| CrimeLullaby a întrebat:

Baiatul berbec si fata gemeni se potrivesc?

Răspuns Câştigător
| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Berbecul tau "sta" sub semnul lui Marte, sau, mai bine zis, NU sta locului mai deloc, fiindca, daca zici Marte, zici actiuni rapide. Iar lânga un Geaman nelinistit ca tine, chiar ca o sa se simta perfect. Latura ta intelectuala si speculativa o sa-l dea gata pe Berbec, dar, sa fim sinceri, pe cine NU ar da gata un Geaman în actiune? O sa aveti si probleme, nici unul dintre voi doi nu este prea linistit, dar Aerul tau hraneste Focul Berbecului. Adica o sa te iubeasca la nebunie!

Ce te-a atras la un Berbec? Ia sa vedem : energia si entuziasmul covârsitor, în stare sa schimbe o lume? Pasiunea pe care o pune în toate? Sau rapiditatea si usurinta cu care scoate idei ca iepurii din palarie? Berbecul se plictiseste repede. Tu la fel. Asa ca împreuna puteti cuceri, recladi, restructura lumea, fiindca tu esti un semn curios din fire, iar pe fruntea Berbecului scrie "inovator".

Berbecul o sa-ti arate o lume noua si alaturi de el vei avea succes. În toate. Bineînteles ca îi place sa conduca, dar, dat fiind ca tu esti semn mobil, care nu prea le are cu accesele de sefie, n-o sa te deranjeze, cred.

Ca Geaman, îti place sa auzi cuvinte de iubire (eh, CUVINTE în general, vorbitul este ca... Aerul pentru tine), declaratii rostite cu glas tare : ei bine, Berbecul va intui exact ce vrei (Focul cauta instinctiv oxigenul, Aerul), si o sa-ti faca toate declaratiile la care visai : probabil ca l-ai fascinat din prima! Toate capriciile tale si instabilitatea de care esti stapânit îl vor incita, iar în schimb o sa-ti ofere exact fermitatea, punctul de sprijin de care ai (maaaare) nevoie. Asta fiindca si lui îi plac schimbarile, dar este totusi un semn fix, mai capos adica, si mai stabil (adica nu se vântura ca Aerul, el arde acolo-n legea lui).

5 răspunsuri:
| PsiholoagaTa a răspuns:

Eu sunt gemeni si prietenul meu berbec.se inteleg. m-am documentat pe net de multe ori

| CrimeLullaby explică:

Ma faci capra? straight face