| AAA_9834 a întrebat:

Sal all, am nevoia de parerea voastra, incep prin a va spune ca suntem impreuna de 2 saptamana, neam inteles bine pana acum, am gresit un pic fata de ea pentru ca intr-o seara am facut un gratar cu prietenii fiind si ziua mea mam prins la distractie cu ei si pe ea am cam ignorato dar fara voia mea, eram in extaz :d stiu ca suna aiurea dar am momente de genu nu stiu nici eu dc, si s-a suparat am asteptato in fata blocului cand a venit de la scoala cu un trandafir, bine ca i-am dat si trandafir in ziua cand neam pus impreuna, dar m-am dus sa o impac si seara am intrebat-o daca i-a placut si a zis, ca da si dupa un timp dupa ce am mai vb de ale noastre mi-a zis ca e confuza si ca nu stiu ce vrea si are nevoie de timp precum zicea ea ca are probleme la scoala, cu a ei, inca nu ne-am despartit oficial, dar presimt ca o sa se intample desi nu vreau pentru tin la ea prea mult. Ea zice ca nu isi doreste sa se desparta de mine si ca tine extrem de mult sa ramanem impreuna si mi-a zis sa stau linistit. Eu sunato si trimis mesaje prekum ca tin la ea. Mia zis ca are nevoie de timp sa inteleaga daca vrea o relatie asa de serioasa si stie ca are cu cine sa o fac dar nu stiu ce sa mai cred. Ce parere aveti ce ar putea fi? Ce as putea face sa salvez relatia? fara comm aiurea mss

11 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca sunteti de putin timp impreuna si deja tu ai demonstrat ca te intereseaza mai mult prietenii decat o relatie serioasa.Atunci cand vrei sa ai o relatie serioasa trebuie sa fi alaturi de ea tot timpul si ea sa fie pe primul loc, apoi prietenii.S-a simtit data la o parte si de aceea a facut acest pas.Nu poti sa spui ca deja va iubiti deoarece iubirea apare in timp si dupa ce va cunoasteti mai bine.In acest moment poti spune ca o placi sau te-ai atasat de ea.Eu cred ca ar trebui sa inceri sa ii dai mai mult atentie si sa petreci timpul doar cu ea si daca mai ai timp poti petrece si cu prietenii tai.Asa o sa vada fata ca esti preocupat doar de ea nu de prietenii tai, si apoi ea poate sa ia o decizie.Tu in acest timp trebuie sa ii demonstrezi de ce esti capabil ca ea sa poata lua o decizie. Sper ca te-am ajutat, succes!

| doc69 a răspuns:

Daca se intampla invers la cum reactionezi ii faceai vant demult.invata din experienta asta cat de mult conteaza comportamentul si comunicarea in doi.Pe de alta parte... daca te-ai simtit bine si fara ea inseamna ca ai o problema in sensul ca nu iti este asa draga precum spui.Stai langa un om pur si simplu pentru ca iti este bine asa si e normal atunci sa ii cauti prezenta.asa ca...numai indragostit nu esti tu

| tinaHd a răspuns:

Sa ii faci mai multe complimente, sa-i duci cadouri si sa iesiti impreuna mai mult :*:*

| miolina a răspuns:

Sa va vedeti ca niste doi prieteni de familie, nu ca o pereche intre o fata si un baiat. Si cu timpul veti mai intelege viata si relatia intre voi doi. Pe urma va veti hotara daca veti ramane prieteni ca o pereche sau nu.

| MyMindRules a răspuns:

Invata sa scrii.

| Serapis_Asius_1989 a răspuns:

Ai sufocato, sau nu ai facut sa fie destul de atrasa de tine. Asta se pot rezolva usor, 1 nu o mai sufoca, fa-o ca ea sa te sune, nu tot timpul tu sa initiezi contactul, nu fi asa pampalau. Era ziua ta si ce daca nu ai pus-o pe primul loc. Femeia NICIODATA nu e pe primul loc, tu esti, apoi ea, invata asta, o sa te scuteasca de multe neplaceri. 2. Fa-o geloasa, mai iesi cu alte fete, nu o baga in seama cateva zile, nu fi previzibil.

| AAA_9834 explică (pentru Serapis_Asius_1989):

In primul rand nu am sufocato ba chiar i-am dat libertate si in al doilea rand eu prea putin am initiat contactul vreau sa zic ca am lasat-o pe ea sa o faca oricum msss

| tensazangetsu a răspuns:

Sa-ti spun un lucru daca o fata zice ca mai are nevoie de timp socoate ca relatia ii terminata rar cind relatia dupa asta mai continua mie pritena tot mea spus ca mai are nevoie de timp si dupa o saptamana ne-am despartit dar sper ca voi sa nuva despartiti

| deniiiiii a răspuns:

Nu vreau sa il consideri un comm aiurea dar asta e adevarul.In primul rand pana la a avea o relatie, ar trebui sa inveti sa scrii nu de alta dar sa nu te faci de ras in fata fetei respective.Ai niste greseli de ortografie grave cum ar fi neam(ne-am) ia (i-a)mam (m-am)mia (mi-a). Referitor la problema ta nu cred ca va iubiti asa mult dupa 2 saptamani, iar eu cred ca ar trebui sa nu o mai pui pe locul 2 pe viitor ca sigur nu o sa mai stea cu tine. Sper ca ti-am fost de ajutor!:*

| AAA_9834 explică (pentru deniiiiii):

In primul rand din cauza vitezei daca ai auzit ce inseamna aia am scris gresit si in al doilea rand nu ne iubim dupa 2 saptamani ci ne adoram si tinem unul la altul nu am scris ca ne iubim. oricum msss

| Adelaide13 a răspuns:

In primul rand: nu o stresa cu sms uri/telefoane/mail uri etc etc. I'ai trimis unul, maxim doua, este de ajuns. Acordai atentie dar nu exagerata. Eu m'as simti sufocata si atunci chiar ca ti'as da papucii. Si ea exagereaza...dai putin timp... :*