| Deeutza_8515 a întrebat:

Baiatul de care imi place, mi-a zis ca ii place de mine, dar la scoala nu prea ma baga in seama! de ce?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, vrea si el sa faca pe indiferentul.Se poate sa fie adevarat ca te place, dar totusi indiferenta lui de la scoala cam da de banuit. Poate ca la scoala nu doreste sa sa arate de fata cu colegii si cu ceilalti, poate ca vrea sa vada reactia ta, ia nu il baga nici tu pe el in seama sa vedem cum ii vine, daca chiar te place, atunci va lua masuri!

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Interesant...iti da de gindit.

| Silvia a răspuns:

Baga-l tu prima in seama.Probabil acum ii este foarte rusine pentru ca ti-a spus ca te place si nu are curaj sa faca primul pas.

| ÅñdRa a răspuns:

Poate sa fie prea rusinos ca sa se bage cu tine in seama la scoala, incearca sa vorbesti cu el si nu pierzi nimic daca il inviti la un suc, si cine stie poate ca veti fi impreunahappy
Mult noroc
>big grin

| madutza_ubytzik a răspuns:

Poate e timid sau poate vrea sa fi tu prima care il baga in seama. sau daca sunteti la inceputul reltiei vrea sa fie indiferent. incearca sa il abordezi tu prima! succes

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Si am trecut prin asa ceva...De exemplu mie imi place de un baiat raw de tot si simteam ca si el ma place si cand mi-a zis sa fiu cu el am acceptat dar simteam ca nu il mai placeam asa de mult ca inainte... Dar totusi in inima lui te place. poate nu ii place sa arate asta de fata cu alti colegi!

| girl16flo a răspuns:

Depinde mult de ce fel de persoana este.Nu e neaparat rusinos daca nu te baga in seama, poate ca e genu ala de baiat,, crai'' caruia nu prea ii place sa se arate in public cu o fatawinking si poate ca da te place...nu stiu eu cel putin asa am patit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este timid.si ii este rusine. vb cu el. comunik, fa tu primul pas si totul va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu vrea sa stie alti colegi de-a lui sau de-a tai

| .LoLo. a răspuns:

Probabil c nu vrea sa arate lumi ca te place.sau poate vrea sa fie mai indiferent cu tne.ca sa te atraga.

| bianca13 a răspuns:

De obicei baietii din ziua de astati nu leaga niciodata scoala cu viata personala... Daca nu te baga in seama la scoala nu inseamna ca nu ii place de tine, doar ca el poate isi face griji ca daca te baga in seama o sa rada ceilalti baieti de el pentru ca ii place de o fata.Asa sunt baietii cand vine vorba de o fata, iar mistourile intre ei sunt foarte ridicate, si poate ocoleste sa isi bata cineva joc de el si de aia nu prea te baga in seama. Daca te saluta si te intreaba ce faci si cum iti mai e viata e ok, atunci poti spune ca nu are nimic cu tine doar ca ocoleste discutiile cu baietii.Stai linistita daca ii place de tine fii sigura ca o sa faca el ceva ca sa fiti impreuna!