde-o la doua ciocanele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat lupta pentru el, e langa tine, deci nu-l lasa sa mai plece, renunta la cel prezent., arata-i ca-l iubesti pe el.eu spun asa dar nu stiu daca e asa usor pentru tine

| bella_5879 a răspuns:

E ciudat dar si eu am trecut prin aceasta situatie.
ce-i drept nu m-a cautat dupa 2 ani! (2 ani? de ce i-a trebuit asa de mult daca te iubeste? tu crezi ca te iubeste? sau... dupa 2 ani te mai iubeste?)
Sa povestesc mai pe scurt "povestioara mea":
Faceam 3 anisori cand ne-am despartit...nu stiu nici acum de ce, probabil monotonia, anumite certuri. In fine, nu mai conteaza asta. Am stabilit ca e GATA, fiecare isi vede de viata lui pana cand, intr-o zi ne-am intalnit datorita cercului de prieteni si (la fel cum ai patit si tu)de atunci incepuse sa ma sune, sa ma caute, sa vina la mine si asa mai departe...
Insa la mine nu erau decat o luna si jumatate. cam atat am rezistat unul fara celalalt(nu 2 aniclown
Apropo de ce spui tu, si noi ne gasisem pe altcineva. el:o gagica, iar eu... tipicul oricarei femei:daca el poate eu de ce sa nu pot? m-am combinat si eu(ca sa zic asa)
Intradevar e cam aiurea sa stai cu un tip el sa puna suflet si tu apoi sa-i zici pa... Mai ales daca tu crezi ca tipul chiar nu merita sa sufere. Dar na...inimii nu-i poti dicta!
La el probabil a fost mai usor, sau cel putin asa zice el...
Acum avem 4 anisori, ne-am mutat impreuna si suntem fericiti:X
Referitor la cazul tau mai lasa-i timp(sfatul meu) dar nici prea mult pentrut ca dupa aia poti fi luata drept "aia care ma asteapta"
Succes,
Stiu ca e dureros dar capul sus si gandeste cu inima (parerea mea)
La mine a functionathappy