| Alina78_5525 a întrebat:

Este cineva pe aici care a ramas insarcinata de la lichidul pre-ejaculator?

Răspuns Câştigător
| wzz a răspuns:

Cam stupidă întrebarea şi poza de pe net dar mno.
Eu nu am rămas însărcinat dar cred că ştiu ceva ceva. smug
Da, poţi rămâne însărcinată de la lichidul prespermatic/preejaculator pentru că chiar dacă nu conţine spermatozoizi, îi poate lua din 'vecinătate'. Perioada mai lungă de 2 zile de la ultima ejaculare şi fluxurile repetate de urină scad până la zero acest risc. Uneori nu se găsesc deloc spermatozoizi în lichidul prespermatic şi uneori, dacă sunt prezenţi, sunt neviabili. Alteori acest lichid conţine spermatozoizi viabili în principal datorită timpului scurt trecut între ejaculări. Deci în mod accidental, lichidul prespermatic poate provoca apariţia sarcinii.

3 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Conteaza cat timp a trecut de la ultima ejaculare. Daca a mai avut loc un act sexual in acea zi, e foarte probabil ca acest lichid pre-ejaculator sa contina spermatozoizi.winking Ar fi bine sa te protejezi totusi. Se poate sa contina chiar si de la 1-2 zile in urma tongue

Răspuns utilizator avertizat
| EXP a răspuns:

Stai so o chem pe mama... iti va spune ea.