| anonim_4396 a întrebat:

Băiatul sensibil care te iubeşte sau golanul care te iubeşte? De ce?

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Care te iubeşte.

| madyddd a răspuns:

ăla care-ti "fură" inima, zic.

| RAY a răspuns:

Depinde de interesele care le ai pentru persoana aia, golanul poate fi bogat, frumos, smceher, cel care iubeste mai putin frumos, urat si voi nu dati 2 parale pe acest gen de baieti

| anonimg a răspuns:

Baiatul sensibil; dar la varsta maturitatii si nu adolescentei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ala care are portofelu mai gros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Golanul care te iubeste, odata ce e cu tine si te iubeste se va schimba. Da, va revenii la vechile obiceiuri dupa ce nu o sa mai fiti impreuna dar pe durata relatiei daca chiar te iubeste va fi frumos. Si un "golan" e mult mai interesant pentru o persoana care nu suporta monotonia si prea multa sensibilitate. laughing Dar doamne iarta-ma, da as prefera un golan pasional. laughing

| Exilee a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma, ""golan pasional"nu exista si nici nu va exista. Ei nu vor putea fi in stare sa iubeasca foarte mult, iar cel sensibil, este cu mult mai complex si misterios si implicit are mult mai mult de oferit, iar de validitatea cuvintelor iti vei da seama cand vei cultiva mai multa experienta. De altfel, e ceva daca ün golan" devine "sensibil", dar viceversa e naspa. Sensiblitatea stimuleaza cunaosterea corpului si implicit inclinatia catre romantismwinking

| anonim_4396 explică (pentru Exilee):

De ce laughing? Oamenii sunt doar niste tipare exacte sau niste mixturi? Cat de golan e baiatul daca te iubeste face multe pentru tine si normal ca e si pasional cu tine, nu neaparat romantic.

Iti dau mare dreptate cu ultima parte pentru ca am trait-o pe propria piele dar nu toti vor acelasi joc pana la urma. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Golanul care te iubeste, odata ce e cu tine si te iubeste se va schimba" laughing doamne mare ti-e gradina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intodeauna golanul va fi cel preferat, asa e de cand lumea si asa va fi mereu. si nu e ceva rau. am cunoscut atatea femei de 35+ care inca prefera "golanii" dar tot cei sensibili sau cei de familie aleg, pentru ca doar cu ei poti intemeia o familie, nu cu un caine care freaca tot ce prinde imediat cum ai intors capul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps: pe de o partee imi place ca exista golani, asa alea care cred ca ii pot schimba gen fata in boxeri, dupa ce trag teapa, inteleg ca nu e chiar asa cum vad ele "totul in roz". nu exista barbatul ideal gen "golanul care te iubeste", altfel nu ar mai fii golan.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Intotdeauna portofelu' va fi preferat. Dragostea nu tine de foame, nu te scoate in oras la film, nu te plimba in excursii, nu-ti aduce haine noi si posetute si nici nu-ti pune un acoperis deasupra capului. Doar cu dragostea nu poti sa traiesti. Ironia e ca nici fara nu poti...
-->www.youtube.com/watch?v=BIX7Yn6MC2g

| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Asta se sub intelege. dar aici era vorba de linistit / golan. mai sus era vb de "partea rea " la barbati, la ce zici tu, specifici clar "partea rea " a femeilor. nu zic ca e rau sa vrei si in oras si exurcsii dar cand astepti tot numai de la el, oricare "ea" ar fi vorba, ar trebui sa isi faca o viata, si nu glumesc.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

E vorba de cine are mai multi sau mai putini bani. Daca golanul are mai multi atunci ala e alesul, daca tocilaru' sensibil are mai multi atunci te faci nevasta de casa si iei tocilarul.

| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Si ajunge sa il insele cu primul barbat care ii iese in cale. cu siguranta nu l-a ales din dragoste, ca dor pentru bani l-a ales. am vb si cu din astea destul, sunt pareri 50/50 unele le pare rau ca l-au luat pe cel cu bani, chiar daca ai tot ce vrei, dragostea nu e, alteora nu le pare. depinde de ce vroiai pana la urma, dar toate se plang pana la urma de ceva. asta e firea omului, oricat ar avea tot nu e multumit laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Absolut. Daca omul se multumea cu putin, acum eram tot in pesteri si vanam porci mistreti. Toti tindem spre perfectiune doar ca viata nu este roz-bombon asa cum crede duduia de mai sus, in viata este imposibil sa le ai pe toate.

| NameHarris a răspuns:

Nu prea vezi ca un golan sa iubeasca decat in filmelaughing

| anonim_4396 explică (pentru NameHarris):

Shh, nu zice asa. fata in boxeri inca spera laughing

| NameHarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ma scuze dar nu am citit celalate respunsurilaughing

| Happyjump a răspuns:

Ciocolata care mă Iubește, e dulce, nu mă judecă, nu ne certăm și are pătrățele

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Happyjump):

Da, da n-are nici pl.

| Happyjump a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

N-are nimic! Lipesc un vibrator.

| ubox7007 a răspuns:

Pai in opinia mea majoritatea fetelor vad baiatul sensibil si care iubeste, dar ele simt ca "pot mai mult", cum spunea si Hitler (traducerea schimba un pic aranjamentul cuvintelor si unele cuvinte) "In opinia mea, visul fiecarei fete este sa gaseasca un baiat rau la momentul potrivit, cand el v-a vrea sa nu mai fie rau deacum incolo." Si da asta a mentionato si Hitler impreuna cu multe altele... El in general a fost un orator inascut, pasiunea lui, pe langa arta, era de a vorbi, despre orice putea (desi in opinia mea acest lucru este o arta). Nu sunt neo-nazist dar s-a potrivit sa imi aduc aminte aceasta chestie in acest moment.

| Sheriarty a răspuns:

Playstation-ul care ma iubeste. El nu ma va parasi.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru Sheriarty):

Asa zic si eu de ps4 dar amanta ideala e alta in cazul meu. Baiatul sincer si sensibil iubeste dar e tradat de fata si cel care e golan isi face de cap si ea la fel fiind chit pe chit.

| AndreescuMMO a răspuns:

Baiatul sensibil care te iubeste, o face din toata inima si e clar ca nu ti-ar fi infidel!

| alinutza0408 a răspuns:

Un baiat sensibil il pierzi repede la o cearta puternica...un golan iti tine piept pana remediati problema

| AngelaMatache892 a răspuns:

Care iti baga strudelul in microunde mai bine?

| MelanieMartinez a răspuns:

"golanul care te iubeste" laughing) pot sa jur ca esti o fata/un baiat de generala, cat am mai ras la intrebarea ta. si ca sa-ti raspund as spune asa: o femeie adevarata nu va fi cucerita de badaranisme sau cum spui tu "golani" ci de un barbat adevarat.

| Vi20 a răspuns:

Combinatie intre cei doi...