| Ufkhjdksh a întrebat:

Aveam putina sperma pe deget, dar mi-am spălat mâinile de doua ori cu apa și săpun și după aceea ma fost la toaleta. Exista vreun risc?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Risc de ce anume? Constipatie?

| Violleta2022 a răspuns:

Risc sa te infectezi sau ce?
Ai mancat cu mainile murdare de sperma?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa nu fi citit in urma cu 2 zile acest raspuns, asa ca il voi repeta si vei reusi sa intelegi in ce conditii poate lua nastere o noua forma de viata/o sarcina. în 3 Martie | corbulalbrosu a răspuns (pentru Ufkhjdksh):
,, Sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM si/sau IN ORICE CONDITII. In mod obligatoriu trebuie sa fie indeplinite 2 conditii strict necesare. In primul rand conditia principala si absolut obligatorie este aceea ca sexul sau chiar masurbarea sa fie intretinuta intruna sau in mai multe zile dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a respectivului ciclu menstrual. Si in al 2-lea rand trebuie ca sperma sa ajunga IN VAGIN in mod absolut sigur indiferent de cantitate, aceasta putand fi chiar si foarte mica. Doar/numai daca sunt indeplinite aceste 2 conditii precizate, numai in acel caz se poate forma o sarcina. In orice alta/alte zi/zile a ciclului menstrual care este/sunt situate in afara perioadei fertile, sperma poate sa ajunga in vagin fiindca formarea sarcinii in afara perioadei fertile este imposibila.'' Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu exista nici un risc, 0 sanse de a fi gravida daca la riscul asta te refereai.

| DavidProGamer a răspuns:

Oricum chiar si daca aveai putina sperma pe deget si ti-l bagai in zona vaginala (scuze pentru exprimare) nu exista vreun risc.