| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti se potrivesc cei din gemeni cu cei din zodia berbec? pls funda

Răspuns Câştigător
| EuPaulA a răspuns:

Berbec-Gemeni. Foc si Aer. Ti-a luat mult sa gasesti pe cineva din Gemeni? Ei, acum nu-l lasa sa-ti scape, asta ti-e destinul.

Gemenii au sarm cât sa dea si la altii si sunt captivanti pâna la hipnotism. Amândurora va place viata agitata, amândoi va plictisiti repede. Amândoi aveti o dexteritate de invidiat si amândoi sunteti ageri. Doua semne pentru care comunicarea este atât de importanta încât veti avea o gramada de prieteni si de activitati, o viata neobosita si mereu incitanta. Dezbateri filosofice ardente sau scheme elaborate minutios, pe toate stiti sa le faceti împreuna si va completati reciproc cât se poate de bine. Poate o sa va lipseasca odihna, poate o sa va lipseasca banii, poate o sa va lipseasca mai-stiu-eu-ce, dar sigur n-or sa va lipseasca niciodata ideile.

Nativul din Gemeni o sa-ti faca cea mai buna publicitate posibila, fiindca nimeni nu se pricepe asa de bine ca el sa raspândeasca vorba. Din fericire pentru tine, Gemenii sunt un semn mobil, asa ca nativul n-are nevoie de sefie (chestia care te roade pe tine cel mai tare si mai tare), o sa mearga fericit pe drumul deschis de tine. În plus, nativul Gemeni are întotdeauna câteva proiecte proprii, astfel încât o sa-si poata exprima personalitatea în alte parti. Daca se supara si va certati, iarasi nu te speria. Geamanul tipa mult si se linisteste repede, iar într-o clipa a si uitat : nu poarta ranchiuna. O gura de Aer proaspat, iata ce va fi nativul Gemeni pentru tine.

3 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

Uite aici o lista cu toate compatibilitatile intre zodii :

- Berbec - se intelege cel mai bine cu Sagetatorul si Leul, insa il poate ajuta ascendentul sa se inteleaga si cu alte zodii. Berbecul va avea Saturn pe casa parteneriala, asa ca va trebui sa se lupte pentru a-si pastra relatia
- Taur - se intelege perfect cu Rac, Fecioara, Scorpion, Capricorn si Pesti; este o perioada foarte buna din punct de vedere sentimental pentru Taur, este zodia care isi doreste o familie si nu doar o relatie amoroasa
- Gemeni - compatibilitate excelenta cu Balanta si Varsator; relatia dintre doua persoane in zodia Gemeni reuseste de cele mai multe ori, insa exista sansa ca la un moment dat relatia sa se rupa din cauza instabilitatii celor doi.
- Rac - se intelege bine cu Scorpionul si cu Pestii, dar si cu zodia Taurului face casa buna
- Leu - se potriveste cu Sagetatorul, Berbecul, Balanta si Varsator, dar si cu Gemenii; in relatia cu Balanta conteaza foarte mult cat cedeaza cei doi
- Fecioara - formeaza un cuplu frumos cu Capricornul, Taurul, Scorpionul si Racul
- Balanta - se intelege cu Varsatorul, Gemenii, Sagetatorul si Leul; anul asta se rezolva casa sentimentala pentru Balanta
- Scorpion - se potriveste cu Pestii, Racul si Capricornul; este activata casa parteneriala in aceasta perioada pentru Scorpion; anul viitor Scorpionul va sta foarte bine la capitolul sentimente
- Sagetator - se intelege excelent cu Berbecul si Leul, dar si cu Varsatorul, Gemenii si Balanta; va puteti gasi un partener de viata in aceasta perioada
- Capricorn - se intelege cu Taurul, Fecioara, Pestii si cu Scorpionul; Capricornul va trece prin schimbari majore in perioada urmatoarea, vor avea un stil de viata total diferit de cel de pana acum
- Varsator - compatibilitate buna cu Gemenii si Balanta, dar si cu Berbecul si Sagetatorul; va forma o relatie frumoasa in perioada urmatoare, are parte de stabilitate
- Pesti - se potrivesc cu Rac, Scorpion, Taur si Capricorn; stau foarte bine la capitolul sentimente

Sper sa iti foloseascawinking Bafta

Si. Te rog da fundita love struck

| Dianna_7625 a răspuns:

Da se potrivesc, si daca vrei sa intri intr'o relatie nu te lua dupa zodii oh go on o sa vezi ca multe zodii care se spun ca nu sunt compadibile, sunt o.O

| Valy_4208 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaa veti supravetui impreuna 5-10 ani