| sufletranit_5626 a întrebat:

Azi am avut o cearta intre mine si prietenul meu.Acesta s`a pierdut cu firea si m-a lovit cu pumnul in cap, ceea ce imi mai aduc amintee este ca am lesinat.In urma acelui pumn, jumatate din frunte mi s-a umflat si invinetit. Ce pot face ca invineteala si umflatura sa se vindece mai rapid sa nu fie chiar atat de vizibila, inca ma mai doare, si precizez ca sunt si insarcinata si ce sa fac cu prietenul meu ca sa nu mai repete ce a facut.va rog frumos ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| seawolf a răspuns:

Ia mai terminati ma cu prostiile astea de fetite virgine,
sa-i dea papucii,
stiti voi bine ce legatura e intre ei?
S-a intamplat sa aiba si baiatul o zi tampita, s-a mai certat si cu fata s-a pierdut si el. Mai ales ca e si gravida cum sa-i dea papucii, dupa aia sa stea singura sa creasca un copil? Si pe vremurile astea.
Iesiti ma pe afara si plimbati-va.

@ sufletranit : E prima oara cand te-a lovit?
Daca da, nu cred ca a fost ceva intentionat. Poate l-ai enervat si tu prea tare si a cedat psihic.
Totusi si noi barbatii suntem oameni.
Sa aveti grija de copil happy

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pe de o parte este adevărat că dacă s-a ajuns aici, e clar că relaţia nu numai că scârţâie dar nu mai merge DELOC.
Totuşi, mi se par stupide căcaturile scrise aici cum că un bărbat nu mai este bărbat dacă-i dă una unei tipe. Adică ce? Nu aţi vrut egalitate? Păi şi în obligaţii, nu numai în drepturi.
Adică dacă ea îi dă o palmă "sigur are un motiv serios" sau "porcul a jignit-o" dar dacă dă el nu e tot aia. Hai sictir!
Pe de altă parte, dacă eşti însărcinată cu el, de ce te cerţi cu el căci dincolo de pumni în cap şi simplul fapt că te enervezi poate dăuna copilului!
Pentru umflătură, pâine cu vin şi multe pungi cu gheaţă. O să treacă în 2-3 zile.
Salut!

| Luori a răspuns:

Intrebarea mea pentru tine este : tu gandesti bine?

Insarcinata fiind cu copilul lui, femeie fiind, a avut tupeul, nesimtirea, prostia s. a. m. d sa dea in tine? Eu in secunda doi l-as fi parasit, indiferent ca ii purtam un copil in pantece!

Gandeste`te bine la viitorul tau, dar mai ales la viitorul copilului! Este violent, nu meriti o astfel de persoana langa tine.
Sa nu se mai repete gestul lui? S-o crezi tu? De fiecare data cand vrea si cand se pierde cu firea acesta va da in tine. In viitor probabil vei fi una dintre acele femei batute in ultimul hal de "barbatii" lor. Parerea mea este ca iti distrugi viata alaturi de acest om. Oricate motive ai sa stai langa el nu ajung! Este alegerea ta si sa nu plangi in viitor daca vei sta langa el in continuare.
Alta cale ar fi sa te duci la politie. Este "barbatul" tau, dar asta nu ii da dreptu de a te lovi, si mai ales asa! Asta, il va cuminti pentru DATA VIITOARE!

| Barajag a răspuns:

Pentru vanataie este bun miezul de paine cu vin rosu sau gheata.
Si acum sa revin la fapta pe care a facut-o.Este inadmisibil ca un barbat sa loveasca o femeie, mai ales ca esti insarcinata. Daca a dat in tine, nici nu se va schimba, omul cand este impulsiv, asa va ramane toata viata.Imi pare sincer rau pentru tine mai ales ca astepti un copil, dar nu se merita sa stai cu un astfel de barbat. Oricum decizia iti apartine, dar maine poimaine nu ti-as dori sa suferi mai mult decat acum.Bafta pe viitor si nastere usoara!

| Sara2 a răspuns:

In primul rand daca te-a lovit asa tare nu ii pasa de copil, acum depinde ce ai facut sa iti friga asa pumn, l-ai inselat cu cel mai bun prieten? altfel nu vad de ce ti-ar fi fript un pumn sincer, pacat de copil ca altfel l-ai fi lasat la urgenta, orice femeie normala asa ar face

| paramore a răspuns:

