| Anonimă_5278 a întrebat:

Baiatul simte cand vine lichidul pre-ejaculator?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul preejaculator se secreta tot timpul, din momentul inceperii erectiei, pana la ejaculare. Nu simte propriu-zis secretia lui, dar simte ca e excitat, ceea ce inseamna ca se secreta lichid preejaculator.

| Musuroae_Laura_1989 a răspuns (pentru Brigaela):

Intrebare... barbatul sime placere cad ejaculeaza? Sau ejaculeaza dupa ce a simtit placerea?

| Brigaela a răspuns (pentru Musuroae_Laura_1989):

De obicei orgasmul este concomitent cu ejacularea, dar de obicei ejacularea incepe cam cu o secunda inaintea placerii.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul preejaculator se secreta pe toata durata existentei erectiei. Daca vrei sa verifici asta, pune degetul pe capul penisului in timpul erectiei, vei vedea ca este usor umed, ca si cum ar fi usor transpirat.

Pentru anonim: da, aveai cum s-o lasi gravida, dar daca menstra a venit la timp si este normal, inseamna ca proabil nu era insarcinata. Sa stii ca lichidul preejaculator contine spermatozoizi, asa ca riscul de sarcina exista chiar daca nu ejaculezi.
De dezvirginat v-ati dezvirginat amandoi. Sa stii ca persistenta frenului integru nu inseamna virginitate la barbat. 60% din barbati raman cu frenul integru toata viata. Primul contact sexual dezvirgineaza intotdeauna.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul respectiv se gaseste pe capul penisului, deci un sfert ste absolut suficient.
Daca menstruatia i-a venit la timp si a fost perfect normala, riscul de sarcina este foarte mic.

| monyk a răspuns:

Buna, nu simte, pentru ca acel lichid se elimina in timpul actului sexual, penisul baiatului se umezeste si atunci se elimina acel lichid care poate contine spermatozoizi.

| Vizitiul a răspuns:

Nu simte, in schimb simte cand se apropie punctul culminant al actului sexual, ejacularea.

| noName_8681 a răspuns:

Da... normal ca simtewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care mai de care mai priceput. Unii care se cred cunoscatori incurca lichidul ejaculator(sperma ) cu cel pre-ejaculator (rol de lubrifiere) deci lichidul pre-ejaculator nu se simte doar cel ejaculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brigaela, am vazut ca ai raspuns la majoritatea intrebarilor anonime, personale, orice ar fi si oricine ma poate ajuta, pe aceste siteuri se dau sfaturi nu vreau critice pentru ca eu nu stiu. intrebarea mea este urmatoarea: acum o saptamana prietena mea a venit la mine si ne-am dezbracat stiti si voi ce se intampla, am vrut sa facem sex, dar ne era la amandoi frica problema este ca eu am introdus capul penisului da nu cred ca a intrat mai mult de un sfert, ei i-a curs sange, eu nu m-am dezvirginat, inainte sa ii curga ei sange am simtit un pic ca am fost excitat ca si cum iti faci laba si simti ca iti vine, cand am simtit "excitarea" am scos penisul afara, dar nu am ejaculat pentru ca m-am oprit, in acest moment azi, fata respectiva e 1 zi de menstruatie adica acum o inceput luna asta, si o zis ca o doare burta, ca s-o simtit rau si o plecat de la scoala acasa si acum se mai simte un pic asa, e normal pentru ca este menstruatia dar ma intrebam aveam cum sa o las gravida? din cate am citit nu prea este posibil adica eu nu mi-am dat drumu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, te inteleg da eu nu am introdus mai mult de un sfert din * in ea, intelegi...thinking te-am inteles cu lichidul acela "lubrifiere" care contine si spermatozoizi, dar din cate stiu i`a venit menstruatia la timp. :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina i`a venit ieri, ea sa simtit destul de rau, a zis ca nu a mai patit sa-i fie asa rau, adica o ametit...si o plecat acasa si o durea burta, dar cred ca e doar din cauza menstruatiei, si poate din cauza horomnilor, dar iti multumesc foarte mult pentru ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut sa scriu menstruatie, ea se simte destul de rau de 2 zile, si a fost racita inainte de ai veni menstruatia si mi-a zis ca posibil sa fie din cauza asta ca nu a mai fost racita inaintea menstruatiei.sau la cea dinainte