| anonim_4396 a întrebat:

Baiatul care te iubeste iti va cere in fata sa faceti dragoste sau asta vine de la sine? Care este durata minima care trebuie trecuta ca el sa aduca vorba de acest aspect, pentru a nu da impresia ca vrea doar acel lucru?

Răspuns Câştigător
| jimime a răspuns:

Daca te preseaza cu chestia asta, e clar ca numai asta cauta de la tine. Daca nu a deschis subiectul, nu il deschide nici tu. Fa'o atunci cand simti tu intr'adevar ca te merita. Nu e o anumita durata care trebuie trecuta, iubirea nu se masoara nici in cuvinte, nici in zile. Iubirea vine de la sine, si o data cu ea si cunoasterea trupeasca.

4 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Salut!
Pai nu este recomandat sa iti ceara sa faci dragoste cu el! E tare tzaran daca face chestia asta! Si nu cred ca se mai numeste dragoste, se numeste sex! Iti cere pentru a isi potoli pofta! are pofta de tine! Daca ajunge-ti la acest moment ( la pat), lasa`l` sa decurga cu preludiu, sa te faca sa il doresti la pat, sa il accepti si doar atunci in mom acela esti pregatita! Incearca ca preludiul sa fie mai intens smugsmug si sa tina ceva timp! Incearca sa nu fi naiva, si ai grija de tine!

| Yaguar a răspuns:

Baiatul daca te iubeste poate nicichind sa nu aduca vorba despre acest lucru. Doar tu chind ii vei da de inteles(nu-i numaidechit in direct) ca esti pregatita si vreai sa facetsi sex, atunci el si va incepe sa mearga si spre aceasta.

| Myst3ry a răspuns:

Acest "aspect" nu cred ca ar trebui adus intr'o conversatie. Este un lucru care clar vine de la sine, cand ambii parteneri sunt pregatiti si simt ca vor acest lucru.

| κλάους a răspuns:

Pai... Asta vine de la sine, dar iti dai seama, se activeaza instinctul masculului, si, daca te preseaza cu asta, inseamna ca tu esti prea buna, si il activezi tu singura, sau baiatul s-a uitat prea mult la filme -18happy. Ideea este ca, vine de la sine!