Sa stii ca degeaba iy pare rau, daca era o palma sa zicem, dar a dat direct cu pumnulstraight faceanimalulangryo sa ai de suferit din cauza lui si pe langa tine si copilulsad
ba si mor pe voi astia care credeti ca barbatul e barbat numai ca are **** si poate lovi o femeie! daca tot va credeti boxiori bateti-va intre voi ca nu se supara nimeni

| seawolf a răspuns:

Ia mai terminati ma cu prostiile astea de fetite virgine ,
sa-i dea papucii ,
stiti voi bine ce legatura e intre ei ?
S-a intamplat sa aibe si baiatul o zi tampita, s-a mai certat si cu fata s-a pierdut si el .Mai ales ca e si gravida cum sa-i dea papucii , dupa aia sa stea singura sa creasca un copil ? Si pe vremurile astea .
Iesiti ma pe afara si plimbati-va .

@ sufletranit : E prima oara cand te-a lovit ?
Daca da , nu cred ca a fost ceva intentionat . Poate l-ai enervat si tu prea tare si a cedat psihic .
Totusi si noi barbatii suntem oameni .
Sa aveti grija de copil happy

| J0hn a răspuns:

Ce Ratat. nu stiu ce sa zic. e un gunoi pentru ce ti-a facut. ai grija mare explica-i si daca nu paraseste-l!

| anonim_9938 a răspuns:

Complicat
in primul rand esti insarcinata
in al doilea rand nu trebuia sa dea in tine
esti insarcinata si a dat in tine nu e bine de loc
el cum a reactionat cand ai lesinat?
puneti o punga cu gheata in acel loc
in mod normal ti-as spune sa nu mai astepti sa s mai intample asta si sa te desparti de el, dar situatia se schimba putin pentru ca esti insarcinata
lasa-i un timp la dispozitie sa se gandeasca la ce a facut, dupa acest timp conteaza modul in care se poarta cu tine
vorbeste serios cu el ca daca ar mai fi o a doua oara te'ar pierde

| sufletranit_5626 explică:

El a venit la mine mi-a dat cu apa pe fata, mi-a pus o compresa pe frunte cu apa reece si si-a cerut iertare, dar... nu stiu ce sa fac...mai ales ca e si copilul l mijloc

| zonik93 a răspuns:

O Doamne!
Eu iti dau un sfat sa nu mai stai cu el, pentru ca odata un barbat ce a lovit o femeie nu mai este numit barbat, Ci un animal ( scuze ca iti zic asta )
Am auzit situati. Unde de la un pumn "mik" sa ajuns la batai cu ziua.
Sincer iti zic.
Degeaba regreta acum si stiu ca il iubesti, dar eu sincer m`as gandii la copilul meu si la mine in primul rand. Ceea ce incerc sa te conving si pe tine sa faci!
Desparte-te de el pana nu e prea tarziu!
Bafta si sper sa ai puterea sa faci asta!
Si sa iti traiasca copilasul pe care il ai in burta! :*

| zonik93 a răspuns:

Pff`...
Poate ar trebui sa-i mai dai o sansa, dar asa printe ocolisuri.
Daca mai da o data in tine, doar o palma. sincer iti sugerez sa faci ceea ce ti-am spus.Gandeste-te bine ce faci e viata ta, nici eu, nici altuu nu poate intervenii in gandirile tale. dar indiferent cat de suparat ar fi, mai bine nu vorbea o zi intreaga cu tine, decat sa-ti dea un pumn! straight face

| nilak a răspuns:

Renutnta la preten deci cum sa stie ca esti insarcinata si sa iti mia deie un pun ii un animal no comment DOMNE FERI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine cel mai mult va suferi kopilu pentru binele vostru si al copilului impakaiva ganditiva ca si voi femeile gresiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este extrem de simplu cantaresti lucrurile frumoase si cele rele dintre voi doi! Depinde cat de mult il iubesti! Daca se dovedeste ca inca te iubeste, eu zic sa incerci sa-l mai schimbi si tu cum poti nu stiu! Dar daca balanta se inclina negativ avorteaza pana nu e prea tarziu si refati viata! Dar consider ca esti o fata confuza si inconstienta ca ai facut sex neprotejat! Nimeni nu trebuie sa indure pe nimeni, aa si pun pariu ca parinti te vor sprijini, bazeaza-te mult pe ei. Alex