| christ91 a întrebat:

Azi am avut parte de o veste total neasteptata fata cu care sunt de aproximativ o luna mi-a zis ca are nevoie de o saptamana de liniste, ideea e urmatoarea inca mai tine la un fost iubit cu toate ca intre ala si mine a mai avut vreo 2 prieteni, am vorbit despre el cu ea si mi-a zis ca moticul despartirii lor a fost parintii ei ca nu a mai lasat-o sa fie cu el, sunt udezamagit de ea pentru ca i-am zis la input ca vreau o relatie serioasa cu ea iar pe parcurs i-am zis ca incep sa o simpatizez din ce in ce mai mult, precizez ca 2 saptamani la input totul a mers perfect dar ultimele doua nu a mai fost ea, am vazut-o mai trista, am impresia ca a auzit de mine si el a input sa vorbeasca din nou cu ea si asta a facut-o sa nu mai fie atenta la mine, acum mi-a zis sa o las o saptamana sa se gandeasca ce credeti despre asta, ce ar trebui sa fac, odeea e ca am input sa tin la ea un pic si mi-a recunoscut ca a gresit fata de mine, ce sa fac nu as vrea sa o pierd? mersi frumos

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Eu zic sa astepti sa vezi ce se intampla,poate ca motivul nu e neaparat acel baiat! asteapta o saptamana si daca iti spune ca inca mai vrea sa contiinuati inseamna ca inca tine la tine,daca nu mai vrea, asta este, lumea nu se termina la o fata! o sa treci peste oh go on

| alafaranume a răspuns:

Cand cineva vrea o pauza imi pare rau sa ti-o zic dar in mare parte vrea despartire, nu prea ai ce sa faci, consider ca o luna nu e deloc mult doar gandeste-te daca erau vreo 6 luni? si 6 luni sunt putini avand in vedere ca unele relatii ca sa le poti numi cu adevarat tin cu anii, nu poti obliga pe cineva sa te placa

| papusikk a răspuns:

Nu vad problema? sunteti de o luna impreuna si deja o consideri relatie serioasa.parerea mea dupa ce esti 3 4 luni cu o persoana de abia atunci poti spune ca ai o relatie... daca fata nu poate sa il uite pe fostul si acesta o va ruga sa se impace fi sigur ca vei ramane cu ochii in soare eu zic sa iti cauti pe alta care sa te merite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o sa isi clarifice gindurile, nu forta nota.Numai bine.